Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni manapság menyasszonytáncra?

Figyelt kérdés
A vőlegényt sose láttuk, a menyasszonyt is tiz éve utoljára, túl van már a harmincon. Nem működő rokoni szál, és hát nem miattunk nem működik... Tudom, hogy azért hivnak meg bennünket, mert pénzre számitanak tőlünk, mondván, hogy nekünk van miből adni. Azt is kérdezném még, hogy nagyon ósdi elvárás lenne részünkről, hogy az esküvő előtt eljöjjenek és bemutatkozzanak? Nagyon rég volt a családban esküvő, nem ismerem a mai megoldásokat. Mindenki mást mond, hogyan reagáljak, kiváncsi lennék a véleményetekre. Ha nem megyünk el az esküvőre (idős beteg van a családban, tényleg elég problémás elmenni, és a dinomdánomhoz sincs nagy kedvem), akkor is kell ajándékot adnom?
2017. jan. 23. 07:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj elmenni, kedvesen lehet mondani, hogy nektek nem alkalmas és sok boldogságot kívánni. Soha nem értettem, hogy miért hívnak meg olyan rokonokat az esküvőre, akiket utoljára az oviban láttak.


Azt én sem tudom, hogy mennyit "illik" bedobni amúgy, szerintem ez a rokonon áll. Ha olyan a házaspár, akkor a tízezreket is kevesellni fogja, más meg örül bárminek.

2017. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Annyit szoktak minimum h a kajátokat fussa pl. ha ketten mentek és fejenként 8 ezer a kaja akkor olyan 20 ezer reális, de én ebben az esetben amit ide leírtál biztos nem mennék el.
2017. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
12 évvel ezelőtt a menyasszony ballagására 30 ezret adtam. Három testvér van, mindegyiknek ennyit adtam. Ha most adok 20-at az esküvőjére, tutira elégedetlenek lesznek. De én a ballagásán láttam utoljára őt... Egyrészt akkor nekünk tényleg viszonylagosan jól ment, tehát könnyen és szivesen adtam. Másrészt mostanában sajnos nagyon sok lett a gondunk (betegség, haláleset, elvesztettem a régi munkám), nem olyan könnyeden adok, és hát sérelmezem, hogy ennyi év alatt egyszer sem birta meglátogatni a beteg és öreg szüleimet, apám temetésére se jött el. Az én rokonom, a párom rám bizza a döntést, de megmondta, hogy nincs sok kedve táncikálni ezen az esküvőn.
2017. jan. 23. 07:50
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Hogy csak a kérdésre válaszoljak, fejenként 10-20 ezer forint a reális.Ennél kevesebb még a kaját sem fedezné,amit legalább illik kifizetni.

Én távolabbi rokonoknál szoktam 10 ezret adni fejenként.

Ha közelebbi,akkor 20 ezer forinttól indulunk fejenként.De nagyon közeli családtagnál sokkal többet is szoktak.

De a te esetedben én el sem mennék. Ha jól értem még arra sem fáradtak,hogy személyesen hívjanak meg. Én is hasonló módon telefonon közölném,hogy nem tudok elmenni.Különösen indokolni sem kell szerintem,nem vagytok olyan viszonyban,hogy kelljen.

Engem is hívtak ilyenre amúgy,hogy évek óta nem tartjuk a kapcsolatot,utcán elmegy mellettem köszönés nélkül,a párját nem is ismerem..De azért menjek el az esküvőjükre..Hát nem,udvarisan lemondtam időben.

Ha megsértődnek is,akkor mi van? Eddig sem tartottátok a kapcsolatot,kit érdekel?

2017. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ha nem mész el,akkor meg értelemszerűen nem kell pénzt/ajándékot adni ilyen viszony esetén.
2017. jan. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Fuu ezeket a pénzéhes embereket...én szerintem ilyen esetben nem mennék el. Küldenék nekik egy lapit jókívánsággal oszt ennyi. Ez irtó gáz
2017. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én eddig esküvőkön mindig 10-20 ezer környékén adtam, elosztva menyasszonytánc és nászajándék címén.


De a leírtak alapján én sem mennék el. Küldj egy jókívánság-üdvözlőlapot, és csókolom. Ennél pofátlanabb dolgot el se tudok képzelni- mármint az rokon részéről.

2017. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hármasnál a pont. Nagyon távoli, rég nem látott rokon esetében is illik minimum a vacsorát állni. Ez helytől függően 10-20 ezer forint, de ezt a pénzt nem a táncba, hanem nászajándékba illik dobni. A menyasszonytáncnál 1000 -től kezdve bármennyit lehet. Persze ide is dobhatod a borítékot, csak személytelen és illik legalább ilyenkor szemtől szembe gratulálni (ajándékot adva). Vőfélyként még annyit elmondhatok, hogy területenként változó a menyasszony-, menyecske-, és vőlegénytánc is, ahol szintén bedobhatsz plusz pénzt. (ez területenként eltérő)
2017. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj el, ha nálunk nem megy el valaki, akkor nincs ajándék se, sértődés még nem volt belőle. Túlzás lenne olyan párt pénzelni, akinek az egyik felét 12 éve nem láttátok, a másik pedig egy vadidegen. Ha maguktól nincs annyi eszük, hogy bemutatkozzanak, akkor tényleg felejtsétek el őket. Nálunk közeli rokonoknál 50-100 ezret szokás adni a menyasszonytáncba, távolabbiaknál 10-20 ezret.
2017. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha nincs kedvetek hozzá, vagy túl nagy teher lenne, akkor semmiképp ne menjetek el.


Viszont arra felhívnám a figyelmed, hogy a "Tudom, hogy azért hivnak meg bennünket, mert pénzre számitanak tőlünk" részt valójában nem tudod, csak meglehetősen rosszindulatúan feltételezed. Amit tudsz az annyi, hogy egy rég nem látott rokon szeretne megvendégelni az esküvője alkalmából. Az meg szerintem nem reális, hogy esküvő előtt elmenjenek "bemutatkozni", nekünk sem jutott semmi ilyesmi eszünkbe a távoli rokonok kapcsán, pedig volt, akit tulajdonképpen nem ismertünk.


Szóval én azt javaslom ne menjetek, csak ne úgy emlékezzetek erre, hogy azért nem mentetek, mert a szemét rokon le akart húzni pénzzel. Az ő szemszögükből nézve még az is lehet, hogy ti vagytok az undok rokonok, akik valamiért annyira haragszanak rájuk, hogy még az esküvői meghívást sem fogadták el, meg akik bizonyára lenézik őket, mert gazdagabbak vagytok.

2017. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!