Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Piros ruhában tényleg szoktak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Piros ruhában tényleg szoktak menni esküvőre?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy nem illik, de állítólag manapság már nem érvényes ez a szabály.

Akik mostanában voltak esküvőn, látták piros ruhában valakit?

Rábeszéltek egyre,de elbizonytalanodtam,hogy fel merjem-e venni.



2016. júl. 18. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Felveheted. Fehéret nagyon nem illik felvenni, meg a fekete is kerülendő, bár feketében már láttam lányokat lagzin. A piros viszont nem tilos tudtommal.
2016. júl. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Én azon a véleményen vagyok, hogy nem illik. A fehér a menyasszony színe, piros a menyecske színe, fekete pedig a gyász miatt kerülendő.


Mondjuk egy piros mintás ruha, már jó lehet.


Én szombaton is voltam esküvőn, senkit sem láttam pirosban.

2016. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem már nincs ilyen szabály. Régen valóban szokás volt ez a szánalmas menyecsketánc, hogy verték a lábast, és kalapoztak a pénzért, de szerencsére megy ki a divatból. Évek óta nem láttam olyat, hogy egy menyasszony pirosba öltözött volna át a lagziján.
2016. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Én mindig látok esküvői fotókat a facebookon és voltam is az 1 év alatt 2 esküvőben, 95%-ban viselnek piros ruhát. Tudtommal a fehéret nem illik! De ha zavar és ha jóban vagy a menyasszonnyal, akkor én simán megkérdezném tőle, h őt zavarná-e :)
2016. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

A menyecsketánc nem a pénzért táncolás, az a menyasszonytánc, még fehér ruhában. A menyecsketánc éjfél után van, esetleg menyasszonyrablás után, miután a menyasszony átöltözik a fehér ruhából, és a menyecskeruha hagyomány szerint piros.

Én azt mondom, hogy egyszínű fehérbe, pirosba, feketébe nem illik menni, de ha kombinálod valahogy, vagy mintás, vagy más színnel együtt van, az már kevésbé problémás.

2016. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg nem illik, viszont manapság tényleg annyi féle színű lehet a menyecske ruha, hogy nem igazán tartják be. Az én esküvőmön volt aki feketében volt, volt aki pirosban, de engem egyáltalán nem zavart. Tőlem fehérbe is jöhettek volna, szerintem azzal is csak akkor kell vigyázni ha nagyon szűk körű esküvő és teszem azt egy sima rucit húz a menyasszony
2016. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Voltam vidéken többször is lagziban, ahol aztán tényleg még élnek a hagyományok, de ruha terén pont nincs ilyen szabály. Ott voltak pirosban is, feketében is. Túlöltözni nem illik a menyasszonyt, de a szín mindegy, ha a ruha megfelelő esküvőre. Pirossal talán annyiban jobb vigyázni, mert kicsit kihívónak tűnhet, ha olyan.
2016. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát mivel az a menyecskeruha szìne én nem mennék pirosban. Főleg ha mondjuk éjfélkor a menyasszony nem pirosba hanem mondjuk zöldbe öltözik át, te meg ott viritasz mint egy piros menyecske.
2016. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A menyasszonyt nem ismerem, nem tudom megkérdezni sajnos.

Éjfélig leszünk amúgy, úgyhogy az a veszély nem fenyeget, hogy egyformában leszünk menyasszonnyal. Így is gáz?

Engem se zavart volna egyébként, ha az enyémre anno valaki pirosba jön.

2016. júl. 19. 09:23
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy lenulláztátok a válaszomat, még ez a hagyomány. Más kérdés, hogy mennyire tartják. A menyasszonytáncot táncolják pénzért fehérben, a menyecsketáncot menyecskeruhában, nem pénzért, a kettő között szokott lenni a menyasszonyrablás. Teljesen más a kettő, de el is hagyhatók. Aki nem ismeri, járjon utána, nyilván ettől el lehet térni tetszés szerint, de tudatlanságból senki ne írjon butaságokat. A fehér a menyasszonyi ruha hagyományos színe, a piros a menyecskeruha hagyományos színe, a fekete meg a gyász színe, azért kell ezekkel a színekkel óvatosan bánni egy esküvőn. Lehet más színekkel vagy egymással kombinálni, feketét pirossal, fehéret pirossal, feketét fehérrel, feketét fehéret és pirosat együtt, akkor nem akkora gond. Ha ismernéd a menyasszonyt, meg lehetne kérdezni, hogy ők mennyire tartják magukat ehhez a hagyományhoz, így viszont én nem kockáztatnék, de te tudod, te döntesz.
2016. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!