Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mik a feltetelei a nagykorusit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a feltetelei a nagykorusitasnak?

Figyelt kérdés

16 éves fiu vagyok neveloszuloknel nevelkedem 3 éve

Ugy nez ki hogy bizonyos okok miatt mar nem leszek a jelenlegi helyen

99% eselye van hogy nevelointezetbe kerulok amit nagyon nem szeretnek

Van egy 14 eves baratnom akivel mar lassan 1 eve egyutt vagyunk

Ugy tudom hogyha elveszem felesegul akkor nagykorusitanak igy kikerulok az allami gondozasi rendszerbol

A baratnom csaladja ebben mellettem all

Az lenne a kerdesem hogy ez igy ilyen korulmenyek kozott kivitelezheto-e?

Hallottam olyat is hogy az egyik feltetel az hogy a hazasodo feleknek mknimum 16 evesnek kell hogy legyenek

Nem lehet ezt megis valahogyan megoldani akarmi is legyen az

Elore is koszonom a valaszokat...



2017. jún. 17. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez aztán jó kérdés. Ezt a 16 éves kort hallottam csak én is. Esetleg próbáld a kérdést még a politika azon bellül a jog kategóriában feltenni, az ottaniak talán tudnak neked konkrét jogszabályt mondani erre vagy tippet adni kihez tudsz fordulni ilyen esetben.

30/f

2017. jún. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Csak 16. életévét betöltött személy házasodhat, illetve a szülői/gyámhatósági engedélyhez kötött.
2017. jún. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
16 éves a határ MINDKÉT félnél (szerintem inkább 20-ig kéne FELvinni), 14 éves kislányt nem vehetsz el.
2017. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták: téged hiába nagykorúsítanak. Mert a házasságkötéshez mindkét félnek be kell töltenie a 16. évet. 16. évtől pedig gyámhatósági engedély kell.
2017. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!