Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akarnak a vendégek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak a vendégek mindenképp ajándékot adni pénz helyett?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, igazán jó ajándékot csak a legeslegközelebbi 4-5 embernek tudok adni, mert őket ismerem annyira, hogy tudjam minek örülnének és ezek közül mi az, amit még nincs meg nekik.

Azt látom, esküvőkön a kissé távolabbi rokonok és ismerősök is sokszor ajándékot akarnak mindenképp adni. Pedig ügyse tudje tudják felmérni, mije van már a párnak, minek örülne. Ha pedig pénzt adnának, annak biztosan örülnek. Ti hogy látjátok ezt?



2018. júl. 3. 10:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Mi pénzt kértünk és adtunk is.

Nem értem én se ezt az idétlenkedést.

Szomszéd 3 videómagnót kapott.

Marhára örült neki.

2018. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Sokak szerint "snassz" és "fantáziátlan" pénzt adni. Nyilván jobban örül majd a pár 6 db vízforralónak meg 4 db mikrónak... :D
2018. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
9%

Mi megmondtuk hogy se ajándék, se pénz, nem vagyunk rászorulva, hogy a kis életünket a rokonok indítsák meg :D 23 évesen saját lakásunk van, állásunk, nyaralónk, több jármű is, köszi megvagyunk saját lábon.

Szerintem még pénzt adni/ kérni is halálgáz. Aki csóró, ne szervezzen esküvőt, ennyi. :D Bár úgy is az egész arra megy ki, hogy a kiadást tízszeresen kapják vissza sokan...

2018. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy meg, amire még gondolni lehet: ha elmegy egy család lagzira, mondjuk 5-6 fővel, gyerekestül, akkor a kajájuk ráeső része min. 50 ezer, ha kis-éttermi hely, minimum. Ha reálisan nézzük hogy mennyit """illik"" akkor adni, minimum 100ezer +. A kaja + ami nászpénz. Így olcsóbb megvenni akár egy leértékelt, kuponnal megvehető 14ezres mikrót, meg annak látszata van, mint kp-ba lenyomni 120ropeszt. S verhetik a mellüket, hogy hűha, tőlük van a mikró :D
2018. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%
Mert az ajándékon nincs rajta az ára, és már olyan beugrók vannak, hogy félelmetes.
2018. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Talán szégyellik, hogy keveset tudnak adni pénzt, az ajándékon meg feltételezik, hogy nem látszik az ára.

Egyébként azoknak, akik mindenképp ajándékot akarnak adni, jó lehet egy ajándéklista összeállítása, és onnan válasszanak valamit.

2018. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%
Gondoltam idetrollkodok valamit de látom már Tetrajodthyronin kisasszony megtette helyettem.
2018. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5%
Az a vicces az egészben, hogy nem vicc. :D de hozom ..:D
2018. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is van (lesz) olyan, aki juszt is, de csakazértis ajándékot fog adni, mert jelezte is, hogy azt.

Annak ellenére, hogy amikor kérdezték, mit kérünk, mondtuk is, hogy egyelőre bútorozott albérleti lakásban élünk, nem vihetünk oda már plusz dolgokat, a szülők lakásán pedig nem tudjuk hol tárolni.

Mindig akad 2-3 idióta, aki azért is úgy teszi, ahogy ő akarja.

2018. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

3-as, először is ne kérkedj, mert szánalmas vagy. A nyaralóért, autóért,lakásért nem ti dolgoztatok meg 23 évesen a pároddal.

Nem baj, sőt jó, ha van, de dicsekedni ezzel enyhén szólva is szánalmasan bunkó dolog.

A másik meg: a pénzt ajándékba adják, nem azért, hogy visszajöjjön az esküvő/lagzi ára. Nálunk a családban, aki két tanúval esküdött, annak is odaadta pl. a két nagynénje a rászánt 500-500 ezret, mert nem tették függővé attól, hogy volt-e lagzi, ahol ők meg voltak vendégelve.

Én pl. tudom (mert nagyon elegáns esküvőm lesz, bár mindössze harmincan leszünk), hogy messze nem fog úgymond "visszajönni" a pénz (mivel tánc sem lesz). Mégis így csináljuk, mert így szeretnénk.

2018. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!