Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elképzelhető egy jó lagzi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető egy jó lagzi ezek nélkül? Hogyan lehetne igazán jó hangulatúvá, emlékezetessé varázsolni egy kis esküvőt?

Figyelt kérdés

Májusban lesz az esküvőnk, kb. 65 fővel egy étteremben. Nem lesz se fotós, se cinematográfus, se vőfély, se képvetítés, se tűzijáték, ilyenek.

Amin nem spóroltunk (bár minden az észszerűség határain belül lesz, és nem flancolunk ezekkel sem) az a kulturált hely, a finom, bőséges ételsor, az italok és sütemények, valamint a dj. A díszítést magunk csináljuk pár ezer forintból, rendeltünk hozzá dolgokat itthonról és Kínából is.

Ezek viszont a vártnál jóval drágábbra jönnek ki, így nem marad pénzünk másra. Pl. a ruhámra max.40ezer forintot tudok költeni. A menyecske ruhám is kínai boltból van, ott vettem hozzá cipőt is. A csokromhoz piacról tervezem beszerezni a virágokat.

Szerettem volna a barátnőimet koszorúslánynak felkérni, és ők is számítottak rá, tudom, de nem tudok nekik ruhát venni (4-5 fő), ezért maradnak párom 8-10 éves unokahúgai koszorúslányoknak, mert az őket nem fosztanám meg ettől az örömtől semmi pénzért.

Kezdem kellemetlenül érezni magam, mert állandóan azt kérdezgeti mindenki, hogy haladnak az esküvő dolgai, hova megyünk nászútra (nem megyünk sehova), és nem mertem elmondani eddig csak pár embernek, hogy nálunk nem lesznek a szokásos dolgok. (A vendégek többsége különben sem volt még ilyen kis esküvőn.)

Az ok nagyon egyszerű, nincs pénzünk ekkora felesleges kiadásra, egyrészt mivel babát várunk, másrészt házat szeretnénk venni a nyáron. De ez sokak számára nem egyértelmű, mert van, aki ezek mellett is 3,5 milliót költött a 100 fős lagzijára.

Tagja vagyok facen egy menyasszonyos csoportnak, de is ott mindenki több milliót költ az esküvőjére, a posztok és kommentek alapján.



2017. febr. 26. 17:27
 1/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Eddig a legjobb lagzi amin voltam, az a párom unoktesójának a batyus esküvője volt.(1 gyerek +a 2. már terhes volt a mennyasszony, így inkább a családi életre szánták a pénzt) Nem azért mert sok volt a kaja, vagy exkluzív a hely... a csapat volt olyan, hogy nagyon jó volt a hangulat.


Mivel én esküvőszervező voltam egy időben, engem kértek fel, hogy segítsek, így dekorok, ültető kártya stb... kivitelezésében segítettem.

De nagyon jó buli lett :)


Minden a vendégeken múlik... meg ki mennyire rugalmas.

Szerintem ne szégyellj semmit, ne máshoz mérd az életed és az esküvőd. Mond meg, hogy ez nektek ilyen lesz, nem lesz nászút. Csak őszintén. Szerintem ha szeretnek, örülnek és megértik.


Sok boldogságot!

2017. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szüleim 20 év után házasodtak össze, körülbelül ötven ember volt csak, nem volt rendes menyasszonyi ruha, se csokor, se semmi, mindent ismerősök intéztek filléres anyagköltségen, tortát, tényleg mindent, és még a buli is egy kis csárdában volt.


Szerintem akkora bulit, mint amit ők ötven+ éves fejjel rendeztek, egyik huszonéves ismerősöm esküvője se tudott produkálni. Mindenki rettenetesen jól érezte magát, pedig semmi tipikus nem volt benne.


Hidd el, hogy nem ezen múlik.

2017. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a fotóst és a videóst semmiképp sem hagytam volna ki. Örök emlék.
2017. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A jó lagzihoz 3 dolog kell: egy felszabadult pár, jó kaja, jó zene.

Minden más csak extra.

2017. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond, esküvőfotósként azt gondolom, hogy a legfontosabb aznap, hogy egymásnak megesküdtök egy nagyobb hatalom: Isten, vagy állam előtt. Ennyi. Egymásnak tesztek egy szép esküt, a nap emléke pedig elkísér egész életedben. Ne foglalkozz senkivel, aki szerint ez, vagy az elengedhetetlen lenne. Ti vagytok egyedül azok.

Ha a ruhád saját lesz (40ezer ftból nagy eséllyel lesz az, varratva, vagy leárazva valahonnan, pl a Boglárkában sokszor vannak szépek olcsón is, de máshol is, csak ki kell fogni), szóval ha saját lesz, akkor később, amikor úgy jönnek ki az anyagiak, készíthettek még magatokról egy fotósorozatot "beöltözve", a nászút is pótolható utólag, mi is 1 évvel később mentünk el Szlovéniába. :) Azért mondok ilyeneket, mert egy viszonylag drága fotósnál is "jó áron" lehet profi sorozatot készíttetni. Kérlek ne pontozzatok le az árak miatt, de mi pl 240-280ezer ft között vagyunk egy egész napos esküvőn mindennel együtt (a legmagasabb árunk 320+utiköltség), de egy külön napos kreatív fotózás jegyes fotózással 80ezer ft. Kifizethetőbb összeg, sokan erre költenek, akár utólag is: ahogy írtad is, nem mindenkinek van akkor pénze arra, hogy fotósa, vagy olyan fotósa legyen az esküvőjén, amilyet szeretne, vagy valami pancser elrontotta neki és utólag mégis szeretne egy örök emléket a falra.

Sok boldogságot! Ne aggódj semmin, aki akar, bármin megsértődik, aki pedig szeret, az veletek fog örülni! :)

2017. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A csoport gondolom a menyacsevegő. Nagy vicc, ami ott megy, minden barátnőm röhögni jár oda. :D
2017. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, nálunk se lesznek a "normális" dolgok, vidéken lesz, így képzelheted, hogy miket várnának el.

- nem vonulunk a falun végig

- nem lesz templomi

- nincs menyecsketánc

- nincs szokásos kaja, állófogadás lesz


Ami drágább lesz, az a fotós és a ruhám I(van egy magyar tervező, akit szeretnék) és a nászút az is nagy álmnk régóta. Nekem fontosabb az a két hét kettesben vhol, mint egy este a részeg rokonokkal.


oh a csoportok....hallod én kivagyok tőle! azért léptem be, hogy ötleteket kapjak, de csak az megy, kinek drágább a ruhája, menüje

2017. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a vendégek nem akarják elfogadni akkor a fejed tetejére is állhatsz se lesz ütős, jobb ha korán beadagolod nekik hogy szokják, ha ott kapják a sokkot akkor lehet rosszabb lesz. Van olyan vendégcsapat aki ilyenkor csak azért is ellenáll! Ha ismered ennyire az embereket pl lesznek ilyenek akkor ceremóniamestert érdemes fogadni, különben ott meghal a buli. A testvéreméknél se volt és bizony az idősebb csapat csak húzta a száját (nagyszülők, keresztszülők, stb) és azóta is (2éve) emlegetik.. Éjfélre a fele csapat elment, 3ig volt bérelve a hely pedig.

Nekünk se volt sok minden hagyományos, sőt kifejezetten modern volt, de ceremóniamestert fogadtunk aki vitt mindent, megoldotta, semmi hivalkodó nem volt, nekünk csak élvezni kellett. Fotósunk volt és megérte!

2017. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van menyacsevegő csoport a fészen? Tutira belépek, mondjuk én ide a gyakorira is röhögni járok :D A legjobb gyöngyszemek itt a felnőtt párkapcsolatoknál és a gyerekvállalás/nevelés topikban vannak, rendszeresen folyik a könnyem, bár lehet ez nem szép dolog, de hát egy kis szórakozás mindenkinek kell.
2017. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

figyu, nálam pl. a koszorúslányoknak megmondtam, hogy nem tudom finanszírozni a ruhájukat, szívesen látnám őket koszilányként, de nem tudom finanszírozni. Egytől egyik mindenki fizette a maga ruháját (mondjuk nálunk alapból ez a szokás, ha nem egy konkrét ruhát akarsz magadnak, hanem csak azt mondod meg, h pl. barack színű legyen).

A fotóst én sem hagynám ki, keress hobbifotóst, akinek tetszenek a képei, ha csak a szertartást és pár beállítottat is, de csináljon valaki, aki utána meg is tudja szerkeszteni őket.

Ha kínából rendelsz dolgokat, én bevállalnám a menyarucit is onnan, bnőmé is onnan volt, mindennel együtt 40e, itthon ráalakították (az is csak azért kellett, mert kifogyta), és gyönyörű volt benne.


Én a 120fős esküvőnket hoztam ki 850ből 2012ben, ha kell tanács, írj nyugodtan :)

2017. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!