Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egyedül megyek az anyakönyv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyedül megyek az anyakönyv vezetőhöz, attól még mond kb. időpontot, hogy mikor tudna esküvőre vállalni?

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, és úgy jönne haza.

14 hetes babás vagyok.

Szerintetek?Vagy csak akkor adna időpontot ha mindketten jelen vagyunk.

Nem Nagy ceremóniás esküvőre gondolok, hanem csak mi és a tanúk.

Van értelme bemennem érdeklődni?


2010. ápr. 7. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


de ide is kopizom, hogy ne keljen klikkelned:


A házasság megkötést megelőzően a házasulóknak az anyakönyvvezető részérebe kell jelenteniük házasságkötési szándékukat, illetve az anyakönyvezető előtt ki kell jelenteniük, hogy házasságuknak legjobb tudomásuk szerint nincs törvényes akadálya. Ekkor szükséges annak igazolása is, hogy házasságkötésük törvényes feltételei fennállnak.


Egyes esetekben a jogszabályok a házasságkötés előtti tanácsadáson való részvételt írhatnak elő.


A házasságkötés időpontját az anyakönyvvezető tűzi ki. A házasságkötés időpontja legkorábban a házasságkötési szándék bejelentését követő harmincegyedik nap lehet. Amennyiben ennél korábbi a házasulók szándéka, úgy a jegyző adhat e határidő alól felmentést.


Amennyiben valamely házasuló közeli halállal fenyegető egészségi állapotban van, úgy a házasulók nyilatkozata a házasságkötés összes törvényes feltételeinek igazolását pótolja, és a házasságot a bejelentés után nyomban meg lehet kötni.


A házasság létrejöttéhez szükséges, hogy az anyakönyvvezető előtt a leendő férj és feleség személyesen, együttesen jelenjenek meg az anyakönyvezető előtt és ott kijelentsék, hogy egymással házasságot kötnek. A házassági anyakönyvbe történő bejegyzést az anyakönyvvezető végzi el a kijelentés megtörténte után.


A házasságkötés nyilvános. A házasságkötés két tanú jelenlétével, az erre rendelt hivatalos helyiségben történik. Rendkívüli körülmény esetében a házasság az anyakönyvvezető hivatalos helyiségén kívül is megköthető.

2010. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

akkor valamit kitalálunk, mert a párom elég ritkán jöhet haza.Jó lett volna ha valamit megtudok, és szabit tudott volna kérni:((

2010. ápr. 7. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pontosan ebben a helyzetben vagyunk.Mi mindketten külföldön vagyunk,de csak én megyek haza pár napra.Arra gondoltunk,hogy a pár nap alatt gyorsan elintézem az esküvői időpont kérést,hiszen minden hivatalos okiratot viszek magammal..De én felhívtam telefonon az önkormányzatot,hogy elmondják hogyis megy ez..

A hölgy(nagyon kedves volt) elmondta,hogy egyedül nem tudok semmit elintézni..Ha időpont kell akkor mindkettőnknek ott kell lenni.(mert ugye én nem beszélhetek a párom nevében)

Az időpont előtt 30 nappal kell bemenni ,hogy elintézzünk mindet..

Mivel mondtam neki,hogy ez a külföldi tartózkodás miatt nem megy,így mondod valamit ami segít..(legalábbis nálunk)

Mondta a hölgy,hogy a 30 napos türelmi idő csak idén lesz.Jövőre törlik.vagyis ha jövőre összetudunk a párommal egyeztetni 2 napot akkor elég ha az egyik nap közösen bemegyünk,majd akár másnap esküdhetünk is..Ez nekünk tökéletes lenne,mert évente jó ha egyszer hazamegyünk max.2 hétre...

Talán ha nektek sem jön össze idén akkor jövőre ti is megcsinálhatjátok így..

2010. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az időpontot telefonon is le lehet foglalni, de attól még kétszer kell bemennetek egyszer aláírni (akkor véglegesítik a foglalást) és egyszer házasodni, és mindkét alkalommal mindkettőtöknek ott kell lenni. Szerintem hívd fel őket és mind a két időpontot beszéld le telefonon, mi ezt csináltuk (idén lesz az esküvőnk)
2010. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ki volt zárva a telefonos egyeztetés. Mindkettőnknek be kellett menni, és már az időpontkérésnél ki kellett töltenünk egy papírt, és aláírni. Tehát személyesen, mindkettőnknek ott kellett lenni. Sőt telefonon még lemondani sem lehetett volna, valamelyikünknek személyesen kellett volna bemenni. Az esküvő előtt egy héttel meg be kellett menni mindent véglegesíteni, meg fizetni. Tehát nekünk az esküvővel együtt háromszor kellett megjelenni!
2010. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!