Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy reagálnátok ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anno úgy döntöttünk, az esküvőnk hírét nem adjuk nyomtatásba, mert idegenekre nem tartozik. Az esküvő után pár nappal raktunk fel egy-két képet Facebookra, ami a polgári esküvőn készült, de ezek csak amatőr képek, amit családtagok csináltak. Csak az ismerőseink láthatták.

Rá 1-2 hónapra annak a településnek a havi lapjában, ahonnan én származom, mindenféle engedély vagy egyeztetés nélkül közöltek ezek közül a képek közül egyet abban a rovatban, ahol a házasságkötéseket közlik. Más párok is voltak ott, de náluk rendes fotós által készített képek voltak.

A kutya nem kérdezett meg, hogy engedjük-e, csak letöltötték onnan a képet, és beletették az újságba. (A szerkesztők közül 1-2 ember ismerősöm lehet Facebookon.)

Én ráadásul csak jóval később értesültem erről, másokon keresztül. "Rendes" képpel sem akartam volna bekerülni, nemhogy azzal, ami végül nyomtatásba került.


2018. jan. 17. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Beperelném oket.
2018. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Személyiségjogi per, ha van kedved hozzá...
2018. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem szép, ráadásul nem is legális húzás (valószínűleg), de én megvonnám a vállam és nem foglalkoznék vele, tutira nem pereskednék ilyesmi miatt, nem szívatnám magam vele. Nem hiszem, hogy valódi kárt szenvedtetek ezáltal.
2018. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy igen durva visszaélés a fotóitokkal, mindenképp jogi útra terelném az ügyet, már csak azért is, mert szép kis kártérítést lehet leakasztani róluk.
2018. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Képpel való visszaélés, de nem perelnék, mert egyrészt számomra ez hülye fotó nem ér meg annyit, mint a pereskedés huzavonája. Esetleg írnék a szerkesztőségnek egy panaszlevelet, hogy legközelebb egy ilyen esetben jogi útra tereled.
2018. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megsértették a személyiségi jogaidat. Beperelheted őket magánindítványra.
2018. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy rosszul tudom. De mintha lenne a Facebook felhasználói szerződésében olyan, a feltöltéssel lemondasz a kép szerzői jogairól, tehát bárki letöltheti és használhatja. Országos bulvárlapok is szeretik onnan letölteni az áldozatok fotóit, és gond nélkül használják. Igaz, hogy kikockázzák az arcot, de elég felismerhető marad.
2018. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont letojnám. Persze van sok unatkozó, mindenen háborogni/fenyegetőzni/pereskedni szerető ember, ha te is ilyen vagy, akkor hajrá... én biztos nem csinálnék ügyet belőle, van jobb dolgom is, mint feleslegesen ügyvédhez meg bíróságra mászkálni.

Amúgy sok boldogságot! :)

2018. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálam a pereskedés nem aktuális, abba nem is mentem volna bele, mert annyit nem ér nekem az egész, de a szerkesztőségnek azért írtam volna egy nem túl kedves levelet, ha történetesen nem kb. 2,5 évre rá értesülök róla, hogy benne voltunk. :D

Csak érdekelt, mások hogy reagálnák le ezt a fajta pofátlan adathalászatot, amivel nagy eséllyel az egyik volt tanárom gyanúsítható, akiről tudom, hogy benne van a szerkesztőségben, és az ismerőseim között is.

Köszönöm a sok boldogságot, szerencsére idén már 4 éves házasok vagyunk, a legnagyobb boldogságban. :)

2018. jan. 20. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán értem, hogy ez miért akkora probléma. Kisebb gondom is nagyobb ennél. Pont lesarnám.
2018. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!