Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akar feleségül venni....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar feleségül venni. Szerintetek velem van a baj?

Figyelt kérdés
Már mindketten a húszas éveinek közepén járunk. 6 éve vagyunk együtt. Dolgozunk jó ideje. A munka miatt heti 2 szer találkozunk. Már évek óta beszéljük az esküvőt, de mindig azt mondja majd jövőre. Még a lánykéréshez se jutottunk el :( engem már nagyon zavar a dolog. Úgy gondolom, hogy ennyi idősen már házat kellene keresgélnünk. Tudja jól, hogy ha megkéri a kezem akkor az esküvőszervezés nem 3 nap. Mégsem tesz semmit. Nem merem felhozni a témát. Nem akarom én erőltetni ha még nincs rá felkészülve. Viszont 6 év már elég sok idő, nem tudom érdemes e folytatni ezt a kapcsolatot. Az egész fiatalságom arra megy el, hogy arra várok lép-e. Szerintetek mit tegyek? Várjak még?
2017. szept. 16. 22:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

A ti kapcsolatotokban nem az a probléma, hogy nem vesz feleségül a pasid, hanem az, hogy már 6 éve együtt vagytok, mégis heti 2-re korlátolódik a találkozások száma.

Ez 6 év után azért nagyon-nagyon kevés.


21/L

2017. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt, megértem az álláspontodat és azt, hogy előre szeretnél lépni a kapcsolatban, egy nagyobb jövőbeli perspektíva felé nézve.

Másrészt viszont, miért erre éleződik ki már az egész kapcsolatod, hogy mikor kérik meg a kezed és mikor vesznek el? Komolyan, enélkül már nem vagy boldog és, ha ott lenne egy jelképes (valójában semmit komolyabbat nem jelentő) fémkarika az ujjadon akkor megoldódna egy csapásra minden?


Ahogy én látom, az egész fiatalságod arra megy el, hogy görcsösen férjet találj, ahelyett, hogy boldog lennél a pároddal és nem ezen stresszelnél.

2017. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Kiegészítés: A heti 2 találka felett elsiklottam. Valójában tényleg régen össze kellett volna költöznötök már. Először inkább ez legyen a prioritás és utána minden más mert ahogy mondani szokták, lakva ismerszik meg az ember.
2017. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
A munka miatt. Sajnos 12 órában dolgozik. 40 km-re lakunk egymástól. Nem tudjuk megoldani a több találkozást. Ami tudom baj. De közös ház nélkül az összeköltözés is tabu. Úgy hogy amíg nem lép megvagyunk rekedve ebbe a heti 2 találkozásba
2017. szept. 16. 22:57
 5/40 anonim ***** válasza:
73%

Normális vagy? Még együtt se éltetek, de te már házasodnál! Mégis hogy????

Nem sok ész szorult beléd, az már látszik!


Lakva ismerszik meg a másik! Ismerősen hangzik?


Na, mi meg párommal 4 és fél éve vagyunk együtt távkapcsiban, minden héten talizunk.

Mégse akart elvenni, mikor könyörögtem neki, hogy anya mielőtt meghal hagyj lásson menyasszonyként.

2017. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

Heti ket talalkozas rohadt keves a hazassaghoz. A 6 ev sok ido, de nem igy.

Elobb eljetek eggyutt egy evet, hogy egyaltalan mukodne-e a dolog.

2017. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%
Már bocs, de kifogás, kifogás mindkettőtök részéről. Nekem sem esett nehezemre annak idején, hogy ott hagyjam a várost ahol felnőttem és 130 km-re, az addig számomra ismeretlen fővárosba jöjjek, hogy összeköltözzem az akkori barátnőmmel. Gyakorlatilag az egész végbement nagyjából egy hónap leforgása alatt az ötlettől meg megvalósításig. És miért? Mert ezt akartam és tudtam, hogy így jobb lesz. 40 km-t nehogy már ne tudjatok áthidalni egy közös albérlettel ami mindkettőtöknek jó amennyiben még egyikőtöknek sincs saját lakása.
2017. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Nyuszika és a fűnyíró tankönyvbe illő esete.

Nem hozod fel a témát, magadban gyártod az elméleteket, hogy mi lehet veled a baj, holott ebből lehet, hogy neki semmi nem jön át.

Ha nem éltek együtt, elég nagy blődség lenne összeköltözni. Mondanám, hogy magánvélemény, de úgy látom, többen is osztják ezt a nézetet. 21. században élünk, simán megteheted, hogy házasság előtt pár évet együtt éltek, esetleg az első gyerek nem házasságon belül születik, stb. Inkább ez, mint hogy a nagy szerelemben összeköltözzek valakivel, akivel képtelen vagyok az együttélésre.

Üljetek le, beszéljétek meg, hogy hogy képzelitek a jövőtöket 5-10-X év múlva. Mondd el, hogy neked milyen sokat jelentene a házasság, stb. Hidd el, a pasik nem gondolatolvasók, ehhez beszélgetni kell a problémáról.

22/F

2017. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%
Kozos haz nelkul az osszekoltozes tabu? El vagy tevedve. Pont forditott sorrendben kene.
2017. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Több ezer évig házasság előtt nem költöztek össze a párok. Ez csak pár évtizede jött divatba. Az ő és az én szüleim is csak esküvő után költöztek össze, ezért nálunk ez a dolog nem is kérdéses
2017. szept. 16. 23:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!