Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Téli esküvő pro és kontra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téli esküvő pro és kontra, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodunk, hogy 2018 júniusa helyett januárban tartjuk meg az esküvőnket, de bevallom, én egy kicsit tartok a téli esküvőtől. A vőlegényemmel olyan párok tapasztalataira,véleményeire lennénk kíváncsiak akik télen tartották az esküvőjüket. Köszönjük szépen előre is a segítséget!

2016. nov. 15. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most januárban volt.

Pro: általában sokkal jobban elérhető szolgáltatók/helyszínek, nekünk még halasztani is kellett az eredeti őszi időpontot családi okokból, de ugyanazt a gárdát meg tudtuk oldani két hónap múlva - ezt egy nyárinál nem csinálod meg.

Általában olcsóbb is sok minden, mint főszezonban. Persze ez helytől is függ.


Kontra: az időjárás. Nyilván benti színhely kell, tehát terem vagy kastély például, ha akartok kreatív fotózást, arra is külön kell gondolni, hol lehetne. Mi például egy kastélyba mentünk. Ilyen szempontból életbe lépett az elsőként írt dolog: nem volt főszezon, gyakorlatilag csak mi voltunk látogatók az épületben, nyugodtan fotózkodhattunk.

Gyakorlatilag az összes hátulütő az időjárásban rejlik: a mi esküvőnk napja előtt volt havazás, aztán ónos eső, reggelre tükörjég volt a környék, de szerencsére megúsztuk láb- és kocsitörés nélkül az előkészületeket. Utána napközben felmelegedett picit, és csak az eső szemerkélt. De az esküvő hangulatán kicsit sem rontott az esős idő, viszont volt olyan vendég, aki az időjárás miatt nem vállalta a messzebbről való ideutazást.

No és persze az öltözék tekintetében is gondolni kell az időjárásra. A menyasszonynak muszáj valami kabát (nekem műszőrme bundám volt, krémszínű) minimum és a vőlegény sem állhat egy szál öltönyben. És még egy: ha véletlenül nem csináltatni, hanem kész öltönyt szeretnétek venni, és nem feketében vagy sötétszürkében gondolkodtok, irtó nehéz lesz találni jót. Az én férjemnek nem áll jól a sötét szín, egyikünk sem akarta, hogy gyászhuszárnak nézzen ki, nagyon nehéz volt találni egy szép világosabb szürke öltönyt neki.


Gyakorlatilag amire belső helyszín jó, azt mindent ugyanúgy meg lehet csinálni téli esküvőn is. Én nem bántam meg, hogy így alakult.

2016. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha kotyoghatok, az unokatesómék esküvője október végén volt, hát eléggé fáztunk. Hajnalban meg gyalog kellett hazamennünk, mert mindenki ivott valamennyit, és mivel tiszta volt az ég, nagyon hideg volt, én amúgy is fázós típus vagyok, tehát alig vártam, hogy hazaérjünk. Ha esetleg a meleg zavar benneteket, nem feltétlenül kell júniusban megesküdnötök, lehet májusban vagy áprilisban is, amikor kellemesebb az idő. Télen mindenki agyonfagy, plusz ti sem mehettek bundában és nagykabátban az oltár elé, a menyasszonyi ruha sem arról híres, hogy a hideg ellen megfelelő lenne, szóval akkor szerintem már érdemesebb inkább tavasszal esküvőt tartanotok, ha mindenképpen előrébb akarjátok hozni. Bár nem hinném, hogy az időponttól függne az esküvő sikeressége, úgyhogy sok boldogságot nektek.
2016. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fotósként baromi régóta szeretnék egy valódi téli esküvőt (és itt elsősorban a havas kreatívra gondolok, általában vagy esküvő/pár nincs, vagy hó). Sajnos kis hazánk ilyen szempontból nem a legszerencsésebb, sokkal nagyobb esélyed van rá, hogy kifogsz egy esős, latyakos szürke napot, mint, hogy romantikus havazás, vagy verőfényes napsütés és közben azért hó is legyen.


Valóban előny, hogy a szolgáltatók elérhetőbbek, van ahol még kedvezményt is adnak, szóval ilyen szempontból könnyebb szervezni, viszont meg kell oldani a hideg miatt a ruhát (valamilyen hozzá illő kabát sem árt), illetve esőben/latyakban sokkal könnyebb összekoszolni is.


Csoportkép: télen korán van sötét, ha nincs egy jól kivilágított szabad tér, baromi nehéz normális csoportképet lőni sok emberről, ha már besötétedett, nincs sok esélyed.


Plusz gondolnotok kell a vendégeitekre is, egy esküvő vendégként is megterhelő anyagilag és év elején általában nincs pénze az embereknek és még ha ez csúnyán is hangzik a nászajándékpénzeken is látszani fog, hogy év eleje van.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok: a miénk egyébként októberben volt, nagyon-nagy szerencsénk volt vele, ha érdekel írj egy privátot és küldök linket a képekhez/beszámolóhoz. Ha teheted inkább őszre szervezd.
2016. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök tapasztalataiból:


Pro:

- nem lesz tucat / megszokott

- könnyebben lehet jó szolgáltatót találni, mert nem főszezonban van, és lehet, hogy még olcsóbban is ki tudtok fogni dolgokat

- valószínűleg nem nagyon fog ütközni a rokonságból, ismerősi körből másnak az esküvőjével (több helyről hallottam, ahol több fiatal pár is volt, hogy választani kellett 2 esküvő közül vagy azért, mert ütötték egymást időpontban, van anyagiak miatt), és könnyebben ki is tudnak venni szabadságot a legtöbb helyen (ugye januárról beszélünk, és nem karácsony előttről... nyáron a legtöbb munkahelyen, főleg gyerekes munkatársak között nagy harcok folynak a szabikért)

- senki nem fog a melegtől elájulni :D


Kontra:

- hideg van... ez főleg templomi esküvőnél necces, mert a templomban még hidegebb szokott lenni, és nehéz úgy felöltözni leginkább mondjuk egy idősebb embernek, hogy kellőkép elegáns legyen, de ne fagyjon le semmije... ill. polgárinál szintén a fázós opció van szabadtérnél vagy a gratulációnál, ha az szabad téren van

- csúszhat az út


Ami meg pro és kontra lehet: ízlések... van, akinek napsütétéses, rövid koktélruhás esküvő az igazi, pletykál arról, hogy fú, az a szőrmeboleró mennyire nem tetszett neki, nem voltak elég élénk színek meg zöld... de fordítva is megvan ez.

2016. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nincsenek bogarak :D
2016. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Téli esküvőm volt, semmilyen hátrányát nem éreztem. A templomban kicsit hideg volt, de ezt csak én éreztem, a násznép kabátban volt, én meg az izgalomtól nem fáztam.

A többi részével semmi gond nem volt. Olcsóbban jött ki, mint egy nyári esküvő.

És mi a nászajándékban sem szenvedtünk hátrányt: nyilván jó előre szóltunk, hogy esküvő lesz, a család tudott készülni rá.

2016. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem tartanám télen az esküvőm. Máséra sem szívesen mennék. Undorító, hideg, szutykos idő van, nem lehet normálisan felöltözni hogy csinos legyél de ne is fázz. Másrészt hatalamas kiadás a násznépnek igy év elején. Előnyt nem is tudok mondani. Akkor lenne szép és romantikus ha az Alpokban tartanátok. Másrészt ha már mindenképp tél, akkor karácsony előtt tartanám, nem közvetlenül, de mikor már minden ki van világítva. Annak legálabb van egy kis hangulata.
2016. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Pro: Meghívhatjátok a Mikulást is.


Kontra: Nem biztos hogy elmegy.

2016. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk téli esküvőnk volt, semmi hátrányát nem éreztük. Nem akartunk nyáron megsülni, izzadni. Különleges volt, már csak azért is, mert boldog-boldogtalan nyáron házasodik. Mindenki jól érezte magát.

Nekünk karácsony előtt volt kicsivel. A házasságkötőben is volt feldíszített karácsonyfa, illetve az étterem is ki volt csinosítva alapból, egy fillérünkbe nem került. Ünnepi asztaldíszek, feldíszített falak, hangulatvilágítás, karáncsonyfa, életnagyságú mikulás... Nagyon hangulatos volt:)

2016. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!