Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon fura, ha olyat kérek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon fura, ha olyat kérek fel koszorúslánynak, aki már férjnél van?

Figyelt kérdés

4en vagyunk nagyon jó barátnők, egyikük szingli, másikuk anyuka, harmadik házas, negyedik meg én vagyok :)

én szeretném mind a 3 lányzót koszilánynak, bnőm kisfiát meg gyűrűhordónak. De anyósom letorkolt, hogy nem illik házas és gyerekes nőt felkérni. Nekem viszont más barátnőm nincs, meg nem is akarok mást megkérni. Megszólnák őket, szerintetek?


2015. júl. 24. 12:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
na lehet félreérthető voltam. Tehát: aki házas, annak nincs gyereke, akinek gyereke van, az meg nem házas :)
2015. júl. 24. 12:54
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem illetlenség. Lehet hogy nem ez a hagyomány de ez a ti esküvőtök.Ha valaki azért lenéz mert házas az egyik koszorús lány akkor az az ő baja ne szóljon bele. Én már láttam olyat is aki koszorús lánynak egy fiút kért fel. Az anyosod meg egy....
2015. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az nem zavar, ha nekem beszólnak, mert magasról... csak azt nem akarom, hogy az ő hátuk mögött súgdossanak...
2015. júl. 24. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Csak tedd azt az esküvődön ami neked jól esik. Ő a barátnőd ezért kérd fel őt a többiek le vannak szarva beszéljenek nyugodtan semmi közük hozzá.
2015. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A négyesnek igaza van! Ez a te esküvőd, szarj le magasról mindenkit!

Ha felvállalod, hogy felkéred őket, akkor vállald fel azt is, hogy sustorogni fognak a hátuk mögött. Mert fognak.

Mindenesetre, mifelénk csak lányok mennek koszorúslánynak.

Ha addig nem kérték föl őket, amíg lányok voltak, akkor tudomásul kell venni, hogy az a hajó elment..vagy tűrni a sustorgás.

Magam részéről asszony fejjel nem vállalnék ilyent.

De az én barátnőm meg sem próbálna megkérni rá.

2015. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, nincs ráírva a homlokára, hogy házas. De még ha rá is lenne... hol érdekel mások véleménye?
2015. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

23 évesek vagyunk mindannyian, vagyis fiatalok :)

mondom, hogy engem nem érdekel a susogás, csak azt nem akarom, hogy ők kellemetlenül érezzék magukat. Mert ha felkérem őket, biztosan elvállalják, hogy örömet szerezzenek.

2015. júl. 24. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg őket először, hogy kellemetlenül éreznék-e emiatt magukat. Én biztos nagy ívből tennék rá, hogy ki mit gondol. Házas vagyok, a pocakomban a baba, nagyon remélem, hogy a két legjobb barátnőm, ha majd házasodnak, ugyanúgy felkérnek engem, mint ahogy én őket.
2015. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én idén megyek férjhez (pontosabban, jövő héten)...

Jövőben több barátnőm is fog férjhez menni és nem gondolom, hogy "vénasszonynak" nevezhető lennék a koszorúslányok között majd...a koszorúslányok a menyasszonyt segítik, semmi más extra nincs, amiért egy férjezett nő ne lehetne, főleg ha fiatal.


24N

2015. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mostanság átvették az angolszász esküvői szokásokat. Itt a fiatal férjes asszonyok is lehetnek koszorús lányok. Nem szokás a koszorú viselése. A magyar paraszti kultúrában a hajadon leányok viselhettek csak koszorút, pártát. Az esküvőkön rózsaszín ruhát, ez a leányságot szimbolizálta. A férjes asszony és a megesett lány kontyot kendőt viselt. Ők már nem vettek részt a fiatalok szórakozásaiban. A megesett lányt általában csak özvegy ember vette el. A koszorúslányok általában a menyasszonynál fiatalabb hajadonok voltak. Nyoszolyó leányoknak nevezték őket. A hagyományos lagzikban a nyoszolyó asszonynak is szerepe volt. Általában a menyasszony keresztanyját kérték fel. A fő nyoszolyó lány általában a következő menyasszony volt. Ő kísérte a vőlegényt. A menyasszony kísérője a vőfély volt, aki a fő nyoszolyó lány párja. Anyósod ezért is furcsállja,hogy házas és gyerekes nőket hívsz koszorús lányoknak. Attól függ, milyen típusú lagzit tartotok.
2015. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!