Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akarnak a vendégek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak a vendégek mindenképp ajándékot adni pénz helyett?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, igazán jó ajándékot csak a legeslegközelebbi 4-5 embernek tudok adni, mert őket ismerem annyira, hogy tudjam minek örülnének és ezek közül mi az, amit még nincs meg nekik.

Azt látom, esküvőkön a kissé távolabbi rokonok és ismerősök is sokszor ajándékot akarnak mindenképp adni. Pedig ügyse tudje tudják felmérni, mije van már a párnak, minek örülne. Ha pedig pénzt adnának, annak biztosan örülnek. Ti hogy látjátok ezt?



2018. júl. 3. 10:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
nekünk az a bajunk, hogy mindenképp pénzt akarnak adni.. mi kijelentettük, hogy se ajándékot se pénzt nem kérünk, mivel szűk családi /baráti körben leszünk majd és nem szeretnénk rajtuk pénzt keresni.. de mindenki akar adni, nem tudom hogy magyarázzuk el nekik már, hogy tényleg nem kell, nem azért házasodunk össze, hogy az anyagilag támogatást kapjunk
2018. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nekem a két testvérem olyan pont, hogy jóval átlag felett keresnek, és egyedülállóak. Ettől függetlenül is, ajándékot akarnak adni, nem pénzt, holott tudják, hogy saját berendezett lakásunk van. Vannak ilyen emberek, hogy ők akkor is, de csakazértis, mert náluk elvi kérdés, és mert a fejükbe vették, hogy mindenképp valami személyeset adnak.

Akkor is, ha nem tud vele örömet szerezni, mert a kapcsolatunk sem olyan meghitt velük.

Na, mindegy, ez a kevesebb, szóval ők nem azért, mert olcsóbb, ha személyeset ad, hanem mert csak, hogy neki legen igaza (bár meg sem érezné, ha pénzt adna).

Mondom mindezt úgy, hogy nem a pénzért csináljuk, szűk körű meghitt lesz, egy ünnepi vacsora mindössze.

2018. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha már itt tartunk, bocs, hogy én is kérdezek, de a "beugró" mit takar, de konkrétan?

Éttermi számla? Tehát kaja-pia-süti? És még ha van, a terembérleti díj? És a terem dekoráció?

Tehát ez összeadva, szétosztva, ez az egy fő "fogyasztása", amit illik?

2018. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
21-es: Akkor a tizenezres ajándék, és ha ketten mentek, akkor még kb. ugyanennyit borítékba téve.
2018. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

24-es

én egy rendszeresen esküvőre járó barátomtól azt hallottam, hogy azt a pénzt "illik" odaadni a párnak, amit ők egy főre költenek az esküvőn. Szerinte ez átlag 20-25ezer forint. Ők legalábbis fejenként(!) ennyit szoktak adni a párjával. Szerintem az az 50 ezer forint nagyon sok, még akkor is, ha tényleg 25 ezerre jön ki a lagzi egy főre

2018. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg azért gáz ez a mennyit illik adni dolog, mert ez nagyrészt a pártól függ, hogy mik az igényeik. Egy esküvőt ki lehet hozni 500 ezerből és 3 millióból is.. akinak van egy 3 misis lagzija, nyilván nem 20 ezret költött egy főre, hanem mondjuk 50 ezret, akkor meg nehogy már 100 ezret kelljen adnom nekik ajándékba, ha a párommal ketten megyünk az esküvőre.. Szerintem ez pénz adás dolog nagyon gáz, és (tisztelet a kivételnek) nagyon sokan azért hívnak meg 100-200 főt, hogy minél több pénzhez jussanak :(
2018. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
26-os, köszi!
2018. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
26: én is ezen a véleményen vagyok. Oké, hogy "illik", de van az a pont, ami felett már nem a finom ételt fizeti meg az ember, hanem a rongyrázást. Azt sztem nem a násznépnek kell fizetni, ha vkinek csak a Borkonyha, az Onyx vagy a Hilton étterme a jó, és azt sem, ha nagyzolásból aranyporral töltött Wellington bélszínt, kaviárt és szarvasgombás ételeket tálal fel. És igen, egy átlag magyar háztartásnak 50e Ft (vagy mondjuk 2 szülő 3 gyerek 100000 Ft főleg) egyszerűen túl sok pénz.
2018. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Sokan megfeledkeznek róla, hogy nem kötelező hatalmas lagzit tartani. Meg lehet esküdni szerényebben is, és nem a "bemegyünk két tanúval, azt jóvan" megoldásokra gondolok. Nem kötelező a szomszéd néni kutyájának az unokatestvérét is meghívni, és akkor nem kell tartani a markukat, hogy minél kevesebb veszteséggel jöjjenek ki. Mi kb 1 milliónál fogunk megállni, de pont ezért csak 2 év múlva házasodunk, mert addig kényelmesen előteremtjük rá azt az összeget. Illetve nekünk nem kell pénz, meg semmi, mert tisztában vagyunk a költségekkel, körültekintően választottuk az időpontot, és minden mást is. Nem azért hívjuk. meg a szeretteinket, hogy mélyen a zsebükbe kelljen nyúlniuk, hanem mert velük szeretnénk tölteni életünk legszebb napját, és hálásak leszünk ha eljönnek. Többet ér minden pénznél.
2018. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, és ezért mindig lepontoznak, de ha a fogyasztásomat állom, akkor hadd fizessem ki pontosan az összeget. Nekem ne kelljen az alkoholt állni, ha nem iszom. Meg ha egy levest eszek, ne annyit fizessek, mint az, aki felzabálta az összes steak burgonyát, és nekem nem maradt semmi. (Volt ilyen eset.)


Tessék a számlát adni, és kifizetem minden pofavágás nélkül.


Azt mondjuk nem értem, azon miért nem akadunk ki, ha valaki hasztalan ajándékot kap szülinapra vagy karácsonyra, és ott miért nem hajtjuk be a családon az ellátás árát.

2018. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!