Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 16 éves lány mit vegyen fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lány mit vegyen fel egy esküvőre?

Figyelt kérdés

Milyen színű ruhát kell felvenni és milyen cipőt?

Én ilyen fajta szűk ruhára gondoltam csak rövidujjú kivitelben és más színben: [link]

A ruha alá kell harisnya májusban?



2016. márc. 19. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Ez nagyon szép ruha és májusban én vennék fel hozzá harisnyát, az esküvő szertartáson elegánsabb harisnyával.

Utána majd a vacsora után a buliban pedig ha nagyon melegem lenne levetném. De a ruha nagyon szép.

2016. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Vannak tiltólistás színek: fehér, fekete, piros (ill. ennek árnyalatai). Harisnyát elegánsabb eseményekre (általában az esküvői is az - bár ma már sokféle esküvőt szerveznek a jellegétől is függ) illik felvenni, akármilyen időjárási viszonyról is van szó. Ugyanígy a cipővel: a cipő az mindig zárt orrú alkalmi cipő, szandált, egyebek a protokoll szerint nem elegáns, még akkor sem, ha nagyon meleg van! Másik, ha rövidújjú lesz a ruhád, és lesz templomi esküvőd is akkor gondoskodj egy bolerórol amit a ruhára a szertartás alatt felveszel, mivel a temlomba nem illik fedetlen vállal menni.
2016. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó lesz.

Az az íratlan szabály, hogy esküvőre nem illik felvenni feketét (mert gyászos), fehéret (mert az a menyasszony színe) és pirosat (mert túl feltűnő és elvonja a figyelmet a menyasszonyról).

Gyakorlatilag viszont ezt alig tartja be valaki. Idősebbek rendszerint fekete szoknya/nadrág fehér ing kombóban szoktak megjelenni. Harsány színű ruhákat is gyakran látok, ami ugyan nem piros, de legalább kétszer annyira rikító. Fehéret azért ritkán mernek felvenni, de erre is volt már példa jó párszor a történelemben, de szerintem ez a legkínosabb.


Én harisnyát vennék hozzá mindenképp, mert formál is és elfedi a bőrhibákat, egyszóval esztétikusabb. Arra figyelj, hogy a harisnya ne üssön el a bőrszínedtől.

Valami blézert vagy kardigánt még keress hozzá, hogy ha esetleg fáznál vagy templomba kéne menni, akkor legyen.

De egyébként én egy faluba voltam meghívva keresztelőre és háromnegyedes ujjú ruha volt rajtam, mert figyeltem, hogy fedett vállam legyen a templomban (nem vagyok hívő), amire még egy kardigánt is felvettem, mert majdnem megfagytam. Engem meglepett, hogy az ottani mélyvallásos nők 80%-ának miniruhája volt fedetlen vállal, szóval ezt sem feltétlen veszik szigorúan mindenhol.


Cipőből egy színben passzoló enyhén magassarkú cipő vagy szandál, esetleg balerina jó választás. Ha egész este táncolni fogsz, akkor a nagyon magassarkú cipőben meg fog fájdulni a lábad és csak elveszi a kedved az egésztől, szóval inkább kényelmes legyen.

2016. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!