Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő vagy apasági nyilatkozat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő vagy apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
A párommal gyereket várunk, ami nem volt betervezve. Mindketten még a szüleinknél élünk, és az anyagiak miatt nem tudunk összeköltözni. Jelenlegi felállás szerint a pici a páromékhoz fog költözni, ahova én már nem férnék be. Nálunk is elég szűkös lenne a hely hármunknak, de a párom és az anyám közötti kapcsolat miatt az eleve kizárt. A gyereket mindenképpen szeretném a nevemre venni, de ehhez vagy esküvő, vagy apasági nyilatkozat kell. Az esküvő nekem így nagyon furán mutatna, hogy ünnepelünk, de ugyanakkor a szerelmes pár külön helyre megy majd haza utána. Az apasági nyilatkozat pedig úgy hangzik, mintha felcsináltam volna valakit egy egyéjszakás kaland során, és most köteleznek az elismerésére... Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2016. júl. 31. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Esküvő két tanúval.
2016. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Polgári esküvő 2 tanuval, plussz nagyon szűk csalàd. Az, hogy a szülès utàn is külön mentek haza, a furasàgi faktor ìgy is megvan, ettől màr nem kell fèlni.
2016. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Esküvő két tanúval, max később tartotok nagyobbat. Te pedig eltépsz dolgozni, akár két helyre is ha kell és tepersz mint állat, hogy minél több pénzetek legyen mire a gyerek jön és akkor max szülésig valahogy kiizzadsz egy albérletet. Utána pedig a párod is go dolgozni amikor már a gyereket lehet kire hagyni/bölcsibe adni. Mert ugye egy dolog, hogy becsúszik a gyerek, mert becsúszhat és én se vetetném el, de nem várhatod el, hogy más tartsa el a te családodat, főleg ha máshogy mégcsak nem is lehetnétek együtt.

Amúgy hány évesek vagytok, és mikor jön a baba?

2016. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

El akarod venni a csajt?

Ha nem, akkor ne vedd el.

Ne cseszd el az életed.

2016. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én már dolgozom, havi 200 körül keresek egy multinál, ahol nagyon ki is facsarnak ezért, nem férne bele még egy másodállás (napi 10-11 órát dolgozom). A párom még most fejezte be a sulit, nem dolgozott még, és a gyerek miatt nem is tud egy ideig. Egy albérlet most rezsivel 150 körül mozog, így 50 ezer plusz kb 36 ezer lenne egy hónapra hármunknak. Akárhogy számolok, az nem elég...
2016. júl. 31. 23:44
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Az valóban nem elég.

Én 350 nettót keresek, de még erre se vállalnám be.

Viszont az eredeti kérdésedben ez nem is nagyon zavar be.

2016. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudok válaszolni a kérdésre, mert én az abortuszt javasolnám, pedig abortuszellenes vagyok.
2016. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Apasági nyilatkozat. Az esküvőnek is csak "kényszeresküvő"íze lenne. Mivel úgyse tudtok együtt élni, az apasági nyilatkozat bőven elég, hogy a gyereknek legyen jogilag apja. Nekem a leírásodból nem derül.ki, hogy eldöntöttétek-e egyáltalán, hogy együtt akarjátok-e leélni az életet vagy sem. Esküvőt szerintem csak akkor érdemes tartani, ha együtt is akartok maradni. De CSAK a gyerek miatt fölösleges. Csak bonyolítja a helyzetet, ha pár év múlva mégis szétmentek.
2016. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Azért lehet ennél olcsóbb albérletet is találni. Nyilván nem a legjobbat, de inkább laknék együtt a párommal és a kicsivel. Amúgy milyen a kapcsolatotok? Szeretitek egymást egyáltalán? Nem hiszem el, hogy te már nem férsz el a párodéknál. Nekem mondjuk biztos segítenének a szüleim, hogy külön tudjunk költözni albérletbe. De ha nálatok ilyen kacifántos a helyzet akkor igazán vigyázhattatok volna jobban.
2016. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Ennél kevesebből is élnek meg családok.

A párod kap cirka 40-et (gyes+csp), te 200-at, az 240 havonta.

A kicsinek így is kell sokmindent venni, az külön élve se lesz olcsóbb. Plusz így gyerektartást fogsz fizetni, elvégre külön éltek. Simán kötelezhető vagy rá bírósági úton is.


Egyelőre pedig az lenne a legjobb, ha valamelyik szülőknél laknátok. Ahol plusz egy fő nem fér el (vagyis te), ott nem fér el a baba sem. Ő is plusz egy, ha sokat sír, akkor kettőnek is veheted. :/


Házasként több lehetőséget ki tudtok használni. CSOK, önkormányzati lakás, hitelfelvétel, adókedvezmény, gyed extra, stb.


Azt döntsd el, hogy csak gyerektartást akarsz fizetni, és láthatásra mész, vagy azt akarod, hogy egy család legyetek.

2016. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!