Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vőlegényem nevét felveszem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vőlegényem nevét felveszem majd, nászút és útlevél hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztusban lesz az esküvő. Kötőjelesen felveszem vőlegényem vezetéknevét, tehát nem Nagy Nóra, hanem Békési-Nagy Nóra leszek.

Esküvő után egy héten belül (ezt még pontosan nem tudjuk, hány nap), indulunk nászútra.

A mostani, Nagy Nórás útlevelemmel kimehetek még? És haza is jöhetek vele?

(Nem lenne vicces, ha gond lenne, óceánon túlra megyünk.)

Az esküvő időpontja előtt befizetjük még a nászutat, szóval az utazási irodás dolgok is a lánynevemre szólnak majd.

De én az útlevél miatt aggódom főleg.

Erre van valami "végrehajtási utasítás"?

Köszönöm, ha ír valaki, sokat segítenétek.



2017. okt. 30. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg házasságkötés után 8 napod van azt hiszem, hogy bejelentsd a változást, azonban ezzel nem foglalkoznak akkor sem ha fél évvel később cseréled le az okmányaidat.


Nászút előtt ne kezdj bele az iratok lecserélésébe, csak miután hazajöttetek. A kutya nem fog foglalkozni vele, sőt, fel sem fog tűnni senkinek hogy te nem Nagy Nóra vagy már, hanem Békési-Nagy.

2017. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

És biztos hazaengednek? Balira megyünk.

De akkor a 8 napos dolog miért van? Az csak támpont?

2017. okt. 30. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem pont 8, hanem 15 vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan.


De tényleg nem veszik véresen komolyan. Amíg nem kezdted el kérni az új személyidet, addig a régi nevedet látják a határon is a rendszerbe ami szerepel az útleveledben.

Magától nem fog átíródni a rendszerben, csak ha te elkezded intézni. Biztos ki is mehetsz, meg haza is jöhetsz, ne aggódj.

2017. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi Oroszországba mentünk egy nappal esküvő után 2 hétre.

Nem volt semmi gond. Sőt, annyira lassan halad minden a konzulátuson, hogy csak 3 hónap múlva lesz új útlevelem (jó, külföld). Közben egyetemre is jelentkeztem, minden iratomban az új nevem szerepel (egy az egyben a férjemét vettem fel), náluk a számítógépes rendszerben persze vezetve van a lánykori nevem is.

Ameddig nem készül el az új útleveled, addig a régi érvényes (nálunk legalábbis így van)

2017. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a megnyugtatást:)

Sokat segítettetek.

2017. okt. 31. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!