Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha, a házasságkötéskor változi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha, a házasságkötéskor változik a nevem, de még a régi dokumentumokkal megyünk nászútra (Ausztriába), akkor abból ugye nem lesz probléma?

Figyelt kérdés
És ha már itt tartunk, akkor mennyi időm van arra, hogy megváltoztassam minden dokumentumomon a nevemet? Egyáltalán, miken kell? Személyi, lakcím, jogsi, útlevél. Kihagytam valamit?
2015. jún. 11. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

TB kártya

Én kb 3-4 hónappal kezdtem el megcsináltatni őket, mert eltontották a papirokat, az útlevelemet, pedig kb egy évvel késöbb csináltattam meg, TB kártyám még mindig nincs új és nem volt belőle semmi gond, pedig nekem a születési nevem változott.


Szerintem nem lesz belőle semmi gond, meg mire megváltozik a neved az is kb. 1 hónap, szóval ne aggódj!

2015. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lánykori neveden foglaljátok a szállást, akkor nem lesz belőle semmi gond. Én házasságkötés után 2 hétig nem voltam okmányiroda közelében, utána csináltattam meg. Nászúton a lánykori nevemmel voltunk. TAJ kártyát és Adókártyát a mai napig nem újítottam.
2015. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha van a neveden ingatlan, vagy közmű számla, azokat is át kell majd íratnod, ha megvan a személyid
2015. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bence_ ***** válasza:
Hogy változik valakinek a születési neve?
2015. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vezetéknevet változtatsz (ami nem a házastársadé). Pl felveszed édesanyád vezetéknevét, vagy magyarítod a külföldi hangzású nevet.
2015. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!