Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szertartás igen - lakodalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szertartás igen - lakodalom nem - miként kell ezt közölni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm meghívott az esküvőjére, még hónapokkal korábban, gondolom amolyan előzetes kalkuláció miatt, mivel a meghívót későbbre ígérte. Arról konkrétan nem esett szó, hogy csak a szertartásra lennénk hivatalosak vagy a lagzira is, de gondolom ez már csak a meghívóból derül majd ki világosan.

Mi a férjemmel úgy gondoltuk, hogy csak a szertartásra mennénk. Egyrészt anyagi megfontolásból (épp lakást vettünk, lesz egy rahedli kiadásunk a közeljövőben), másrészt mert abszolút nem ismerjük az ismerős rokonságát, barátait, harmadrészt, mert én speciális diétát tartok, amibe egy csomó étel nem fér bele, akkor meg mit válogassak.

Ha úgy lesz, hogy meghív arra is, miként kell jelezni, hogy de mi csak a szertartásra mennénk? Nyilván nem akarom felborítani a terveket, így időben jelezném.

Ez esetben kell-e ajándékot vinni? Mármint komolyabbra gondolok, mert nyilván valami aprósággal azért készülnünk kell.


2017. jún. 9. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell ajándékot venni, az esküvő alap esetben nem a rokonok, ismerősők tarhálása.

Mivel "egy ismerős", tehát nem rokon, nem közeli barát, simán írd meg, köszönöd a meghívást, de nektek nem alkalmas.


Hogy mire vagy hivatalos, a meghívóból fog kiderülni, de semmi nem kötelező.

Amúgy meg a legtöbben boldog-boldogtalant meghívnak, hogy több legyen a bevétel.

Nem mennék, az esküvőre sem. Nem olyan szoros a kapcsolat közötettek. Udvariasan lemondanám az egészet.

2017. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimplán vissza lehet utasítani udvariasan, ha jön a meghívó, sajnos családi/személyes/akármilyen okokból a lagzin nem tudtok részt venni, de a szertartásra nagyon szívesen elmentek, köszönitek szépen a meghívást.

Nincs ebből para szerintem, csak illik időben közölni, mert ugye, ez létszámra, névreszólóan, stb megy, és ha utolsó pillanatban szólsz, hogy a vacsit kihagyod, az a párnak is fölös költség.

2017. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az nem gáz úgy lemondani, hogy annak idején már igent mondtam rá? Eleve nem értettem egyébként a meghívást...
2017. jún. 10. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz lemondani, mert az hónapokkal ezelőtt volt és nyílván azóta sok minden történhet. Mennyire vagytok közeli ismerősök egyébként?

Én is voltam esküvőn és lagzin áprilisban, viszont az egész násznépből senkit nem ismertem szinte szóval annyira nem éreztem jól magam.

2017. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát semennyire. :) Kb. két éve nem is találkoztam vele, még neten sem szoktunk beszélni.
2017. jún. 10. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!