Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszony tánc, vagy menyecs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszony tánc, vagy menyecsketánc? Ki milyen hagyományt követett?

Figyelt kérdés

Először a tapasztalataimmal kezdeném. Nem voltam túl sok lakodalomban idáig, de mindenhol eddig menyasszony tánc volt. Szóval a menyasszony még a nagy fehér ruhájában táncolt éjfél előtt +esetleg söprés, meg hasonló pénzes poén táncok, aztán amikor vége lett, az ajándékokkal együtt lelépett a pár átöltözni. Amikor visszajöttek már ugye a másik ruhában, akkor volt egy gyertyafényes keringő, csak kettejüknek, aztán simán buli hajnalig.


Ezzel szemben, pedig most szervezzük a saját esküvőnket. Sok rokonunk származik egy bizonyos faluból, aminek a szokásait eddig nem nagyon ismertem, viszonyt a vőfélyünk is onnan származik, és nagyon hagyományörző (ezért is fogadtuk fel, mert hagyományosat szeretnénkn). Így egy kicsit még emésztenem kell azokat, amiket ő mondott, hogy náluk hogy szokás. Nyilván nem kötelező, nem eröltetik ránk, egész egyszerűen nekem még furcsa.

Szóval a menetrend náluk úgy szokott kinézni, hogy éjfél előtt a szülőkkel, testvérekkel van egy körtánc, aztán egy úgynevezett menyasszony kifuttatás, ami után rögtön átöltözés. És éjfél után jön a keringő kettőnkkel, aztán itt már ugye a menyecsketánc, söprés meg a többi h_lyeség. Kb úgy néztem a papíron amire a vőfély levezette, hogy mik jönnek egymás után sorban, hogy hajnali 2-ig jóformán programok vannak, (úgyértem ilyen időponthoz kötött táncok, mint pl amiket írtam)


Eleinte ragaszkodtam a fehér ruhás szerepléshez, aztán kiderült, hogy 190ezer lesz a ruha, úgyhogy lehet kényelmesebb és biztonságosabb lesz tényleg inkább a menyecske ruhám.

De voltatok már ilyen lakodalomban? Még bőven van időm variálni rajta, de érdekelnek a vélemények, meg a szokások máshonnan is.


2018. aug. 5. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Kőkonzervatívnak tartom magam, de kizárt, hogy csk hagyománytiszteletből megcsinálnék bármit, amit nem akarok, vagy amitől idegenkedem. Ez a nap csakis kettőtökről szól, csináljatok olyan esküvőt, amire 20 év múlva is szívesen emlékeztek vissza TI KETTEN. A rokonok hazamennek, de ti fogtok együtt élni még évtizedekig (jó esetben). Szarni le, mit gondolnak mások, nem az ő esküvőjük. Szándékosan megbántani nyilván nem kell őket, de nehogy már ti feszengjetek a saját lagzitokon!
2018. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk éjfél körül volt a gyertyafénykeringő menyasszonyi ruhában, aztán elmentünk átöltözni és mikor visszajöttünk menyecsketánc volt.
2018. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk fel eve,

menyasszonyi ruhaban gyertyafenykeringö amit apukammal nyitottam meg aztan ferjemmel fujtuk el a gyertyakat

majd menyecskeruhaban tertem vissza.

Mi zala megyeiek vagyunk de külföldön elünk mar 7eve.

Nem volt kerdes h hagyomanyos esküvönk legyen föleg mert nagyon megy ki a divatbol.

Nagyon jol erezte mindenki magat föleg mert olyan igazi hagyomanyos volt.

Volt kikerö,bucsuztato csaladi haznal

Semmi sem csinalnek vissza

Menyecskeruham piros fekete volt es imadtam😊

Ferjem is piros ingben is fekete nyakkendövel nagyon jo volt az öszhatas

Mi igy szerettük volna hiszen igy nöttünk fel.Es ha mar elhagytuk az orszagot par eve nagyon jol esö volt ez a fajta esküvö😊

Jah es jo volt a menyecsketancnal nem a hatalmas szoknyaban tancolni

mert falun azert jol megtancoltatnak neha meg a labam se erte a földet😀

2018. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itt Pest mellet a menyasszonytánc a szokás, tehát a menyasszonyi ruhában táncol a menyasszony, közben "eladó a menyasszony" és a vájlingba dobják be a pénzt.

Felvidéken is voltam több esküvőn, ott meg ugyanez, csak menyecsketánc, tehát a menyasszony előtte átöltözik (általában) pirosba és úgy táncolnak vele.

"Gyertyafénykeringőt" még eddig nem láttam egy esküvőn sem...

2018. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Mi vőfélyünk nyíregyházi, mi fejér megyeiek vagyunk kicsit mások a szokások. Végül "kiegyeztünk". Vacsi után lesz úgymond az első tánc, utána jön úgymond a buli majd 22:00 körül a gyertyafénykeringő apummal és férjemmel fejezem be. Majd éjfélkor menyecske tánc -rokizni fogunk-.
2018. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Somogy megye.


Éjfél előtt volt a gyertyafénykeringő, utána átöltözés és úgy a menyecsketánc, majd buli reggelig.

2018. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szinten Zala megye.

Nalunk is gyertyafenykeringo van ejfel elott a feher ruhaban, majd utana atoltozes es menyecskeruhaban van a menyecsketanc.

2018. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyertyafénykeringő fehér ruhában, itt szokás elfújni a gyertyákat (az ifjú pár feladata), a sötétben kivonulás átöltözni pirosba. Menyecsketánc (eladó az újasszony), a férj bedobja utolsóként a pénztárcáját, majd kilopja a feleségét. Amíg megy az ajándék elrendezése, a vőfély szórakoztatja a népet. Eztán apró söprős újember tánc, hogy "tele legyen a persely". Ennyi program tánc van felénk.
2018. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk menyecsketánc volt; első tánc menyasszonyi ruhában, utána lekért minket, aki akart. Tánc, játékok (szekeres, cipős, stb.), éjfél körül torta, utána elmentem átöltözni, és menyecskeruhában kezdem az “igazi” lagzit, amit menyecsketánccal nyitottunk. Nem bántam meg, nagyon jó volt így, egyrészt nyári esküvőm volt, és a rövidebb szoknya/lengébb ruha sokkal kényelmesebb volt, másrészt alaposan megtáncoltattak az emberek - menyasszonyi ruhában kizárt lett volna az a sok pörgetés, stb... szóval én csak ajánlani tudom a menyecsketáncot. :)

Azóta voltunk két esküvőn, szintén átöltözve “adták el” a menyecskét (Pest megye).

2018. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!