Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit illik ilyenkor ajándékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit illik ilyenkor ajándékba adni?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz unokatestvérem esküvője és koszorúslánynak is felkért. Az esküvő másik országban lesz, az utazás költsége eleve 25ezer körül van párommal, plusz a ruhát is meg kell vennem. Nem rég költöztünk, már ez is iszonyú megterhelő lesz. Illene ilyen esetben még pénzt vagy valami egyéb ajándékot is adni? Esetleg valami jelképes apróság is megteszi?
2016. jún. 19. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem illene normális ajándékot adni az unokatestvérednek. Annyira unom ezeket a nincs pénzem nászajándékra, mit csináljak kérdéseket. Gondolom már egy ideje tudtátok, hogy esküvőre készülnek, így ha minden hónapban csak ezer forintot raksz félre erre a célra, akkor most nem lenne ciki. Annyira unalmas, hogy mindenki elvár másoktól mindent, de a minimális illemszabályokat már senki nem akarja betartani, ha másról van szó. Ciki ha odaállítasz egy ötszáz forintos szarral, ne haragudj, nekem leégni a pofám, de én így gondolom, más meg biztos máshogy.
2016. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Kérdezd meg az unokatestvéredet. Ha szerencséd van, megérti a helyzeteteket és nem olyan anyagias, mint az első válaszoló.
2016. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem anyagiasságról van szó, nem az ajándék összegéről, hanem arról, hogy mindenki szarik a másikra a mai világban, és ebből már elegem van. Múlt hétvégén voltam egy születésnapi party-n, kb. senki nem jött el, mindenki tojt az ünnepeltre, de azok akik nem jöttek el azért elvárták, hogy amikor nekik volt a születésnapjuk, akkor azért mindenki ott legyen. Ugyanez van az esküvővel, ha a kedves kérdező fog majd egy esküvőt tartani, mondjuk 2 millióért (mert átlagban egy normális esküvő ennyibe kerül) akkor majd neki is jól fog esni, ha mindenki odaállít egy összehajtogatott szalvétával, hogy tessék neked ajándék..fogja érezni, hogy mennyire fontos. És mégegyszer nem a pénzről van szó. Hidd el az igazán szegények nem égetik magukat, általában az jön a "nincs pénzem, bocsi" szöveggel aki 2 hét múlva plazmatv-t vesz..Tudom persze anyagias vagyok..de én legalább nem viselkedek bunkó módra. Ha egy esküvőre meghívnak megtisztelem annyival az ifjú párt, hogy elmegyek fodrászhoz, veszek egy normális ruhát és normális ajándékot adok.
2016. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Eleve nem minden országban szokás pénzt adni, nyilván az unokatestvéred is meg fogja érteni hogy az utazás is drága. Találj ki nyugodtan valami olcsó de értelmes SK ajándékot, mi pl kaptunk egy gyönyörű bőrkötéses fotóalbumot a monogramunkkal.
2016. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

14:30: De, anyagias vagy, mert abból indulsz ki, hogy mindenki magára költ baromi sokat, a másiktól meg sajnálja. Az nem jut eszedbe, hogy valakinek egy ilyen út is extrém kiadás lehet, és hogy neki esetleg nem lesz milliós esküvője vagy csak annyi, hogy vannak emberek, akik ugyan keveset tudnak adni, de keveset is várnak el.

Nem, nem mindenki olyan, mint te vagy a környezeted.

2016. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Persze, nyilván elvárás és nyilván tudtam előre, hogy lesz esküvő, viszont a költözés nem volt betervezve, illetve általában egy esküvőért nem kell 12 órát utazni, nem kell a szállásért fizetni. Unokatestvérem, én is szeretnék neki adni valamit, de a havi 100ezres fizetésből baromi nehéz. Nem átlagos a helyzet, és nem nagyon voltam még esküvőn (illetve akkor még szüleimmel laktam), ezért tettem fel a kérdést. Nem értem miért szarnék a fejére azért, mert egyszerűen gondot jelent 35 ezren felül pluszban pénzt adni. Természetesen nem egy 500 ft-os valamire gondoltam én sem, de maximum 5ezerre.

Zárójelben megjegyzem, ha én esküvőt tartanék, az csak rám tartozna, hogy mennyit szánok rá. Félretenném a pénzt és nem a vendégektől várnám el, hogy kifizessék. Eddig mindenért magam fizettem, nem vártam el soha senkitől, hogy segítsen. Ha az én esküvőmön valaki 1000 Ft-ot adna, annak is ugyanúgy örülnék.

2016. jún. 19. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:

"Hidd el az igazán szegények nem égetik magukat"


De, képzeld, én igazán szegényen, a te szavaiddal élve "égettem magam". Mert amikor a testvérem esküvője volt, sem nekem, sem a páromnak nem volt munkája, ami azt jelentette, hogy az össz bevételünk nulla forint volt, így aztán nem is tudtunk venni semmit. Vagy eszünk másnap, vagy ajándék. Így aztán "égettük magunkat". Viszont mikor két évre rá mi házasodtunk össze, nem is vártuk el, hogy a tesómék a jelenlétükön kívül bármit is hozzanak.

2016. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon lenne azt mondanám, hogy illik ajándékot vagyis inkább pénzt adni. De ilyen esetben azért elég sokba kerül már elmenni is. Legalább a koszorúslányruhát fizethetné ő. Én fordított esetben nem sértődnék meg ha "csak" valami apróságot kapnék.
2016. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor minek teszel fel kérdést ha más véleménye nem érdekel és csak az tetszik aki neked ad igazat? Ne adj nekik semmit.
2016. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem csak az tetszik, aki velem ért egyet. A problémám azzal van, hogy egyből elítélnek és parasztnak tartanak, csak mert feltettem egy kérdést. Azért tettem fel, mert nem tudtam ebben az esetben mit illik adni - elég lett volna azt mondani, hogy megértik, sok, de sajnos ilyenkor igenis x összeget szoktak adni. De nem ez történt egyik esetben sem, hanem megkaptam, hogy anyagias vagyok, hogy leégetem magam, hogy nem tisztelem az illemszabályokat, hogy szarok a másikra, stb. Ha így lenne eleve fel sem tettem volna a kérdést, hanem üres kézzel állítanék oda majd augusztusban.
2016. jún. 20. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!