Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyenkor hogy lehet megoldani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Már régóta együtt élünk,most házasodunk össze.Ilyen esetben ti hogy oldottátok meg az öltözködést,ugyebár hogy ne lássa a vőlegény a menyasszonyt idő előtt, (jó,persze a vőlegény pl. máshol öltözködik)és ha nincs vőfély akkor nincs menyasszonykikérés,de akkor mi van helyette?
2010. máj. 18. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hazament a szülői házba,mivel az esküvő elötti éjszakát a szokás szerint nem szabad együtt tölteni. :) Szóval,nem volt kikérő,hanem mindenki felöltözött a szüleinél.A vőlegény elöbb odaért a templomba és az oltárnál várt,akkor látott először.
2010. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az esküvő előtti éjszakát nem szabad eggyütt tölteni?Nincs lehetőségünk a szülői házba hazamenni.Elég ha átmegy a másik szobába aludni a párom?:)
2010. máj. 18. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

ugyanmár...

családunkban eddig még mindenki ugy házasodott,hogy már együtt éltek x ideje...esküvő előtti éjszaka együtt aludtak,templomba együtt mentek,sőt legtöbbnél a vőlegény segitett ruhát választani...

és mégis együtt van a legtöbb pár,gyerekkel,unokával

2010. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt aludtunk előtte éjszaka, de öltözködni mindenki hazament a szülői házba.

Nem tudom, én nem a babona miatt, de nem szerettem volna, ha látja előtte a ruhát. Az egyik legszebb pillanat az volt, amikor meglátott benne, és könnyes lett a szeme. Szerintem ez egy szalonban nem igazán megható!

2010. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

maradjunk annyiban, hogy a mai szokás szerint elég, ha csak a teljesen elkészült, felöltözött menyasszonyt látja meg a vőlegény. Lehet az a másik szoba ajtójában, vagy a konyhaajtóba állva, csak a készülődés ne nézze végig, hogy a hatás tökéletes legyen.

Igen, régen, mikor szó nem volt arról, hogy együtt élnek a fiatalok esküvő előtt, és a kikérés is megtörténhetett az előző nap, külön haladtak a templomba, és ott látta előszőr a menyasszonyt az ünnepi ruhájában. De sok helyen az az ünnepi ruha nem tért el a hétköznapi "ünnepi" viselettől, tehát a látvány sem volt olyan lehengerlő. Csak a módosabb, városi esküvőkön volt divat külön menyasszonyi ruhát csináltatni.

2010. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is együtt laktunk már az esküvő előtt is, és előtte éeste is együtt aludtunk.Én nem hiszek a babonákban.Férjem itthon készülődött, én meg anyuéknál.
2010. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Igen, régen, mikor szó nem volt arról, hogy együtt élnek a fiatalok esküvő előtt, és a kikérés is megtörténhetett az előző nap, külön haladtak a templomba, és ott látta előszőr a menyasszonyt az ünnepi ruhájában. De sok helyen az az ünnepi ruha nem tért el a hétköznapi "ünnepi" viselettől, tehát a látvány sem volt olyan lehengerlő. Csak a módosabb, városi esküvőkön volt divat külön menyasszonyi ruhát csináltatni."


Nálunk nem egészen így szokás. Nem külön haladtak a templomba, hanem a vőlegényt is kikérte a vőfély, majd onnan ment a násznép a menyasszony házához, és úgy mentek a templomba együtt, a vendégek külön-külön a gyülekeztek, attól függően, hogy a menyasszony vagy a vőlegény rokonai e. A menyasszonynak már a 19. század óta fehér ruhája van(anyagokban és mintában lehet eltérés még ugyanannál a viseletnél is) és nem a szokásos ünnepi viseletbe volt, ugyanúgy ahogy a vendégek többsége sem a szokásosat húzta fel, hanem valami díszesebbet, drágábbat, szebbet, stb..., az utcán természetesen zenei kísérettel vonultak, és néhány asszony piros kaláccsal kínálta a bámészkodókat, féfiak borral. Természetesen nem csak előző éjszaka nem aludtak együtt, hanem soha.

Egyébként alapvetően nem a szülők kísérnek be titeket (ez külföldi szokás), hanem a vőlegényt az első koszorúslány, menyasszonyt pedig a kl. párja kíséri be és az utcán is velük vonulnak a templomig. Miután bement az összes vendég és a tanuk is bevonulnak a koszorúslányok is aztán a vőlegény és végül a menyasszony. Én a helyedben tartanék kikérést, ad egy keretet a dolognak, voltam pár ultramodern városi esküvőbe, ahol egyenesen az esküvőre mentünk és hát nem volt valami nagy a hangulat, a lakodalomba se, nekem nagyon furcsa volt.

2010. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!