Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg kötelező meghívnunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kötelező meghívnunk olyan embert az esküvőnkre, akit nem szeretnénk?

Figyelt kérdés

Párom húgának az élettársa egy igazi idióta. Utálja az egész család (okkal, hozzáteszem), és ő sem tesz azért, hogy ez a helyzet egy kicsit is változzon.

Sógornőm "agymosott" lett mellette, a gyerekeket alig látjuk, pedig kb 5 percre laknak tőlünk. Mi hiába szeretnénk, nem lehet, mert a párja nem engedi.


Most szeptemberben lesz az esküvőnk, utána pedig egy kis vacsora és a buli. 50 fő, tehát igazi családias lenne.

Felmerült a probléma, hogy a "kedves" sógor nemkívánatos személy, mivel viselkedni abszolút nem tud (a hétköznapokban sem), és nem szeretnénk, ha eljönne. Eleve egy visszataszító, arrogáns, bunkó ember, és félő, hogy tönkretenné a MI napunkat.

Anyósom szerint meg kell hívni, mert ő a párom húgához tartozik. Mondtuk, hogy nem. Kizárt. Ismerve a régóta húzódó konfliktusokat, nem hiszem, hogy egy olyan közegben, ahol van alkohol is, meg tudja állni, hogy ne csináljon balhét (amúgy simán megtenné, főleg a féltékenység miatt).

Az a baj, hogy a sógornőm nélküle nem fog eljönni, mert ők egy család (most volt két hete párom unokatesójáéknak is az esküvője, ott szépen kérték, ne jöjjön, mert nem akarnak balhét, főleg, hogy a menyasszony 8 hónapos terhes, és a sógornőm közölte, hogy így ő sem jön a gyerekekkel. Nagyon kellemetlen volt.

Úgy érzem, ez egy sakk-matt helyzet.

Mit tegyünk? Most tényleg kötelező meghívnunk úgy, hogy sem a párom, sem én (meg úgy kollektívan az egész család) nem szeretnénk, hogy jöjjön???


Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. máj. 29. 09:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%
Szép kis házasságnak nézel elébe, már az esküvőd napján megkell felelned...
2017. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos vannak ilyen emberek, nekem is van, akit mindenki utál mégis ott kell lennie. Ha szeretnétek, hogy a sógornő meg a gyerekek menjenem, akkor meg kell hívni. Én lehet, hogy azt mondanám, ha a saját tesómról lenne szó, hogy nem akarjuk a pasit látni, de szeretném, ha ő ott lenne az esküvőmön és akkor eldönti majd ő.

Ha az én páromat akarnák kihagyni, akkor én se mennék unokatesó meg ismerős esküvőjére, de a tesóméra igen. Szóval szerintem a párod beszéljen a hugával négyszemközt.

2017. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem tudom mi kötelező, és mi nem, de én a helyetekben biztosan nem hívnám meg. Kompromisszumra csak abban az esetben lennék hajlandó, ha párom nagyon szeretné. Mivel egy nevezőn vagytok, így SZERINTEM erre semmi szükség. Semmit sem utálok jobban annál, mint mikor családtagok, vagy akár csak haverok, ismerősök akarják megszabni, milyen legyen az esküvő, kiket hívjatok meg.

Mi pont ezért ki is hagyjuk az egész bulit, ha eljutunk odáig, és csak be a hivatalba, aztán ki. Esküvői ruhában pedig csak egy fotózás erejéig fogok parádézni, mert ennyi kislányos vágyódás van bennem, de maga a buli nem vonz.

Mindenesetre, remélem csodás esküvőtök lesz, sok boldogságot így ismeretlenül is! :)

2017. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tök mindegy, ki beszél a sógornőmmel, hajthatatlan.

Tudom, hogy a páromnak rosszul esne, ha a tesója nem jönne el, épp ezért vagyunk meglőve.

Mondjuk vannak más problémák is -de ez a legnagyobb most, és nálam egyre jobban kezd megérni az a gondolat, hogy két tanuval titokban házasodjunk össze, de a párom ezt nem szeretné...

2017. máj. 29. 09:40
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves Hármas! :)

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat! :)

Mi tényleg az egyszerűségre szavazunk, és mi inkább a bulira fektetnénk a hangsúlyt, tehát nem szokványos lagzink lenne.

Mint írtam, 50 fő, így ott eléggé kirívó lenne ennek az idiótának a jelenléte, és pikk-pakk tönkretenné a bulit. Úgy vagyok vele, hogy akkor inkább most legyen meg a feszültség, hogy ne jöjjön, mint ott akkor, hogy nem tud viselkedni és ki kell dobni onnan... Mert akkor tuti, hogy a sitten töltöm az éjszakát...a párommal együtt....

2017. máj. 29. 09:43
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Én "megengedőbb" vagyok, azaz elviselném fogcsikorgatva a nemkedves rokonyokat, a párom meg azt mondja, nem fogja tönkretenni élete legboldogabb napját. Hát, én se fogom tönkretenni élete legboldogabb napját, úgyhogy úgy lesz, ahogyan Ő szeretné: örömünnepként kizárólag a kedves rokonokat hívjuk meg, a 2/3 családot diszkrimináljuk. Szerintem óriási botrány lesz, de ez a mi esküvőnk, a mi boldogságunk, nekem meg a párom mindennél fontosabb, és így nekem se kell feszengenem a hülyék miatt. :))
2017. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Sitten? Legalább emlékezetes nap lenne tényleg. :)

Amúgy meg viccelsz? Te sem akarod, párod se, családod se. Mi a kérdés? Kit érdekel az idióta anyós? Tudod ki hívná meg! Ti vagytok a buták, ha megteszitek. Álljatok már a sarkatokra! Vagy anyós mindenbe bele fog szólni mindig, mert megteheti!

2017. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem irigyellek téged sem!!!

Mikor lesz a nagy nap? 😊

2017. máj. 29. 09:56
 9/29 A kérdező kommentje:

Igazatok van!

Amikor oda kerül a sor, megmondjuk, hogy nem jöhet, köszönje magának!

2017. máj. 29. 09:57
 10/29 anonim ***** válasza:
Helyes. :) Sok boldogságot! :) 7-es voltam. 26F
2017. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!