Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehetséges, hogy egész...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetséges, hogy egész fiatal menyasszonyok úgy veszik fel az asszonynevüket, hogy pl. Kiss Józsefné?

Figyelt kérdés
Ennek vallási eredete lehet vagy régi-új hullám? Igazából semmi közöm hozzá, meg biztos, hogy nem zavar, csak kíváncsiságból kérdezem.
2017. ápr. 23. 13:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Rolandné, Krisztiánné........ Kicsit vicces nekem. Azt gondolom ezek a fiatal hölgyek nagyon szerelmesek és mindenképpen hangsúlyozni szeretnék a férjükkel való összetartozást.
2017. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem tűnt fel. Én csak olyat ismerek, aki a férje doktori címe miatt vette fel...
2017. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Egész fiatal alatt mire gondolsz? Húsz év körüliekre? Nekem túl sok ismerősöm nincs ebből a korosztályból, akik vannak, azok sem házasok. Egyvalakit ismerek, aki a közelmúltban ilyenformán vette fel a férjezett nevét, de ő már közelebb van a harminchoz. Nem vallásos, csak simán konzervatívabb gondolkodású az illető.

Vicces volt egyébként, amikor nem sokkal a házasságkötése után azért nem kapott meg egy ajánlott levelet, mert máshol lakik, ahol a levelezési címe van. Mivel teljesen felvette a férje nevét, még csak nem is emlékeztetett egy betűvel sem a majd harminc éve megszokott nevére, így elhajtották a postást, hogy nem lakik itt semmilyen XYné...

2017. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ízlések és pofonok, bár nem szeretem, ha nem tudom egy nő keresztnevét, mikor bemutatkozik.
2017. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igazából a magam korosztálya (30-as évek közepén járok) és ettől lefelé. Nekem ez egy kicsit "nénis" és frusztrálna, hogy nem tudnának a keresztnevemen szólítani. Ja, meg igen: divatos férfinév+né, furán hangzik.
2017. ápr. 23. 14:59
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen környezetemben is van aki nemrég házasodott és így vette fel a nevét,hogy "Kovács Józsefné" (a név kitalált). Egy másik meg,hogy Dr. Kovácsné Kiss Piroska (ami ugye a férj doktori címe) A férjnél nincs kitéve facere,hogy Dr. csak a feleségnél.
2017. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. 30-hoz közelítő korosztály
2017. ápr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

Társfüggők, akik így is jelzik, hogy ők

-nem önálló egészséges független emberként élik meg kapcsolatukat,

-hanem két félember, akik társfüggő kapcsolatban élik meg egészségtelen kötődés iránti vágyukat

2017. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, én el nem tudnám képzelni, még azt se nagyon, hogy bármilyen más formában felvegyem a nevét... van nekem sajátom. Mondjuk, ha valami idiota nevem lenne, akkor másképp gondolnám biztos... de szeretem a nevemet, hozzám tartozik, engem képvisel. Attól hogy férjhez megyek, még én én maradok. Nem leszünk egy ember, nem.leszek a tulajdona. Tartozhatunk össze attól, hogy a nevünk nem hasonlít.
2017. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen, aki már így veszi fel, azok közül egy sem lehet 100-as és tuti valami mentális problémára utal... :D

*irónia off


Ha így veszi fel, mert neki így tetszik az nem elég magyarázat? Nem vagyunk egyformák, neki ez fontos. Amúgy nem sok ilyennel találkoztam, mifelénk a kötőjel a sláger vagy csak megmaradnak a lánykori néven.

Egyébként kicsit megszólítva éreztem magam a kérdéssel, mert 27 vagyok és ha férjhez megyek akkor én Kiss Józsefné Kovács Éva szeretnék majd lenni. Nincs rá külön magyarázatom, számomra ebben minden benne van, így tetszik.

2017. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!