Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni az esküvőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos úgy néz ki jövőre tanu leszek. A menyasszony húga vagyok. Szóval mennyi pénzt illik adni vagy nem is illik inkább mi az a protokoll ilyenkor.

És sajnos vagy sem annyira nem látom stabilnak a dolgot hosszú távon,szóval mit gondoltok arról,hogy pénz helyett mást adjak. A pénz elvész, mivel tudnám a tesóm napját megszépíteni..valakinek valami ötlet? Mindent meghallgatok.

(Kereső képes vagyok; a fiu stilusával vannak problémáim csak azért szeretnék valahogy egyoldaluan ajándékozni,persze a pénz is egy járható út)

Köszönöm szépen



2017. júl. 18. 17:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Oké bocs az autocorrect csak úgy végzi a dolgát.. nem vagyok kretén csak írni nem tudok😂😂
2017. júl. 18. 17:12
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Testvérem ugyan nincs, de az én tanúm 100eFt adott, igaz ők jó módúak és ő a keresztanyám is.

A férjem tanúja az unokaöccse volt, fiatal 20-as fiú, őtőle 20eFt kaptunk, szóval elég változó.


Ha nem akarsz pénzt adni akkor ajándékozz utazási ajándékot-utalványt, esetleg valami nagyobb értékű dolgot. Van lakásuk? Milyen felszereltségű? Valami bútor? Tálaló pl?

2017. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nincs egységes protokoll. Itt is nagyon sok különböző véleményt fogsz kapni. Én magam, ha meghívnak egy esküvőre, legalább annyit adok, hogy fedezze a saját és a hozzátartozóim fogyasztását. Ezt a magam számára minimumnak tekintem, ugyanakkor a saját esküvőmön senkitől sem vártam el, hogy bármit is adjon, és eleve úgy kalkuláltam a költségeket, hogy akkor se legyen súlyos anyagi megterhelés az esküvő, ha senki nem ad semmit. Gondolom, sokan mások is így vannak vele, úgyhogy nincs minimum összeg, amit illendő adni.


Ha nem akarsz pénzt adni, akkor adhatsz tárgyi ajándékot is. Családtagok és közeli barátok között ez teljesen megszokott. Viszont te ismered a testvéredet, ne nekünk, ismeretleneknek kelljen már megmondani, hogy minek örülne.

2017. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is 50-100e ft között lövöm be valahol az összeget.

Lakás van már szinte teljesen felszerelt,de a fiúé. Ezért nem akarok olyan közös dolgot mert inkább a tesóm felé húzok(van pár nyomós okom amiért ilyen gonosznak tűnök,de ez mégis az ő napjuk tesom legyen boldog)

#3 Nem kértem hogy mondjátok meg mit vegyek csak annyit,hogy hátha van ötlet.

De azért köszi😊

2017. júl. 18. 17:25
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha 50-100e között adsz, normális ember meg nem szólhat.
2017. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyit adsz az úgy szép összeg. Esetleg lehetne valami apróság tesódnak mondjuk egy nyaklánc annak örülne nagyon, mert annak van eszmei értéke. De csak pénzt adni, főleg, hogy közeli családtag vagy szerintem nem elég. Valami szívhez szóló dolog se árt :)
2017. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz pénzt adni gondolkodhatsz pl. valami esküvővel kapcsolatos költségekben. Mi pl. finanszíroztunk már esküvői tortát, fotót, persze ez attól függ,hogy milyenek az igényeik és ezt össze tudod-e egyeztetni azzal, amit rájuk szánsz.
2017. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy milyen az anyagi helyzeted. Van aki 5000-t tud adni, van aki milliokat ad... egyik se gaz. Olyan ez, mint a ballagasok. Van, aki kocsit kap meg tobb szazezreket, meg van aki semmit... (utobbi azert gaz, valahol a ketto kozott lodd be)
2017. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. A helyzet az hogy fotós grafikus vagyok.eleve a fotozás nekik nulla ft lesz a meghívó ugyancsak ,vagyis anyagár ami kb 5000ft fullos design-al... csak azért gondoltam mert tényleg inkább tesómat támogatnám mint a fiút.bár el kell fogadnom hogy ezentúl nem ő és ő hanem ők egybe tartoznak,szóval lehet tényleg marad a pénz.

Nagyon köszönöm az összes hozzászolást és hogy szenteltetek rám időt. További szép estét.

2017. júl. 18. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

A legáltalánosabb válasz az szokott lenni, hogy annyit illik adni legalább, ami a rád fordított összeget (vacsi, étterem, stb.) fedezi.

Bár ezzel a sok segítséggel már bőven leróttad a részed. :)

2017. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!