Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Volt itt valakinek olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt itt valakinek olyan esküvője, hogy polgári előbb, templomi utána és mindkettőn nászindulóra vonultak be?

Figyelt kérdés

Mi most fontolgatjuk, tervezzük. Szeretném a nászindulót, és mivel a polgári van előbb, mint a református esküvőnk, ott kellene erre vonuljunk, hogy az első hangulat ez legyen. Viszont a templominál is igazán szép lenne.

Túl sok ha mindkettőn ugyanez van?


Kinek milyen volt?


2018. máj. 3. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok, és a nászinduló is hagyományosan templomi muzsika. Orgona is csak a templomban van. Ahol én voltam, ott valami más zene volt a polgári bevonuláson.
2018. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így érzem, csak kár hogy a polgári kell előbb legyne, mert ez azért mégis egy meghatározó hangulatot ad.


Köszönöm a választ!

2018. máj. 3. 11:26
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Hivatalosan a polgári van előbb, de ha jóban vagytok a pappal, egyéb templomi felelőssel, netán megtámogatjátok egy kis pénzmaggal... ha jó fejek, akkor van, ahol eltekintenek a sorrendtől. Persze ez a ritkábbb, de láttam már rá precedenst.
2018. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Más település, messzébb tőlünk, és ezt a sorrendet kérik.


De vonulunk egy kellemes kedvenc kis zenére a polgárin, és majd a templomin a nászindulóra.


Köszönöm!

2018. máj. 3. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy szokták templomban, de inkább a polgárin kéne.

Egyre több templomban nem játsszák, mivel az egyházi esküvőn a zene elsősorban a liturgiát szolgálja. Nem tudom, hogy melyik nászindulóra gondoltál. De gondolom vagy a Mendelssohn vagy a Wagner-félére. Mivel az előbbi a Szentivánéji álomból, a második meg a Lohengrinből van, így egyik sem liturgikus zene, ezért nem játsszák mindenhol. A nagy tervek előtt érdemes lenne kérdezni az eskető papot és a kántort.

2018. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A Wagneres tetszett jobban nekünk, és végül az lesz a templominál, meg volt már beszélve a pappal.

Csak azon mind agyaltunk, hogy mivel a polgári van előbb, az elsőn lenne igazán hangulatos, hogy szóljon, de mindkettőn meg már erőltetett.


Így végül az lett, hogy a polgárin egy szép klasszikus zene, s majd a templomin Wagner.


Köszönöm!

2018. máj. 4. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!