Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan védjük meg magunkat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védjük meg magunkat?

Figyelt kérdés
Mindketten 23 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk (egyetemre járunk). Szeretjük egymást!!! Elhatároztuk, hogy nyáron összeházasodunk. Mindenkitől csak azt kapjuk: "Jajj, ilyen fiatalon!" "Majd megbánjátok!" "Csak 6 év után???" Mit lehet erre (udvariasan) mondani??? Szerintetek is így van? Ciki ilyen fiatalon? (Kíváncsiak vagyunk.)
2009. nov. 16. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 6 év sok idő,és ha komoylan gondoljátok nemértem mirét lenne korai..

Amugy csak valami semmitmondó választ adj pl "Hát,hamar elrepül felettünk az idő" vagy "nincs mire várnunk,szeretjük egynmást" .

Amugy szokd meg,hogy nincs oylan,hogy az emeberek nem szólnak meg,vagy túl későn házasodsz,vagy túl korán,gyerekvállalással uyganez a helyzet.Ne figyelj rájuk.

2009. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A ti dolgotok, én nem sokat foglalkoznék azzal, hogy ki mit mond.

Az tény, hogy a fiatalon kötött házasságok statisztikailag kevésbé tartósak, de ennek ellenére ismerek olyan párokat is, akik fiatalon házasodtak össze, mégis már több, mint 20 éve jól élnek.

2009. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy ő az, aki mellett meg szeretnél öregedni, akkor semmi más nem számit.

Igaz, hogy az élet kiszámithatatlan, és a sors néha kegyetlen játékot űz velünk, de miért adnád fel a boldogságod most azért, mert lehet, hogy egyszer majd másképpen fogod látni ezt az időszakot.

Ez az egy életed van, ragadd meg a pillanatot, a holnap meg majd hozza, amit hoznia kell!

2009. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 voltam, feleségem 23 amikor volt az esküvő. Előtte 4 éve ismertük egymást, de nem laktunk együtt. Most egy másfél éves kislányunk van, és nemsokára születik a tesó, rendben van minden velünk.

Nem kortól függ, ha tényleg szeretitek egymást és komolyak vagytok, érettek az önálló életre, akkor szerintem nem korai. Érett alatt azt értem, hogy a jövő építésén gondolkoztok és nem azon, hogy következő hétvégén milyen buliban kellene berúgni :D Sok boldogságot! :)

2009. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen! Nagyon kedvesek vagytok, örülünk, hogy így gondoljátok! :)


Az "elrepült felettünk az idő" nagyon jó válasz...

2009. nov. 16. 22:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanezt mondták tavaly nekünk is. Hogy úgyis elválunk, hogy túl fiatalok vagyunk, hogy még "élnünk kellene". Akkor voltam én 22, a férjem 25 éves, két és fél éve jártunk.

Azóta is boldogok vagyunk, a lehető legjobb döntés volt, hogy összeházasodtunk. Lehet, hogy elcsépelt vélemény, de a házasság, az, hogy egy életre elkötelezed magad valaki mellett, igenis magasabb szintre emeli a kapcsolatot. Amikor elhatározzátok, hogy összeházasodtok, nagyon komoly döntést hoztok meg, és éppen ezért nem érdemes elkapkodni. Nagyon sokan úgy ugranak bele a házasságba, hogy nem tudják, mivel jár, nem éltek még együtt előtte (pl. ők: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. ), vagy csak azért házasodnak össze, mert már jön a baba, és nem akarnak az apaságival vacakolni... Ők rendszerint el is szoktak válni elég hamar.


Viszont ha ti hat év alatt kiismertétek a másik összes rigolyáját, furcsaságát, és ezzel együtt úgy gondoljátok, hogy egy életet is képesek lennétek együtt leélni, miért ne házasodhatnátok össze?


Mi egyébként annyit mondtunk a kétkedőknek, hogy "a mi dolgunk, ha megbánjuk, akkor az is a mi dolgunk lesz". Aki pedig a szokásos "élnetek kellene még"-szöveggel jött, attól mégkérdeztük: "Házas emberként nem lehet bulizni járni? (amúgy nem vagyunk valami nagy partiarcok, évente kétszer elmegyünk egy koncertre, és annyi) Nem lehet szórakozni? Nem lehet összejárni a barátokkal? Muszáj azonnal gyereket vállalni? Nem lehet egy darabig csak kettesben lenni? Nem lehet tanulni? Nem lehet utazni? Nem lehet dolgozni?" Erre általában köpni-nyelni nem tudtak.


Mi a férjemmel egymásban megtaláltuk életünk párját, és egyikünknek sem kell más... Nem fogok lemondani azért az igaziról, hogy olyan pasikat ismerjek meg, akikbe nem vagyok szerelmes, csak azért, hogy elmondhassam, hogy nekem ennyi meg ennyi pasim volt. Így is van tapasztalatom bőven, volt több hosszabb és rövidebb kapcsolatom nekem, és a férjemnek is. Köszönjük, elég volt. Most már csak egymásnak vagyunk, a közös életünket építgetjük, és ez tökéletesen kielégít mindkettőnket.


Szóval ne hallgass a kétkedőkre! Persze, jót akarnak nektek, de a ti életetek felől ti döntötök.


Sok boldogságot!

2009. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak azért mondják, mert még nincs állásotok, nem tudjátok eltartani magatokat stb.?
2009. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Én 25 voltam, feleségem 23 amikor volt az esküvő. Előtte 4 éve ismertük egymást, de nem laktunk együtt. Most egy másfél éves kislányunk van, és nemsokára születik a tesó, rendben van minden velünk.

Nem kortól függ, ha tényleg szeretitek egymást és komolyak vagytok, érettek az önálló életre, akkor szerintem nem korai. Érett alatt azt értem, hogy a jövő építésén gondolkoztok és nem azon, hogy következő hétvégén milyen buliban kellene berúgni :D Sok boldogságot! :)"



Én ezt nem tartom mindigigaznak...

Mondjuk én csak 7ésfél hónapig voltam együtt barátnőmmel...

Jóbarátok figyelmeztettek, h egyszer vége lesz, és akkor azt mondtuk rá: "Kizárt dolog!"

Sajnos nekik lett igazuk, és az egész szinte pillanatok alatt lejátszódott...

ezzel nem elkeseríteni akarlak, és szerintem ez nem túl sűrű eset, de a lehetőség sajnos jelen van. Ez persze csak egy vélemény...

2009. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Teljesen függetlenek vagyunk. Anyagilag is.

2009. nov. 16. 23:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia. 6 év az nagy idő, akkor már ti is bizonyítottatok egymásnak. A mi történetünk is akkor kezdődött, mikor én 19 voltam, a férjem pedig 24. 8 évig éltünk együtt, utána összeházasodtunk, és ennek már megint 8 éve, szóval 16 éve vagyunk együtt, gyerekünk is van. :)


Ha lett volna anyagi lehetőségünk, akkor mi se vártunk volna 8 évet az esküvővel, de akkorra jött össze a pénz rá.

2009. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!