Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bunkóság, ha nincs vendégfogad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkóság, ha nincs vendégfogadás, ha a vendégek kb. fele messzebbről jön?

Figyelt kérdés
Nem akartunk tartani, mert baromságnak plusz pénzkidobásnak gondoljuk, akkor is, ha háznál van, nem a helyszínen. Úgy tervezzük, hogy a templomhoz jön mindenki, ott lemegy a szertartás, utána el kocsival a polgárira, utána meg autózás kicsit arrébb az étteremhez. Végül is, az egész kezdete után jó két órával érkeznénk a helyszínre. Tesóm erre beleszólt, hogy ezt nem gondolom komolyan, hogy nem lesz legalább otthon vendéfogadás, mikor egy csomó vendég, meg kisgyerekes család is jön 200-250 kilométerről és nem is a kaja, hanem akkor kiöltözve menjenek valami benzinkúti budikba vagy hogy? Azt mondta, hogy az övén is pl. közelebbi rokonok, akik messziről jöttek, többen náluk öltöztek át, mert nem akartak órákig díszmagyarba nyomorogni a kocsiban, szóval gondoljam már át ezt, hogy tali a templom előtt. Most ez tényleg annyira gáz ötlet, hogy nem fogadunk vendéget ha nem mindenki helybeli?
2017. máj. 12. 13:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem, 200-250 kilométer egy átlagos családnak nem akkora távolság, hogy megérje több tízezer forintot befektetni egy szállásba. Esküvőre menni amúgy is drága dolog többnyire, szállást csak az vesz ki, aki nem tudja hova tenni a pénzét, vagy sehogy se tudja megoldani azt, hogy hazamenjen...


A vendégfogadás nem mai hisztéria, hanem évtizedek óta bevett szokás, aminek praktikus okai is vannak. Őrület meg túlzás a tűzijáték, a galambröptetés és így tovább, de nem az, hogy a vendégeknek legyen hol összegyűlni, klotyóra menni, enni egy-két falatot esetleg.


Az esküvőkön meg persze, hogy mindnekinek jó kedve van, leszámítva azokat az eseteket, mikor úgy kezdődik, hogy mikor megérkezünk azon kell variálni, hogy hova menjünk budira, vagy hol öltöztessük át a gyereket. Ez akkor a legszarabb, mikor nem elég, hogy nincs semmi az egész előtt, de még ráadásul össze-vissza autózós órákig tartó program, mire végre a násznép eljut az étteremig, ahol van egy rendes wc meg egy pohár hideg víz.

2017. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha ti nem érzitek szükségét, akkor szerintem sem kell. Legutóbb az unokatestvérem esküvőjén voltam, ami kb. 220 km-re volt. A családdal összebeszéltünk, hogy ne kelljen mindenkinek külön-külön kocsival menni. Vitünk magunkkal táskában vizet, nasit és út közben megálltunk egy szimpatikus étteremnél, ahol tartottunk egy szünetet (wc, ebéd, kávé stb., kinek mire volt igénye), picit megmozgattuk magunkat aztán mentünk tovább. Mi előtte beugrottunk hozzájuk mert mi szállítottuk az anyukáját is pl., akivel még előtte szeretetett volna beszélgetni meg minden, de nem volt semmiféle fogadás, mi, a többiek be sem mentünk a lakásba. Mindenki találkozott a polgárin, aztán onnan mentünk tovább az étterembe. Én egyáltalán nem éreztem hiányát, mi is már csiniben, sminkelve stb. mentünk, de engem ez sem zavart, szerintem felnőtt ember ezt el tudja viselni, ahogyan azt a pár órát is kibírja wc nélkül, amíg tart a szertartás. Szerintem ezt mindenki meg tudja oldani magának, nem hinném, hogy még erről is a házaspárnak kellene gondoskodnia. Nyilván, a gyerekek már más tészta, de szerintem erről megint csak a szülőnek kell gondoskodnia. Hát nem tudom...akkor lehetséges, hogy én is bunkó vagyok, de nekem például az eszembe sem jutna, hogy monjduk a saját lakásomba invitáljam be az embereket nasizni, pisilni stb., ez nagyobb létszámnál meg sem oldható (nyilván néhány közeli családtag esetében ez más). Nem azt mondom, hogy csak meg kell hívni a vendégeket, aztán le kell sz@rni, hogy mi van velük, de azért néha már tényleg átesnek a ló túl oldalára....és az én szememben ez nem létszükséglet.
2017. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenkinek van lehetosege sem arra, hogy legyen vendegvaras, es nem az anyagi vonzata miatt, hanem mert pl nincs hely 40-100 vendeg fogadasara a lakasban.


En eddig meg egy olyan eskuvon sem voltam, ahol lett volna vendegvaras. Nem ereztem kulonosebb hianyat, es arra sem volt igenyem, hogy panaszkodjak emiatt, egy esetet kiveve. Amikor 500 km-re kellene mennunk eskuvore, vendegvaras nincs, szallas sincs, es vacsora is csak akkor van, ha fizetjuk magunknak, plusz ugye vigyunk ajandekot. Na ez az az eset, amikor ezt a meghivast vissza kell, hogy utasitsuk. Egyebkent ha 200-250 km-t (3 orat) nem birnak ki kioltozve, ulve, akkor a lakodalmat (8-10 ora) hogy birjak ki, kioltozve, tancolva?


Esetleg fel lehet ajanlani azoknak, akik ennyire messzirol erkeznek, hogy pl a szuleiteknel, vagy nalatok atoltozhetnek, ha szeretnenek.


Vegsosoron ez a Ti eskuvotok, Nektek kell dontenetek a dolgokrol, es nem a vendegeknek. Ha a meghivottaknak valami nem tetszik, akkor legfeljebb nem mennek el.


Mar szinte mindenkinek kovetelesei vannak masok eskuvojevel kapcsolatosan. Amikor mi kiosztottuk a meghivonkat rokonoknak (akiknek kb 2 orat kellene utazniuk az eskuvonkoz), az volt az elso megnyilvanulasuk, hogy ok csak akkor jonnek, ha van szallas is (hozzatennem, hogy a meghivoban benne volt, hogy van..), masok pedig azon haborodtak fel, hogy minek kell visszajelezni, hogy jonnek-e, vagy sem (na vajon miert..).


Aki szeret es ismer Titeket, es ott akar lenni az eskuvotokon ugy is, hogy 250 km-t kell utazni, es maguknak kell megoldaniuk az atotlozest, az meg fogja tudni oldani.

2017. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A szülőknél épp lehetett volna, de nem akartam ilyet. És most sem akarok, úgy látom más is egyetért velem, hogy nem kell. Igazából a meghívókat is szétküldtük, abban benne van, hogy a templom előtt találkozunk, szóval én biztos nem csinálok hülyét magamból, hogy ja inkább gyertek ide vagy oda. Majd megoldja mindenki, ahogy akarja.
2017. máj. 13. 14:29
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Igen, bunkóság.
2017. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
Igen.
2017. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
"Majd megoldja mindenki, ahogy akarja" elég bunkó hozzáállás, ennyi erővel Te miért nem oldod meg? A Te vendégeid, igenis fel kellene ajánlani a lehetőséget, hogy a hosszú út után át tudjanak öltözni, mosdóba menni, inni egy pohár üdítőt és majd eldöntik élnek-e a lehetőséggel. De azért a borítékot várod mindegyiktől, ugye?
2017. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

na jó ez azért vicces.

most komolyan? nincs vendégvárás a lányos háznál akkor minek is az egész. Persze az nem hátrány ha el tudnak menni mosdóba, de azt általában meg lehet beszélni a pappal.

Egy időben minden héten 200 km-t utaztam kocsi nélkül vonattal!!!

egész egyszerűen vittem magammal vizet és némi kekszet.


Amikor kocsival mentünk ennyi baj sem volt...

2017. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, én vagyok fordítva bekötve, de nekem semmi bajom nem lenne ezzel. Én életemben 3 esküvőn voltam, ebből 2 nem az én városomban volt. Egyiknél sem volt kifejezett vendégfogadás, találkozó a templom előtt, aztán annyi. Nem derogált nekem alkalmi ruhában ülni a kocsiban meg benzinkútnál wc-re menni, nem vagyok vmi elkényeztetett hercegkisasszony. Annyi IQ-m meg van, hogy készítsek be rágcsálnivalót, innivalót a kocsiba, ha hosszú útra megyek és előtte menjek el WC-zni.

Plusz az ifjú párnak is ezer dolga van, még azzal is foglalkozzanak, hogy a vendégsereg popsiját fényesre nyalják, mert "jaj, fujj, nem házban pisilni, meg elvárom az üdcsikét, kajcsikát, lecsücsülést"... ugyan már.


Max. annyit tennék hozzá, hogy jó, ha tájékozódtok, hogy hol van a templom környékén közelben mosdó, hogy oda tudjátok irányítani a vendégeket, és a templom előtt bekészítetek vendégvárónak némi aprósütit és ásványvizet. Eddig ilyesmivel találkoztam, és senkinek nem volt semmi baja vele.

(nyilván, különleges esetek lehetnek, pl. ha egy nehezen mozgó idős rokon van, őt szívesen istápolnám menyasszonyként is a szertartás kezdetéig, de gondolom, itt átlag családokról van szó).

2017. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
Tesód szerintem teljesen érthetően elmagyarázta neked, hogy ebben az esetben miért szükséges a vendégfogadás.. ha te ezt nem fogod fel a te bajod. Nekem a vendégedként nem nagyon nyílna a pénztárcám...
2017. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!