Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pár kérdés önkormányzati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár kérdés önkormányzati esküvővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mivel még sosem volt esküvőm, lehet, hogy bután fognak hangzani a kérdéseim, de hogyan működik a bejelentkezés polgári szertartásra?

Néztem az adott település önkormányzatának a weblapját, de kb semmit nem tudtam meg. Nem találtam rajta anyakönyvi hivatalt meg semmit, egy teljesen más weboldalon láttam, hogy a titkárság számát kell felhívni.

Feltételezem, ott megmondják az ügyfélfogadási időt? Vagy időpontot kell kérnünk, hogy bemehessünk?

És ha már bent vagyunk, nyilván foglalunk egy időpontot amikorra az esküvőt szeretnénk. Viszont mellé van egymillió kérdésünk. Mindenben segíteni fognak ott? Milyen papírokat kell magunkkal vinni első alkalommal?

Ha pl külső helyszínre szeretnénk az anyakönyvvezetőt (saját kertben, a telkünkön lenne a szertartás), akkor azt rögtön kérni kell? Fognak tudni tájékoztatni a költségekkel kapcsolatban is? Mert nagyban függ attól, hogy külső helyszínt szeretnénk-e, hogy mennyibe kerül.


2016. aug. 12. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kistelepülésen lakunk, nálunk nincsenek behavazva. Egyszerűen bementünk ügyfélfogadási időben, megmondtuk mit szeretnénk, és jött az anyakönyvvezető, hogy megbeszéljük a részleteket.

Velünk mindenki nagyon segítőkész volt, elsőre csak nagy vonalakban beszéltük meg a részleteket, és lefoglaltuk az időpontot. Szerencsére szabad volt, nem kellett variálni, pedig nyáron itt is van minden hétvégén esküvő.

Ha hétvégén akarjátok, az 15 ezer, ha hétköznap, az ingyenes. Ha külső helyszínen, az is belekerül egy kis pénzbe, de sajnos arra nem emlékszem, mivel nekünk ez nem került szóba. De említették, hogy van rá lehetőség. És rémlik, hogy annyira nem volt húzós. (De lehet, hogy ez önkormányzatonként változik.)


Nekünk az iratokat elég volt a szertartás előtt pár nappal bemutatni, akkor megcsinálták a házassági anyakönyvi kivonat mintáját is, megbeszéltük előtte, hogy akarom az esküvő után a nevemet, stb.

Kellett a személyi, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonat, és elvált esetén kell a válást igazoló irat.


Bármit kérdezel, segítőkészen fognak válaszolni, elvégre ő már ezer esküvőn van túl, neked meg ez lesz az első. :)

Meg tudjátok beszélni a részleteket is, hogy milyen egyéni kívánságok vannak, pl. bevonuló zene, lesz-e gyertyagyújtás, pezsgőzés, szülőköszöntő, stb.

Higg el, fognak kérdezni is, hogy mit szeretnél, és miből lehet válogatni.

2016. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hivd fel őket és elmondanak mindent!
2016. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A házassági szándék bejelentését legkorábban 1 évvel, de min. 30 nappal a kitűzött időpont előtt lehet intézni.

Ha kisebb településről van szó, valószínűleg elég egy telefon is a hivatalba, hogy mikor szeretnéd,felírnak, aztán időben, azaz min. 30 nappal a nagy nap előtt bementek és felveszik a jegyzőkönyvet.Itt nincs az a veszély, hogy ha nem mész időben, foglalt lesz a kinézett időpont. Ha város és népszerű nyári időpontról van szó, több hónappal előtte érdemes időpontot egyeztetni és bemenni.

Személyi igazolvány, lakcímkártya kell, ha nem vagytok benne a számítógépes rendszerükben (kb.2-3éve vezették be), akkor anyakönyvi kivonat is.

A jegyzőkönyv felvételekor személyes adatokon kívül az esküvő dátumát, idejét, a helyszín címét kell megadni, ha külső helyszín. Nyilatkozni kell névviselésről, születendő gyermek nevéről stb. A tanúk adataira is szükség lesz (szem.ig.lakcímkártya), de ezt később is ráér bemutatni, ahogy a szertartás menetének pontosítása is az időponthoz közelítve történik. pl. mit szeretnétek, gyertya-, homokceremónia, saját zenék, szülőköszöntő stb.

A költségekkel kapcsolatban biztosan tudnak tájékoztatni majd. Ez nagyon változó. Vidéki nagyobb városban pl 60ezer forint, kisebb községben 25 ezer forint vagy kevesebb, ha szombaton kimegy külső helyszínre az anyakönyvvezető. Önkormányzati rendeletben megállapított a díja.

2016. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!