Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy működik az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik az esküvői beszédes dolog? Fel kell rá kérni az embereket (pl apám, bátyám, anyósom, tanúk) vagy maguktól mondanak, ha akarnak?

Figyelt kérdés

Már csak azért is, mert így be tudnánk iktatni pl a leves és a főétel közé "menetrendben".

De, ha nem lesz beszéd, akkor furán nézne ki, hogy bemondja a vőfély, hogy lehet mondani a beszédet 🙄😀

Kicsi, 40 fős esküvőről van szó.


2018. júl. 14. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem mond a vőfély csak úgy😊 Nyilván előtte megbeszelitek a részleteket. Nálunk senki nem mokdott beszédet. Máshol az örömapa, vagy aki akart.
2018. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írja az előző, a vőféllyel mindent megbeszéltek előre, nem fog váratlan helyzetekbe sodorni.


Ha nincs olyan közeli hozzátartozó aki szeretne beszédet mondani, és ezt vállalja is,nem kell erőltetni. De az is lehet,hogy spontán valaki mégis rászánja magát pár szóra. Simán be leehet iktatni bárhová.

2018. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még egy spontán beszédet sem hallottam esküvőn, általában még kis "puskájuk" is volt, ha a nagy izgatottságban valami nem jutna eszükbe. Szerintem az emberek nagy része zavarban lenne, ha egy esküvőn egyszer csak odapattanna mellé a vőfély, hogy "kedves mama, akkor tartson gyorsan egy beszédet az összegyűlt 150 ember előtt". Szóval mindenképp előre beszéljétek meg, hogy ki akar/fog beszédet mondani, és aztán lehet mondani a vőfélynek a pontos menetrendet.
2018. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem a leves és a főétel közé illeszteném be, inkább az étkezés elé, esetleg pohárköszöntővel.

Közeli családtag nehezen tud ilyenkor megszólalni, legfeljebb akkor, ha egyébként is "beszéd a kenyere".


Más jellegű volt, de valahol mégis hasonló. Szüleim házassági évfordulóját ünnepeltük családi körben, éttermi ebéddel. anyakönyvvezető vagyok, nem okozott gondot a köszöntő...szövege....de elmondani már nehezebb volt.

Viszont szűk családi körbe szerintem simán belefér egy spontán szótkérős pár gondolat is, nem zavarja meg a menetrendet.

2018. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a templomban mondtam a bátyám esküvőjén néhány mondatot, de azt hetekkel az esküvő előtt megbeszéltük a pappal.
2018. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én amit eddig láttam, úgy szokott lenni, hogy egy ember mindig van, akit kifejezetten felkérnek (ált. örömapa, tanú, tesó, ilyesmik), aztán ha vki még akar beszédet mondani, akkor hajrá. És nem is úgy szokták intézni, hogy "akkor lehet nyomatni", hanem már azzal kezdik, akit felkérnek... ha csak így bemondanák, káosz lenne és tülekedés, még kisebb esküvőn is.
2018. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!