Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan védjük ki ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védjük ki ezt?

Figyelt kérdés

A fotózás az esküvő napján lesz, és nyilván nem azonnal kapjuk meg majd a képeket, ebből kifolyólag a netre sem fogunk feltölteni aznap semmit. Viszont szeretném elkerülni, hogy a lagziban a násznép által készített képek (amik ki tudja milyenek lesznek) előbb kerüljenek fel a fb-ra, mint az általunk közölt képek. Nem akarom, hogy az üzenőfalam tele legyen megjelölt képekkel, amin lehet nem is nézek ki jól, de x.y felrakja, mert ő bizony fessül fest. Gondolom értitek miről beszélek...


U.I.: Nem csak hiúságból zavar a dolog, hanem azért, mert van egy elég látványos testi hiányosságom, és attól, hogy elfogadom magam, még szeretnék én is szép lenni, meg lenyűgöző, és szeretném, hogy a "nyilvánosság" először egy olyan menyasszonyi képet lásson rólam, amit én szeretnék megmutatni, nem pedig egy olyat amit Gizi csinált és épp rágok, vagy hajlongok, vagy belepislogok, vagy telibe a testi hibámra irányítja a figyelmet.


Szóval nagyon szívesen fogadok minden praktikus ötletet ezzel kapcsolatban. :)



2017. febr. 5. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt, rábízzátok a ceremóniamesterre vagy egy határozottabb rokonra vagy vőfélyre és az esküvő elején, mikor elmondják a napi programot, ezt is megemlíthetik, megfelelő formában, hogy nem szeretnétek, ha kerülne ki rólatok kép. Vagy, ti írtok egy barátságos köremailt vagy elmondjátok, mikor átadjátok a meghívót.


(Bár ez alap kéne, hogy legyen, hogy nem teszünk ki képet a pár engedélye nélkül.)


Sajnos nálunk hiába, hogy a vőfélyünk erre (saját magától) felhívta a figyelmet, illetve a fotós kérte, hogy "ne másszanak bele" a fotókba...


Mindegy volt...


A szorgosabb, lelkesebb rokonok raktak fel képeket...


Hiába, ha egy ember nem ennyire értelmes, tehetsz bármit, ha a közösségi médián éli életét, úgy is fel fogja rakni, mondhatsz neki bármit.


(Legfeljebb később megkérheted, hogy vegye le.)

2017. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkéred őket előre, aztán ha mégsem tartják be, akkor utólag facebookon kiveszed ezeknél a képeknél, hogy megjelöltek. Így nem lesz ott az üzenőfaladon.
2017. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészről fotósként javaslom a külön napos kreatívot, ami egy rakás szempontból lényegesen jobb, ráadásul ha pénteken tartjátok akkor a fotós két-három képet előre feldolgozhat, kiretusálhat amit akár Ti, akár Ő posztolhat a szertartások után, így kikerülhetitek a kellemetlenséget hiszen mindenki az alatt fog gratulálni, másrészt pedig érdemes letiltani, vagy legalább engedélyezéshez kötni, hogy bejelöljenek Titeket képeken/posztokban, plusz kellene egy ceremóniamester aki megkéri a násznépet, hogy ne fotózzanak/filmezzenek hanem várják meg a hivatalos képanyagokat. :)
2017. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk senki nem posztolt képet rólunk. Maximum elküldték nekünk privátba.
2017. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Akkor nálatok intelligens volt a násznép :)


A korábbi fotózás az nem megoldható sajnos...egyrészt az esküvő vidéken lesz, életvitelszerűen pedig 200km-rel arrébb élünk, és a munkáltatónk nem tud sokkal előbb elengedni minket, és mivel egy helyen dolgozunk így nem nagyon pattoghatunk, hogy "dehát", mert még egy hosszabb nászutat is tervezünk, aminek szintén bele kell férnie a szabadságunkba...


Másrészt pénz szempontjából sem lenne jó ötlet, mert több időre kellene kibérelni a ruhát, 2-szer kellene fotóst meg sminkest fizetni...


Ezért megfogadom, ezt a fb engedélyhez kötést, hátha így ki tudom védeni az előnytelen képek felkerülését...meg szólok a vőfélynek, ő elég patent! :)

2017. febr. 5. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A facebookon be tudod allitani, hogy ki irhat az idovonaladra. Ezt letilthatod egy idore.


Azt is beallithatod, hogyha valaki bejelol egy kepen, akkor a jeloles csak az engedelyed utan latszodjon.


Azt is kulon be lehet allitani, hogy ki lassa azt, ha valaki az idovonaladra ir. Tehat beallithatod, hogy irhassanak az idovonaladra, de csak Te lasd.


Pont a napokban lattam egy ilyen megoldast is, szerintem ez sem rossz, csak nem tudom, mennyire hatekony:

[link]


Sok boldogsagot kivanok, es remelem, hogy rendesek lesznek a vendegek, es nem kattintgatnak agyba-fobe :)

2017. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írták, FB-t le tudod tiltani. azt nem tudod megakadályozni, hogy a saját timeline-jára bárki bármit kitegyen, de azt mindenképpen meg tudod akadályozni, hogy a tiédre kitegyék, téged bejelöljenek és így általad eljusson a te ismerőseidhez. aki nagyon akarja, az a saját falán még megteheti és a közös ismerősök így is láthatják. viszont, ha megkéred őket, valószínűleg hajlandóak lesznek nélkülözni ezt a kedvedért.

(aki mégsem tartja ezt tiszteletben, azokat utólag is megkérheted, hogy vegyék le a képeket, sőt szükség esetén egy űrlap kitöltésével a FB-kal is leszedetheted a neked nem tetsző, rólad készült képeket)


egyik lány barátom még a meghívóba is bele akarja írni, hogy senki ne fotózzon, lesznek remek fotósok, akik megörökítenek mindent, a képeket mindenki megkapja, ő a rokonok és barátok arcát szeretné látni az esküvőn, nem a telefonjuk hátlapját, meg a fényképezőgépeiket.


amúgy a fotósnak is könnyebb a dolga, ha nem akar mindenki fotózni, mert kevesebben vannak útban neki, nem kell a fotózó rokonsággal küzdenie, hogy dolgozni tudjon, jobb képeket tud készíteni, amiken arcok látszanak, nem telefonok, nem villognak bele a képeibe mindenféle eszközök, stb.


ez személy, habitus és munkamódszer függő is, de ha olyan a fotósotok, akor talán még azt is meg lehet vele előre beszélni, hogy nap közben valamikor szerkesszen meg nektek egy képet, amit már aznap ki lehet tenni hivatalos képként az esküvőről. vannak fotósok, akiknek egy ilyen kérés nem okoz nagy gondot és olyan is van, aki magától is így csinálja. mindenképp érdemes megbeszélni a fotóssal ezt is.

2017. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én face eseményt csináltam ahol vissza tudták igazolni hogy jönnek e. Oda feltettem egy erre alkalmas képet és finoman közöltem velük, hogy amig mi nem posztolunk más se tegye. Mindenki megértette :)
2017. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Állítsd be fb-on, hogy engedélyköteles legyen és kérd meg a vőfélyt, hogy külön hívja fel erre a vendégek figyelmét!
2017. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!