Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Étterem foglalásnál ugye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Étterem foglalásnál ugye szoktak szerződést kötni? Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagyon hülye a kérdés, de még sosem szerveztem, rendeztem semmit, szóval minden teljesen új most.

Amikor lefoglaljuk az éttermet, szokás szerződést írni róla, ugye?

Ebben mi szokott szerepelni? Mire érdemes odafigyelni? Pl. ha most kaptunk egy árajánlatot a menüre, akkor honnan tudhatjuk, hogy jövő ilyenkor is ugyanezen az áron fogjuk kapni? Ez szerződésben rögzítve van? Viszont a menü csak az esemény előtti héten lesz véglegesítve. Akkor ez hogy is van?

Azt is mondták, hogy a dekor egy része ajándékba jár, pl ez is jó, ha benne van a szerződésben, nehogy az legyen, hogy a végén nem kapjuk meg, és nincs?

Azt mondta a pasi múltkor, mert kérdeztem, hogy ők előleget nem szoktak kérni foglaláskor, csak ha időközben másnak is kellene az időpontunk, akkor megkeresnek minket, hogy fizessünk 100.000 előleget.

Kicsit furcsállom. Vagy ez így normális?

Nálatok hogy volt?

Mindenféle hasznos tippet, tanácsot szívesen fogadok, nem akarok pofára esni a helyszínnel.


2016. okt. 5. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Én sem foglaltam még éttermet, de az biztos, hogy ragaszkodnék az írásos szerződéshez, amiben minden szerepel, amit megbeszéltünk, ha egy egész termet akarok bérelni egy fontos eseményre.

Az árajánlat érdekes dolog, mert 1 évre előre nem látni mindent. Viszont ezt is szokták részletezni, hogy ebből mennyi a kaja, mennyi a személyzet díja. Az alapanyagok árában lehet változás, de azért megközelítőleg tervezhető, ha tisztázzátok, hogy sült hús/pörkölt vagy homár/libamáj vonalon szeretnétek-e mozogni.

2016. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi nem kötöttünk szerződést. Olyan helyen tartottuk, ahol minden hétvégén van esküvő 20 éve, rengeteg ismerősöm tartotta ott a lagzit, neve van a környéken. Nem szokás nála a szerződés, de mi nem is hianyoltuk. Persze úgy a hivatalos, biztos stb, de mi bíztunk benne. Nem is csalódtunk, minden úgy volt az utolsó pontig, ahogy megbeszéltük.

De ha ismeretlen helyen tartottuk volna, kötöttünk volna szerződést.

2016. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia, nincs hülye kérdés, senki sem úgy születik, hogy tud mindent.. :) Mi kötöttünk szerződést és ezek szerepeltek benne:


1.) Felek megnevezése

2.) Rendezvény megnevezése (esküvő), dátum

3.) Esküvői menü ára, amelynek tartalma a szolgáltató által felkínált esküvői menü egyike, amelyet az esküvő előtt maximum két héttel véglegesít a megrendelő, korlátlan üdítő, kávé, ásványvíz fogyasztása, 12 év alatti gyermekek részére a vacsora ingyenes, a megrendelő által zárjeggyel ellátott alkoholos italok (házi pálinka esetén főzési engedély igazolása szükséges), menyasszonyi torta, valamint az apró sütemények helyszínre történő bevitele megengedett. A helyszín által biztosított alap dekoráció, amely a székszoknyát, a megrendelő által kiválasztott színű masnit, terítőt és a terítést foglalja magában.


3 féle menüt ajánlott az étterem és abból lehetett össze vissza válogatni, nekünk megfelelt, és bele is írtuk, hogy ennyi az ára, tehát az már jövőre se változhat

4.) Foglaló összege, amely a mai napon kifizetésre került. A kifizetett összegre a foglaló szabályai érvényesek, amennyiben az esküvő előtt bármely fél lemondja a részvételt, akkor annak kétszeres összegét kell megfizetnie a másik fél részére.

5.) Dátum aláírás



Kicsit fura ez a foglalós téma, mármint hogy majd megkeresnek ha másnak is kellene az időpont, ez nekem nem lenne szimpatikus, ha egyszer lefoglalom akkor ne variáljon másssal..

Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2016. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
3-as vagyok, mi is olyan helyen tartottuk, ahol egész szezonban pénteken és szombaton is esküvő van, a tulaj elmondta, hogy nem is engedhetik meg maguknak, hogy akár csak 1 pár is elégedetlen legyen, mert akkor annak híre megy, így tényleg korrektek voltak. De én akkor sem tekintenék el a szerződéstől.
2016. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár a mi esküvőnk 10 éve volt, de minden szolgáltatónál (fényképész, zenész, helyszín) volt szerződés.

A szerződésben benne voltak a felek, mikor, melyik termet, mennyi időre, mennyiért, hosszabbítás költsége.

A menüt mi már szerződéskötéskor kiválasztottuk, és be is árazták. Persze a szerződésben benne volt, hogy a változtatást a menü változása esetén fenntartják (pl. ha bélszínt kérünk a csirke helyett, akkor az drágább lesz).

Nálunk volt 'félidőben' volt egy próbavacsora, amit szintén tartalmazott a szerződés. Ekkor a választott menüsor nagyját kóstoltuk meg, az árát levonták a végösszegből. Az italcsomagot szintén. Mi szeptemberben szerződtünk és következő májusban volt az esküvő.

A szerződésben benne volt, hogy ki ingyenes, kedvezményes, meddig kell véglegesíteni a létszámot.

Tavasszal pl. módosítottak bizonyos feltételeken, de ez minket a szerződés miatt nem érintett, mert pont a változás le volt papírozva (röviditalt tavasztól dugódíjjal lehetett vinni, míg a szerződésünkben az szerepelt, hogy extra díj nélkül be lehet vinni, csak zárjegyes ital legyen).

Egy jó szolgáltató előre gondolkozik.

Az előleg nálunk szerződéskötéskor volt. Addig semmi nélkül beírtak a naptárba (egy bizonyos határidővel a végleges döntésig). Ha más is jelentkezett az időpontra, akkor kellett fixálni.

2016. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság ritka kivételektől eltekintve mindenhol írnak szerződést. Mi is írtunk. Benne volt hogy fizettünk 50 e ft előleget, melyik menüt választottuk, korlátlan italfogyasztást vagy fogyasztás alapján, milyen italok legyenek, mi az ami ajándék (hintó, székszoknya, asztali futó stb), hány szoba kell, mikor szeretnénk érkezni, kb.hány fő lesz. Most más nem jut eszembe. Az esküvő előtt egy héttel újra elmentünk és mindent újra átvészeltünk illetve ahol kellett módosítottunk.
2016. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem átvészeltünk, hanem átbeszéltünk.
2016. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Laterum Pécs? A feltételek és összegek eléggé olyanok mint nekünk ott voltak. Amúgy semmi extra, mi kaptunk számlát mikor utaltuk a foglalót (nyár, naná, hogy másnak is tetszett volna az időpont). Szerződést csak az esküvő előtti héten írtunk, de a foglalós számla elég biztosíték. Az utolsó megbeszélésen megegyeztünk a kajától a dekorig mindenben, a lagzi után meg levonták a foglalót a végösszegből. Nem volt semmi gond.
2016. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Na, pont ott voltak idén komoly gondok (már lefoglalt de nagyobb lagzira mégis eladott dátum, nem megfelelően viselkedő személyzet, ilyen-olyan hiányok stb...). Nem mondom, hogy gond van velük, de ha oda vinném a lagzimat, ezer százalék, hogy szerződést íratnék. Egyébként is, szerződés, MINDENRŐL. Ez nem bizalom kérdése. Ez mindkét fél érdeke.
2016. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mégis mi a csöcsért kell lepontozni..? szánalmas..
2016. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!