Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek szűk,30-40fős csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek szűk,30-40fős csak család illetve pár barát meghívott esküvője volt kisvárosban, hogyan csinálta? Sok gyerek, félretett pénz nincs.

Figyelt kérdés
Fèlretett pènzünk nincs, nekünk 2 gyerekünk van ès mèg a családban másik 6. Menyasszonyi ruhám lesz, utána szeretnènk egy közös vacsorát. De hogyan ? Hol ès mi a legolcsóbb? Meghívónk lesz, èn kèszítem. Semmi flancot nem szeretnènk, pènzünk sincs rá, de mègis emlèkezetessè szeretnènk tenni. Tudnátok ötletet adni? Nyár vègère, őszre van tervezve. Gondolkodtunk a sátoron, hely lenne de nem tudom olcsóbb e sátrat bèrelni, főzetni mint ètteremben egy helysèget kibèrelni. Valaki tudna segíteni? Illetve meghívó átadáskor szeretnènk mondani, hogy nem kèrünk semmit. Sem tárgyi sem pènzbeli ajándèkot. Furcsa kèrdès de ha ezzel szemben kapunk bármit azt mikor illik megnèzni?
2016. febr. 1. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A hangulatot képzeld el és azt, hogy azt mivel érhetnéd el. Lehet egy kerthelyiségben fáklyákkal képzeled el, de az is, hogy az udvarban lesz sátor, este lefektetitek a piciket és hajnalig beszélgettek háttérzene mellett bort kortyolva a többiekkel.

A sátor mérete is kérdés, mert egy méret fölött biztosan olcsóbb lenne étteremben enni.

Ha esik az eső esetleg, akkor is kényelmesebb egy étterem.

Apró dolgok teszik emlékezetessé az egészet, figyelj a részletekre, hogy hol vonod be a gyerekeket például.

Szerintem nézz körül fb-on is, a menyasszonyi csevegőben is lehet tudsz tippeket gyűjteni, v tudnak tippeket adni.

2016. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

batyus bál


nászajándék helyet kérjetek egy tálca sütit vagy pl egy nagy adag köretet, sültet pörköltöt inni valót stb...

a sátor teljesen jó lenne erre a célra

a karácsonyi égősorokkal díszítettük fel + pár álló lámpa

sima fehér műanyagszékek és sör asztalok voltak fehér lepedővel letakarva :-D

fehér és üde zöld színű lufik szalagok a dekoráció - ezt magunk csináltuk

nekünk ilyen volt és mindenki nagyon jól érezte magát

sokkal több ételt és italt hozott mindenki mint amit kértünk az volt bőven a végén még csomagoltunk is mindeninek ezt azt

svédasztalszerűen tettük ki az ételeket és az italokat

természetesen mi is vettünk üdítőt italt

az unokatesóm volt aki keverte a zenét

nem kértünk de így is mindenki adott egy kis ajándékot vagy borítékot


helyszín: nagyapám nyaralójának a telkén volt, nagy kert és medence :-)

pluszban a kicsiknek volt egy pancsoló

szal semmi extra kiöltözés nem volt pont e miatt


szóval szuper volt - költségben csak a sátor és a berendezés (asztalok székek) bérleti díja plusz amit mi vittünk a bulira

2016. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Biztos szuper volt de ilyet semmikèpp nem szeretnènk, a párom családja fel lenne rajta háborodva, ciki :)
2016. febr. 1. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem ciki

pláne ha nincs pénzetek ...

akkor marad a 2tanús ha nincs fél millád egy esküvőre ...

másik dolog ... ha már ti akartok kifizetni mindent akkor ne mond le a nászajándékot


alaphangon is egy terembérlés plusz egy vacsi 10-12e /fő

30főre az szűken számolva is 300e lenne

de ha nincs rá pénzetek akkor mégis hogyan gondolod ?

2016. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 38 fős esküvőnk volt(2015).Egy kislányunk van, ő vitte a gyűrűket a bevonuláskor (4 éves volt).Volt egy vacsoránk, ami egy konyhán volt nagy tánchelyiséggel egybekötve.Fejenként 6000 ft\fő ebben a kiszolgálás terembérlet, elpakolás takarítás is benne volt.Aprósüteményt otthon sütötték a családtagok(nekünk ez nem került pénzbe)Innivalót alkoholos italokat azt nekünk kellett vinni.Én a teremben csináltam egy játék sarkot, és egy kis gyerek sátorba, beleraktunk többféle játékot,és a gyerekek nagyon jól lefoglalták magukat,(ez sem került pénzbe, mert a lányom játékait raktuk ki). A konyha egy nagyon nagy kertben helyezkedett el és a gyerekek itt is sokat játszhattak.A teremdekoráció pár száz forintból megvolt ,lepkék fellógatott virágok zselégolyók,szallagok, amit a virágbolt kölcsönbe adott, vagyis béreltük azt is.Zenészünk is volt aki 20.000 ft zenélt végig.Két hetem volt az egész megszervezésére,és nagyon jó kis családi buli kerekedett ki az egészből,azóta is emlegeti mindenki. Mindenkinek elmondtuk, hogy nem kell ajándék, de mindenkitől kaptunk, vagy pénzt vagy ajándékot.Az utóbbit azt akkor rögtön megnéztük a pénzt pedig otthon:).Sok boldogságot és jó bulizást !!!!

Bocs ha valamit elírtam de a billentyűzetem nem mai gyerek)

2016. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod :) Picit utánanèzek mi mennyibe kerül. Gondolkodtam az udvaron felállított sátron ami a gyerekek miatt jó lenne, illetve a termen is. Nem tudom melyik mennyibe jön ki. Úgy gondolom az üdítőt, alkoholt apránkènt nagykerből meg tudjuk venni. Az ètel az amiről fogalmam nincs sem tètelileg sem egyèbkènt.
2016. febr. 2. 06:51
 7/8 anonim ***** válasza:
A sátor talán akkor olcsóbb ha egész éjszakás bulit terveztek. Ha csak vacsora, akkor az étterem se igazán drága.
2016. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne torodj azzal hogy a parod csaladja mit mond. Mi magunknak szerveztuk, ennel fogva kozoltuk a csaladdal hogy nincs beleszolas, az lesz amit mi szeretnenk. (gondolom nem ok fizetik az eskuvot, akkor meg minek dontik el hogy milyen legyen?)

Voltam par olyan eskuvon (es a mienk is elegge "sporolos" volt, de jo buli lett belole) ahol a bulin volt a hangsuly, ettol meg persze volt minden ami kellett.

Meghivok, koszonto : csinaltunk egy weboldalt ingyenesen (wix.com) ahova mindent feltettunk, a foglalashoz / visszajelzeshez a mailben kikuldott linkre lehetett kattintani.

Fotos : megkertunk par baratot akinek jobb fajta fenykepezogepe van, hogy csinaljon rolunk fotokat. Jok lettek :)

Zene : mi vegul hivtunk egy DJ-t / ceremoniamestert mert maradt annyi penz, de voltam olyan eskuvon ahol ismeros keverte a zenet, es az is jo volt. Egy Spotify elofizetes kb 1O euro, ahol minden zene fenn van...


Kaja: szerintem 30-40 emberre egy kerti sutogetes / bogracsozas is megoldhato, ha erre van lehetoseg. Plane ha az italokat meg tudjatok venni nagykerben. Ugyanis az ettermeknel a teremberlet, plusz a kaja eleve egy 300 ezres osszeg korul jon ki, es akkor meg nem szamitottuk a dugodijat amit az ettermek egy resze felszamol abban az esetben ha ti viszitek az innivalot.

Ha kaptok barmit, azt illik megnezni es megkoszonni. Altalaban az emberek nagy resze nem megy ures kezzel eskuvore. Ha rakerdeznek, mondjatok hogy nem kertek semmit, akkor esetleg nem, de ekkor is elofordulhat hogy beallitanak a boritekkal.

Egyebkent meg igy tobb ev tavlatabol is azt mondom : olyan legyen amin ti jol erzitek magatokat es ki tudjatok hozni, es ne azt nezzetek hogy korulottetek masok mit szolnak. Hidd el az sokkal cikibb amikor tudjak az emberek hogy a csaladnak egy megveszekedett vasa sincs es erre kivan rongyot razni meg "flancolni", csak mert "ugy illik" mintha egy otletesen es ugyesen megszervezett eskuvoi buliba mennek ahol latszik hogy azert van mert a csaladdal / barataitokkal szeretnetek egyutt megunnepelni az esemenyt, meg ha az "rendhagyo" is.

2016. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!