Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szertartásra szülőköszöntés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szertartásra szülőköszöntés helyett ötlet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindkettőnk szülei elváltak és nem igazán jönnek ki egymással (tulajdonképpen egymásra féltékenykednek). Már egy ideje mindegyiküknek van új párja, és hát sajnos mi nem nagyon kedveljük az új "mostohákat", szóval a szülők párjait nem igazán szeretnénk köszönteni, de ha lenne tipikus csokorodaadós-ölelkezős szülőköszöntés, akkor tuti megsértődnének, ha ők nem kapnának semmit.


Tudtok ajánlani esetleg valami alternatívát? Én felvetettem azt a lehetőséget, hogy ne legyen köszöntés, de párom mindenféleképpen szeretné!


Köszi :)

24/N


2018. júl. 27. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy megsértődnek? Semmi közötök hozzájuk. Csak a két-két szülőnek illik. Felénk még a nagyszülőket köszöntik plusszba. Ez nem a mostohákról szól.
2018. júl. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha el szeretnéd kerülni a csokor odaadós, ölelgetős történetet, akkor tényleg az lenne a jó, ha nem tartanátok ilyet. Van, aki az anyakönyvvezetővel megbeszéli, hogy pár mondattal köszöntse ő a szülőket, valahogy szépen beleszőve, hogy az ifjú pár nevében, stb...stb... Főleg ahol válás/új házastárs van, ott szoktak ilyet alkalmazni.

Jó lenne, ha meg tudnád győzni a párodat.

2018. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

1-es, azért ezzel a "semmi közötök hozzájuk", csínján kellene bánni.

Fordított esetben, ha a "mostoha" állt volna így hozzá, hogy semmi köze a más gyerekéhez, akkor egyből háborgás van.

Nálunk amúgy az anyám férjének többet köszönhetek (egyetem, külföldi utazások), mint az apámnak (aki hol fizetett tartásdíjat, hol nem, de inkább nem.)

Nem azt mondom, hogy minden mostoha mintaszerűen viselkedik, de azért némi közük van azért egymáshoz a "gyerekkel". Szerintem.

2018. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi szerepük volt/van az életetekben. Ha azután lettek a szüleitek párjai, hogy ti már felnőttetek és kirepültetek, akkor nem sok közötök van hozzájuk, tehát nem feltétlenül sértő, ha nem kapnak semmit. Ha valamilyen szinten a gyerekkorotok részei voltak, akkor illik adni egy szál virágot.


Én félretenném az ellenszenvet egy napra, és kapnának 1-1 szál virágot, vagy akár csak szóbeli köszöntést. Nem kell, hogy a szülőkkel azonos ajándékot kapjanak, de egy minimális jelképes ajándékot megér, hogy ne rossz szájízzel üljék végig a lagzit.

2018. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!