Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » December 24. -én vagy 25. -én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

December 24. -én vagy 25. -én lehet egyházi (katolikus), illetve polgári esküvőt tartani? És mi a menete? Először kezdjünk a hivatalba, aztán menjünk át a templomba? Vagy fordítva? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel ez a két nap a hivatalban munkaszüneti nap, így polgári esküvő nem hiszem, hogy megoldható.

Ezen a két napon egy nagyon jeles katolikus ünnep van és szerintem a házasságkötés sem lehetséges.

Egyéb más esetben, mondjuk egy átlagos szombati esküvőn úgy szokott lenni, hogy polgári esküvő, egyházi esküvő és lagzi.

2015. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
24.-én éjféli misén akarsz vagy hogy gondoltad? A polgári esküvőre az anyakövvezetőt meg kilóra megveszed a családja elől az ünnepen? Felejtős...
2015. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2015. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esélytelen. A hivatali dolgozók nem dolgoznak, a papok viszont egész nap (a többség több misét tart, rengetegen gyónnak...stb). Nem hinném, hogy bevállalnának egy esküvőt is.
2015. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esélytelen. A hivatali dolgozók is emberek, szeretnének a családjukkal lenni. Illetve a násznép is mindenki a maga családjával ünnepelné a karácsonyt és nem egy esküvőn ülve vagy egy lagzin mulatozna.

A papoknál ez meg nagyüzemi időszak, nincsen minden településnek külön papja, így van, hogy egy város papja még vagy 8-10 helyre megy misét tartani. Így egy esküvő nem fér bele nekik.


Amúgy miért akartok pont karácsonykor esküvőt? Még a két ünnep között is necces, sóval inkább előtte vagy januárban tartsátok.

2015. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a vendégekkel szemben is elég nagy kitolás...
2015. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha megfelelő anyakönyvvezetőt és papot fogtok ki.

Barátnőm anyakönyvvezető 2 éve tartott esküvőt 24-én. Igaz délelőtt volt az esküvő.

2015. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24. Munkanap, akkor esetleg, ha épp nem vasàrnapravesik. De max délelőtt, kettőkor már a boltok is zárnak, nem hogy a hivatalok. 25. Semmi sincs nyitva. Templomban megoldható elvileg, nem böjti időszak. Viszont szerinted hányan mennének el a lagzidba? Inkább szilveszterre szervezd.
2015. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Unokanővérem dec 30-ára tette a az esküvőjét,mert jött gyerek. Hááát...sokaknak nem tetszett az ötlet.
2017. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!