Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn illik az ifjú parnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn illik az ifjú parnak kifizetni a messziről érkező vendégek szállását?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2018. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne viccelj, dehogyis.
2018. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem helyzetfüggő. Ha pl az egész rokonságot mozgósítják az ország másik felébe, mert ők egy adott helyszínen akarnak házasodni, akkor illendő. Ha pl a két rokonság külön országrészben lakik és igyekeznek félútra tervezni a lagzit, akkor nem.


Viszont minden esetben szokás segíteni szállást keresni, mert pl ha úgy mennek oda egy szálláshelyre, hogy lenne 30 vendég x napra, akkor lehet árengedményt ki tudnak alkudni, úgy meg a vendégnek is jobb.

2018. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2018. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen igen. Nem is értem, hogy merülhet fel az ellenkezője. Utazzanak, adjanak ajándékot, meg még a szállást is, amit miattatok kell igenybe venniük, fizessék? Szép is lenne...
2018. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen illik.
2018. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 eskuvon voltunk az elmult par evben, mindegyik a lakohelyunktol messze volt es kettonel eleve ugy hivtak, hogy szallast ne foglaljunk mi, mert ok mar lefoglaltak. Eleve hotelben volt tartva az eskuvo es mindket par szobakat is foglalt azoknak, akik messzebbrol jottek, vagy kisebb gyerekkel voltak.

A harmadikban nem volt ilyen, de az kisebb eskuvo volt, nem hotelben, hanem teremfoglalassal es nem is terveztek reggelig tarto mulatsagot, csak vacsorat, ejfelkor torta, tanc es vege. Ezt elmondtak, amikor a meghivot atadtak. Mi ugyan foglaltunk szallast a kornyeken, mert 8 honapos terhes voltam, reggel indultunk otthonrol, jobb volt ejjel aludni valahol, mint kocsikazni 3 orat.


Mi penzt szoktunk adni, ha szobafoglalas is volt a reszunkre, akkor egyertelmuen tobbet adtunk, igy vegulis fizettuk mi. Szerintem a legtobb vendeg igy tesz, igy ezzel nem eri meg sporolni. Ha az ember nagyobb eskuvot akar, akkor ezt bele kell kalkulalni a koltsegekbe.

2018. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Nincs ilyen, hogy illik. Meghívlak vacsorázni, ILLIK fizetnem a buszjegyedet/taxidat/szállásodat ha másik városból jössz?


Helyzetfüggő, ahogy előttem írták, de, hogy ez illem kérdése lenne arról nem tudok.

2018. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlen, de előre közölni illik, hogy nem tudjátok a szállást garantálni, viszont segítetek keresni és nem vártok el nászajándékot.
2018. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!