Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A hagyományos lagziknál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hagyományos lagziknál mostanában mi a szokás ki vagy kik és milyen arányban fizetik? Volt olyan veszekedés ami arról szól, hogy valaki sokat fizetett másik nem?

Figyelt kérdés
Hagyományos: templom tanács sokat etett vendégek sok ital vacsora 4 fogás (leves fött hus ....) menyecske tánc töltött káposzta........ zenekar mulatás...

#költségmegosztás #hagyományoslagzi
2016. júl. 8. 22:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerencsések közé tartoztok, akkor az örömszülők állják olyan arányban, ahogyan családonként vannak a meghívottak.

Ha ti fizettek mindent, akkor nagyon kell spórolni, de sok vissza is jön.

Ha ismét a szerencsésebb esetről van szó, akkor a templomi fizetést a nászok állják felesben.


Szerintem + tapasztalat is ez.

2016. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Arról lenne szó, hogy ha arra kerülne a dolog egyszer talán majd ... én nekem vannak igényeim a lagzira. Viszont a lány eléggé szegény családból származik. De furcsa lenne ha nem lehetne normális esküvőnk, úgymond szüleim esetleg állnák részben. Elméleti a kérdés mert még csak ismerkedünk de nem vagyok annyira nagyon fiatal szóval ha müködne a dolog pár év után talán esküvö is lehetne. De viszont azért annyira mi se állunk jól, hogy egy egész lagzit fizessünk.
2016. júl. 8. 23:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban mindig a házasulandó pár fizet mindent, ketten teszik félre, és addig nyújtóznak amíg a takaró ér.

Általában 30-50 fős lagzi van, mindenki ott van aki fontos.

Volt két tanús esküvő is, de ott családi okból.

2016. júl. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A pár fizeti.
2016. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Theressita ***** válasza:
69%
Szüleink a vendégek száma szerint állják a vendéglátást (mindketten annyi vendéget hívtunk, amennyit egy-egy csaád állni tud vagy akar) A közös dolgainkat pedig, mint a videós, fényképész, teremdíj (tehát minden, ami attól függyetlen, hány vendég van), mi álltuk. Aztán a ruha, öltöny stb. meg hát, ahogy sikerult. Valamit mi, valamit szüleink. Pl. a menyasszonyi és menyecskeruhát nekem anyuék megvették, a páromnak viszont sajátból fizettük az öltönyét. Gyűrűket pedig egymásnak fizettük.
2016. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi magunknak fizettük, de nem volt hagyományos. Megint más, hogy nászajándékba kaptunk elég nagy összegeket a családtól. A szüleink előre odaadták, mert attól hogy meg van a rávaló, a likviditás miatt mégis jól jött, hogy előbb megkaptunk, mint az esküvő napja. Több szolgáltatót már előre ki kell fizetni részben vagy egészben.
2016. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a szülők fizették. Mindenki a saját vendégét, a többi költséget pedig felesbe.
2016. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Ruhámat, csokromat, a mi meghívottjainkat apuék fizették. A párom öltönyét, a vendégeiket az apósék.

Zenészt, fotóst mi fizettük.

2016. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
A pár fizeti közösen.
2016. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes a kérdésed, tekintve hogy még nem is tartotok ott. De amúgy őszintén, ki nem szarja le hogy mi a szokás ha a párod anyagilag nem engedheti magának hogy fizesse a "részét"? Vagy attol hogy valakinek segítettek a szülők, még nem követelheted, hogy a tiédet is fizessék ki mert így szokás. Ha a pár fizeti magának akkor szerintem alap hogy feleznek mindent ha van rá keret, mert amit kapnak pénz az úgy is közös lesz.
2016. júl. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!