Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőt követő éttermi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőt követő éttermi vacsorára is meghívott vendégként, mennyi pénzt illene adnom nászajándékba, amennyiben nem tárgyi ajándékot veszek?

Figyelt kérdés
Nem a menyasszonyi tánc kalapba dobálós pénzére gondolok itt.
2018. febr. 25. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mennyire gazdag a vacsora, milyen közeli rokon vagy, és milyen jól állsz anyagilag. Szerintem 10 ezernél kevesebbet nem nagyon lehet egy normális lagziban adni.
2018. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
100-200ezer Ft kb. Persze attól függ milyenek az anyagi lehetőségeid. Alapszabály, hogy többet annál, mint amennyibe egy vendégre levetítve kerül az egész esküvő.
2018. febr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Jesszus mekkora különbség van az első két válaszoló között! :D


Mi egy teljesen átlagos család vagyunk a férjemé inkább szegényebb, a barátaink pedig néhány személyt leszámítva szintén átlagos foglalkozást űző, átlag pénzt kereső emberek.

Az egyik egyedülálló barátnőmtől 10.000-et kaptunk, a többi szinglitől 20.000-et, és a legtöbb pártól is 20.000-30.000ft körül. Egy páros volt akiktől 100.000-et kaptunk, de azon rettenetesen meg is lepődtünk, el sem akartuk hinni, mert azért az nem kevés pénz.

A legjobb barátnőméktől 60.000-et kaptunk, az is szerintem már a felső határ! Családon belül 30.000-től egészen az autóig minden volt, de az ugye más tészta.


Szerintem az alapján gondolkozz, hogy egyrészt mennyire közeli személy az, akinek az esküvőjére mész, ha vannak közös ismerősök, akik szintén mennek, esetleg náluk érdeklődhetsz, hogy ők mennyit adnak, hogy tervezik stb. így te is tudsz ehhez viszonyítani, illetve nyilván az is számít, hogy mennyi pénzt tudsz erre ráfordítani.


+ ha nincs ruhád, cipőd akkor azt is venni kell, fodrász, sminkes...


Szóval a 100.000-200.000ft az szerintem durván irreális, hogy mindenkinek ennyit illik adni. Huszonévesek amúgy is miből adnának ennyit? :D Nekem még sok barátom egyetemista...

Meg ha több esküvő is lesz az adott hónapban? Kinek van arra pénze, hogy a barátaira "elszórjon" kb. 1 milliót csak úgy mondjuk egy nyári szezonban?!


Ezt maximum a nagyon gazdag körökben tudom elképzelni, hogy így van.

2018. febr. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

"Szóval a 100.000-200.000ft az szerintem durván irreális, hogy mindenkinek ennyit illik adni."

Szerintem elírta az előző válaszoló ezt egy 0-val...

2018. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10-20e körül van egy személy költsége, ha egyedül mész efölötti összeget illene, nálunk volt akik 6-an jöttek, és totálban 30e-et adtak, közben 120 000-be kerültek.

Ugyan ez a család, mikor én mentem a párommal és 60e-et adtunk lehordtak mindennek :)

2018. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vacsora árát illik mindenképp odaadni, ezenfelül amennyit szeretnél. Nyilván minél közelebbi a rokon, annál többet szoktak adni. Ha nem vagy közeli családtag, akkor nem kell túlzásokba esni. Egy vacsi kb 15 ezerből szokott kijönni egy főre.
2018. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum ahányan mentek, annyiszor 15 ezer forint.
2018. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi tavaly tartottuk tesomek eskuvojet, mivel testver igy szazezer plusz aprot adtunk, szulok 500, nagyszulok 300. (Eveken at sporolt mindenki ra.)

Iden nekunk lesz, a szulo nagyszulo kor ugyanezt fogja adni.


Nalunk igy szokas a kozelinel.


Tavolinal/havernal mi is kb 15-20/fo

2018. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pont most nézegetek ezeknek utána, mert nálunk is aktuális. Sok helyen azt írják, ha már inkább a 20e / fő a reális, mert az hozza vissza egy átlag esküvői vacsiból a rd eső részt. De nyilván, ha nincs ennyid, akkor fizess kicsit kevesebbet... ha egyáltalán nincs pénzed, akkor beszélj előtte a meghívóval. De amúgy egy 10e-ssel már nem kínos odaállni.


De nyilván ez az esküvő milyenségétől is függ. Arra simán mehet kevesebb, ha mondjuk nem a klasszikus 100fogásos vacsi van, hanem hamarabb vége van, és nincs mondjuk zenekar, se töltött káposzta, se rengeteg aprósüti. Vagy ha nagyon szűk körű, és a la carte rendelés van. Mi is ilyen esküvőt tervezünk majd, és ilyenre egyáltalán nem kell 20e...

2018. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!