Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eltudom-e egyedül intézni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltudom-e egyedül intézni a polgári esküvőt azért mert a párom nagyon messze lakik? Pl:ha lefénymásolom az okmányait azt elfogadja-e az anyakönyv-vezető és ad e úgy időpontot.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Bátor dolog úgy összeházasodni, hogy még nem éltetek együtt
2010. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy mindkettőnek jelentkezni kell a szándékkal is.
2010. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem fogod tudni elintézni csak te magad.nemrég telefonáltam ez ügyben én is csak nálunk párom külföldön van,és én intéztem volna mindent..De nem lehet.Az időpont előtt 3 hónappal mindkét embernek ott kell lenni az okmányokkal,és együtt kell egy időpontot egyeztetni.Megkérdeztem,hogy miért?hiszen én mint menyasszony minden kötelező papírt,igazolványt bevinnék..A válasz az volt,hogy a hölgynek meg kell kérdeznie mindkét féltől,hogy önszántukból akarnak-e házasodni,és ugye erre én nem válaszolhatok a párom nevében...

de felvilágosított,hogy a 3 hónapos türelmi idő csak idén lesz érvényes.Jövőre már nem lesz ilyen így akkor meg lehet azt is csinálni,hogy egyik nap bemegy a pár a papírokkal,és ha jónak találják akár másnap is lehet házasodni...

Szóval vagy megbeszéltek egy időpontot amikor mindketten bementek az esküvő előtt 3 hónappal egy időpont kérésre,vagy vártok jövő évig,és akkor 2 nap alatt el tudjátok intézni..

Megteheted azt is amit én.Betelefonálsz a helyi önkormányzathoz és rákérdezel...

2010. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A házasulók a házasságkötés tervezett időpontja előtt legalább 30 nappal kötelesek szándékukat az anyakönyvvezetőnek bejelenteni. Az anyakönyvvezető jegyzőkönyvet vesz fel, amely tartalmazza mindazokat az adatokat és személyes nyilatkozatokat, amelyeket a házasulók a házasságkötést megelőző eljárásban tettek, az adatok igazolására bemutatott okiratok megnevezését és számát, az esetleges engedélyt, felmentést, igazolást, továbbá a házasságkötés tervezett időpontját. A bejelentés főszabályként személyesen és szóban terjeszthető elő. Az előzetes bejelentést célszerű a házasulandóknak együtt megtenniük, tekintettel arra, hogy a mindkettőjüknek nyilatkozniuk kell a házassági akadályok hiányáról, a névviselésről és egyéb kérdésekről. De lehet külön külön is megtenni, ami a lényeg, hogy mindkettőtöknek személyesen is meg kell jelenni. Sok boldogságot! :)
2010. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem 3 hónapos, hanem 30 napos türelmi idő van. Előző ebben tévedett.


Időpontot a házssodásra leghamarabb a SZEMÉLYES bejelentkezés után 30 nappal kaptok. Mindkettőtöknek személyesen kell bejelentkezni személyivel, lakcímkártyával, születési anyakönyvi kivonattal.

2010. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem
2010. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!!
2010. ápr. 12. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Három hónapos türelmi idő külföldi állampolgárnál áll fenn.
2010. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!