Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Élettársi kapcsolat bejegyzésé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat bejegyzésének feltételei?

Figyelt kérdés

Hogyan történik az élettársi kapcsolat bejegyzése? Hol? Milyen feltételekkel? Visszamenőlegesen is be lehet jegyezni?


Hivatalosan x helyen van az állandó lakcímünk mindkettőnknek (páromnak kb. másfél éve; az én szüleim címére vagyunk bejelentkezve), viszont helyileg y helyen lakunk. Párom ideiglenesen be van y helyen jelentve, én viszont nem, mert költözünk át egy másik lakásba, ez legyen z.


Most élettársi szerződésre lenne szükségünk és nem tudom, honnan induljunk el. Milyen címre legyünk bejlentve és mikortól? Helyileg hol kell ezt elintézni? X vagy z-hez közel eső önkormányzatnál vagy mindegy? Költségbe fog ez nekünk kerülni? Olyan ünnepélyesen kell ezt lebonyolítani vagy hétköznapo ruhában is be lehet menni a hivatalba aláírni a papírokat?


Szóval látszik, hogy semmit sem tudok a feltételekről, remélem ti okosabban vagytok ebben a kérdésben.


A válaszokat előre is köszönöm.


2010. aug. 5. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az új bejegyzett élettársi viszony nem csak az azonos neműekre vonatkozik?

A melegeknél az anyakönyvvezetőhöz kell menni, és ugyanolyan procedura van mint a házasságkötéskor :S

2010. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt könnyebb elolvasni, mint begépelni. A gyakorlatban tulajdonképp értelmetlen, csak néhány egyszerű lépés különbözteti meg a házasságtól.

2010. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem közjegyző vagy ügyvéd előtt aláírt papír bőven elég nektek
2010. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző előtt és az önkormányzatnál is lehet. Nem kell ünnepélyes ruha. Én az önkormányzati ügyintézést tudom. Bementek két tanúval, akik lehetőleg nem családtagjaitok és nyilatkoztok az ügyintéző előtt ,hogy ezen és ezen a helyen ti együtt éltek életvitelszerűen. Ahhoz az önkormányzathoz kell menni, ahol együtt éltek, ez akár lehet egy harmadik cím is, nem kell feltétlenül szerepelnie a lakcímkártyán. Be kell írni a nyomtatványba, hogy mikortól éltek együtt. Erről készül egy hatósági bizonyítvány néhány napon belül és azt fogjátok megkapni.

Ezzel foglalkozom néhány éve

2010. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal most márciusban írtunk alá élettársi nyilatkozatot. Fel kellett keresni egy közjegyzőt, személyi igazolványt vinni. Ő írt egy papírt, amiben elismertük, hogy egy helyen lakunk. De ehhez nem kellett az, hogy mindketten oda legyünk bejelentve. Én nem vagyok oda bejelentve, csak a párom, mivel az ő szülei lakásában élünk együtt. A közjegyzői díj kb. 23 ezer forint volt. Azért kellett nekünk ez a papír, hogy önkormányzati bérlakást igényelhessünk. Utcai ruhában voltunk és nem kellett tanút vinni. 30 perc alatt lebonyolódott az egész.
2010. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
No, amit az 5. válaszoló írt, az történik az önkormányzatnál is, csak ingyen.
2010. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a leghasznosabb az volt, amit az a személy írt, aki ezzel foglalkozik. Nekünk lakhatási támogatáshoz van szükségünk erre a papírra.
2010. aug. 5. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen összecsúsztattok két-három dolgot:


1. Bejegyzett élettársi kapcsolat: ez csak azonos neműeknek van, olyan mint a házasság, anyakönyvvezető előtt.


2. Közjegyzői nyilvántartásba vétel: 2010. jan 1. óta mind azonos, mind különnemű pároknak. Apasági vélelmet keletkeztet, nem kell külön apasági nyilatkozatot tenni, ha gyermeketek születik. A papír mindaddig bizonyítja, hogy az élettársi kapcsolat fennáll, amíg nem töröltetitek. Tanú nem kell, 7.500 Ft-ba kerül.


3. Önkormányzat által kiadott hatósági bizonyítvány: ez egy fennáló élethelyzetről szóló tanúsítvány. Két tanút kell hozzá vinni, akik nem az eljárás során tanúskodnak (mint a házasságnál), hanem azt tanúsítják, hogy valóban együtt éltek (tehát rálátással kell rendelkezniük az életetekre). Ezt konkrét ügyre adják, tehát simán elképzelhető, hogy néhány hónap múlva egy másik ügyben a szolgáltató/hatóság új bizonyítványt követel. Nem ingyenes, 2.200 Ft illetékbélyeg kell rá.


4. Élettársi nyilatkozat közokiratba foglalása. Ez nagyon szűk körben kell, a felek nyilatkoznak, hogy élettársi kapcsolatban élnek, és ezt a közjegyző hitelesíti. Tanú nem kell, standard közjegyzői munkadíjak élnek.

2010. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, attól függ, hogy mihez kéred! Lakhatási támogatáshoz ingyenes, de ha mondjuk öröklés miatt kell, akkor van a 2200 Ft-os eljárási díj.
2010. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást, nagyon hasznos volt, jobban átlátom már a témát.
2010. aug. 9. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!