Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki lehet igazodni a babonák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet igazodni a babonák közöt?

Figyelt kérdés

Az egyik helyen azt írják nem szabad gyöngyöt viselni a másikon azt hogy kell.Van ahol azt írják jó ha esik az eskő, egy másik oldal szerint rossz.

Alapvetően nem vagyok babonás, de ezek valahogy érdekelnek az esküvőm közelettével.

Ti mit tartotok/tartottatok be?


2010. febr. 27. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,nem hiszek a babonákban.Te se higgy bennük.A fontos,hogy a pároddal szeressétek és megértsétek egymást.
2010. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. :-) Nem vagyok babonás. Az esküvőnk olyan lett, amilyennek mi akartuk, nem pedig olyan, amilyennek a babonák "előírják". Kék is csak azért volt rajtam, mert tél volt, hideg, és hogy a templomban ne fagyjak meg, a szoknya alá felvettem egy kék pizsamanadrágot. :-)


A hagyományokat persze megtartottunk (csokordobás, hasonlók) de nem azért, mert féltünk volna, hogy ha nem tartjuk meg, akkor pocsék lesz a házasságunk. A házasságunkat ugyanis mi magunk tesszük olyanná, amilyen, nem pedig a véletlen, a sors vagy a babonák.

2010. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Én esküvői babonából csak azt ismerem, hogy kell viselni kéket, valami régit, valami újat és valamit, ami kölcsönbe van...


Ezt szeretném majd alkalmazni, ha egyszer oltár elé állhatok.


Szerintem ennyire ne mélyedjél bele a babonákba, mert ez lesz az eszedben és be fogod beszélni Magadnak, hogy emiatt meg amiatt lesz ez meg az...


Sok boldogságot!

2010. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogyha a gyöngyöt ajándékba adják, az fájdalmat jelent.


Az esőre azt mondják, hogy ha az esküvő napján esik, sírós lesz a menyasszony.


Másik babona a gyönggyel kapcsolatban: ahány gyöngyszem van a ruhán, annyi könnyet ejt majd a feleség a házasság alatt.


Nekem még nem volt esküvőm :]

2010. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek a babonák semmit sem számítanak, de viccnek jók, aranyosak.
2010. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, addig jó, míg nincs benne semmi, ami bárki szerint is igaz lenne. Ott kezdődik a balhé :)
2010. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok babonás. Pláne, hogy történtek dolgok:

1. az esküvő hetén törtem el egy tükröt. Még is férjhez mentem.

2. Gyönyörű napsütéses idő volt az esküvő napján, előtte nap utána nap esett. Még is sokat sírtam.

2010. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
higgyj :)
2010. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is sok mindent hallottam, végül egy maradt meg belőle: a barátnőmtől kaptam egy kék harisnya kötőt.
2010. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!