Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti elmennétek nászútra ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elmennétek nászútra ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények igazából,de gazdagok sem,leginkább átlag szinten élünk. Sohasem voltunk nyaralni,tavalyelőtt jöttünk össze és tavaly kijutottunk Görögországba. Az öröm hatalmas volt,volt szó arról,hogy esküvő után szeretnénk saját házat venni.( jelenleg nálunk lakunk édesanyáméknál,külön lakrészben)

Volt szó róla,hogy mégis jó lenne elmenni 1-2 napra valahová,de a szívünk oda húz vissza Görögbe. Elég olcsón hozzá is tudnánk jutni a nyaraláshoz,tavaly is,most is kijönne 200 000ből.

De sajnálom magamtól az érzést. Apám is már gyerekkoromban is elvette a kedvem mindentől,mai napig mintha nem lenne jogom a boldog élethez ,megmondta h minek mennénk mi nyaralni az csak pénzkidobás.

A lagziba sem szállt be senki egy fillérrel sem,nem is kértük volna.

Most azon gondolkozom és plusz munkával hétvégéket vállalva össze tudnám gyűjteni a nyaralás árát,hisz ez a közös valóra vált álmunk lenne,de már annyira belém beszélték,hogy minek ez ,hogy nem tudom mit tegyek.

Arra gondoltam ,ha összegyűlne a pénz a páromnak a lagzi éjszakáján elmondanám ,hogy 2 nap múlva csomagolunk.

De nem tudom..már a szüleim véleménye miatt annyira nem tudom mi legyen..sajnálom magamtól a boldogságot és jólétet...apám szerint a házba kéne rakni nem pedig hülyeségekre szórni..

Édesanyám hol ezt mondja,hol pedig,hogy menjünk ,ő menne.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Elmennétek nászútra valóra váltva a párotokkal közös álmotok vagy beletennétek egy közös házba azt a 200 000et?


2018. jún. 29. 16:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bűntudatom van..és amiért sajnálják tőlem,ezért már én is sajnálom magamtól.
2018. jún. 29. 16:16
 2/24 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam a pénzt mindenképp összegyűjtöm. Esetleg ha megvan leültetném a párom és megbeszélnénk ő mit szeretne mire költsük?

De akkor meg nincs az a meglepetés ézés. :(

2018. jún. 29. 16:23
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Élményre nem szabad sajnálni a pénzt.

Nyaralás és nyaralás között óriási különbséget vannak. Ha tartalmasan telik, nem csak dögléssel akkor emlék marad, amit nem vehet el tőled/tőletek senki. Ez nem is feltétlen a boldogságról szól. Inkább az életről.

2018. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 iamaveryniceguy ***** válasza:
86%

A stabil életet/egzisztenciát fontos felépíteni. Fontos úgy élni, hogy figyeljünk a kiadásainkra és tudatosan költsünk.

Viszont az életet élni kell. A pénz pedig csak egy eszköz arra, hogy megtudjunk tenni olyan dolgokat, amiket szeretnénk.


Én azt mondom, hogy menjetek el nyaralni. Kerüljön az 2-3 vagy akár 400 ezer ft-ba is. Az élményeket gyűjteni kell. Ezek tartják egyben a párokat. Nem pedig a közösen felépített/megvett ház/lakás.


A kérdés már csak azért sem nagy dolog, mert nem milliókról van szó. 200 ezer ft semmit nem számít egy ház megvételében kb. 12-13 millió ft minimum van egy pici lakás. Pesten ez 16-17 millió. Család esetében tehát (ahol nagyobb hely kell) ez még több is. Elenyésző mennyiségű ez a pénz. Hajrá.

2018. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg (majnem) házas FELNŐTT ember vagy, mit érdekel, hogy a szüleid mit gondolnak? A véleményüket meg lehet hallgatni, aztán dönts magad.

Akartok menni, és úgy érzed, megoldható az anyagi része? = Menjetek.

Nem akartok menni, és/vagy nem lenne rá pénz? = Ne menjetek.


ÉN személyszerint elmennék. Amilyen árban vannak a házak, ahhoz képest már nem oszt, nem szoroz 200k (ráadásul szerintem annál olcsóbban is meg tudnátok úszni az utazást)

2018. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer az életben van nászót. Menjetek el, de beszéld meg a pároddal.
2018. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Ne foglalkozz azzal, hogy mit gondol az apád erről, nem vagytok egyformák és vágysz a nyaralásra. Menjetek és érezzétek jól magatokat, ez a ti életetek :)
2018. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Most nem azért, de a mai ingatlanárakat ismerve nem az a 200.000 fog hiányozni a házból. Én mennék, és eszembe sem jutna, hogy ne menjek. Élmény, nyaralás amúgy sem luxus pénzkidobás, hanem a lelki béke fontos része, hát még a nászút. Nehogy már ne menj nászútra, mert a szüleid félreneveltek, ne viccelj.
2018. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Elmennék. Nem apámmal vagy a családom többi tagjával beszélném meg az anyagiakat, hanem a férjemmel. Végülis már egy család vagytok, kettőtökre tartozik hogy mentek-e vagy sem. Ha hétvégi munkával össze tudod kaparni ezt a pénzt, akkor majd a nyaralás után is menni fog.
2018. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Azért, vegyük azt figyelembe, h jelenleg nem önálló felnőttek, a szülők házában laknak. Akik, feltehetően annak örülnének, ha a fiatalok végre külön költöznének.

Vmilyen szinten közük van hozzá. Lehet, az 200 ezer kellene az ügyvédi munkadíjra, földhivatali bejegyzésre, stb. Egy lakás vásárlásnak rengeteg rejtett költsége van.

Nem mondom, h normális az édesapa hozzáállása, de vhol érthető...valahol, azért ezt hangsúlyoznám...

2018. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!