Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi szertartás pro és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi szertartás pro és kontra SOS?

Figyelt kérdés

Esüvőre készülünk, de tanácstalan vagyok a templomi szertartással kapcsolatban! Párommal holnap ülünk le átbeszélni a fontosabb dolgokat, de nagyon nem tudok dűlőre jutni önmagammal és mivel kijelentette, hogy ez egy olyan komoly döntés, amiben saját magamnak, önmagamtól kell álláspontot foglalnom, így az ő véleménye sem segít (nem is osztotta meg velem, hogy nem befolyásoljon ezzel)


Én nem vagyok megkeresztelve, párom meg van. Nem gyakoroljuk a vallást egy tanítás szerint sem, de mindketten hiszünk egy felsőbb hatalom létezésében (az most lényegtelen, hogy minek hívjuk, istennek, sorsnak, kis szürkéknek... :D) és hiszünk a házasság szentségében is.


Szóval nem igazán tudjuk, hogy mi legyen. Pro, hogy a polgári szertartással ellentétben azért egy templomi szertartás mégis csak bensőségesebb és ad olyan lelki és érzelmi pluszt, amit a polgárin felolvasott hivatali szöveg soha sem tudna pótolni. Viszont kontra, hogy mivel nem vagyunk papírformát figyelembe véve valllásgyakorló emberek, így némiképp képmutatásnak hatna a templomi szertartás.


Mindkettőnk családjában szokás templomit tartani, de szerintem sokszor nem érzik át ennek a súlyát (pl veszekedéssel terhes házasság is van a családban, ami közel áll a váláshoz és csak azért kötötték, mert jött a gyerek). Viszont úgy érzem, hogy a polgári szertartás tényleg csak a papírról szólna és nem arról, hogy a közös utat választjuk és a kötelékünket házassággal tesszük még erősebbé és szorosabbá!


Szerintetek?

Tudnátok segíteni dönteni annyival, hogy szerintetek milyen érvek szólnak mellette és ellene?


Köszönöm!

24/N


2018. aug. 14. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem gyakoroljátok a vallásotok, mégis miért akartok egy konkrét vallás szerinti esküvőt? Mert "felsőbb hatalom vallás" szerint nem fog megesketni titeket sem katolikus pap, sem evangélikus lelkész, sem senki más.
2018. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy vallásos de a házasság szentsége.... Azt se tudod mi merre hány méter
2018. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg kellene egy ájtatos pap erre a napra? Egy képmutató csuhás aki bekaszíroz jó sok pénzt és hazudozásra kényszerít? Holtomiglan... Ha-ha-ha! betegségben meg rosszban is társak... HAHAHA!


Dédapám felmosta a padlót a papokkal, mikor azok közölték vele, hogy pokolra jut, mert "hitetlen" (unitárius).

2018. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tartozol egyik egyházhoz sem, melyik templomba mennél? Hagyd a fenébe!


Menjetek ki egy rétre, ahol a sors összeköt.

2018. aug. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom tudod, hogy a templomi esküvő előtt meg kell keresztelkedned, bérmálkozás, első áldozás, jegyes oktatás, stb. Nálunk a pap keresztelőt is csak akkor vállal, ha a szülők rendszeresen járnak misére. Esküvőt szintén. Akit akkor lát először, amikor eszébe jut, hogy neki templomi esküvő kell, azt udvariasan elküldi. Ha belegondolsz, teljesen igaza van.

A templomi esküvő szertartása adott, semmivel sem személyesebb, mint az előző 120 egyforma.

Viszont a polgári szertartást is tudod alakítani az ízlésed szerint, lehet szülő köszöntő, gyertya szertartás, galamb reptetés, stb. Nem csak felolvasnak egy rideg szöveget, aláírod, aztán menjél.

2018. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 peca1000 ***** válasza:
37%

Jegyesoktatás kötelező, ha nem vagy megkeresztelve.


Ebben vannak misék is, amik közvetlen az oktatások előtt vannak.


Az oktatás szórakoztató, a misék dögunalmasak.


Akkor van értelme az egyházi esküvőnek, ha a jegyesoktató ad össze benneteket, mert akkor kialakul egyfajta bensőséges viszony, és sokkal meghatóbb, és személyesebb az egész szertartás.


Egy számomra kedves és szép templomban volt az esküvő, még az összeadó pap is megkönnyezte a végén, annyira megható volt az egész.


A polgári egy lélektelen szar volt.


Viszont a 2. esküvőmnél csak polgári volt, de azt úgy állítottuk össze (zenék, stb), hogy az érzelmekre hatott, és emiatt lett igazáz meghitt.


De voltam több olyan egyházi esküvőn is, amin majdnem elaludtam, és az ifjú páron kívül nem lehetett hallani, mit mondott a pap.

2018. aug. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

“mivel kijelentette, hogy ez egy olyan komoly döntés, amiben saját magamnak, önmagamtól kell álláspontot”



Tehát


- a paroddal nem tudod megbeszélni, ő megkért, hogy gondold végig alaposan TE magad a dolgokat.


Erre ahelyett, hogy megtennéd, full vad idegenektől kérsz tanácsot a neten.



Sok boldogságot, ez a házasság is jól kezdődik!

2018. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg vagyok keresztelve, temploba évi egyszer tévedek be. Párom dettó.

Így feleslegesnek és képmutatónak éreztem volna a templomit, mivel nekünk nem ad semmi pluszt.

Amúgy a polgári is lehet szép, nekünk külső helyszínen votl, nem a bevált unalmas szöveggel. Nekünk az volt bensőséges.

2018. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy kereszteny, nem gyakorlod a vallast. Akkor hogyan jott egyaltalan szoba a templomi? Pont, hogy te nem erzed at a templominak a sulyat es a jelenteset, hanem csak egy bensoseges hangulatu showelem lenne, ami tetszik. Ennyi erovel mecsetben is szerethetne hazasodni valaki buddhistakent, ha neki epp az tetszik. Pont annyi ertelme lenne mint ennek.
2018. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha az egyik fél meg van keresztelve, akkor már lehet templomi házasságkötés. A másiknak nem kell megkeresztelkednie, ha amúgy nem hisz és nem szeretne.

Viszont az egyházi házasság nem csak egy szép szertartás, hanem igen komoly elköteleződés is. Olyan lelkületet kíván, ami ténylegesen a másiknak adja az életét visszavonhatatlanul. Már eleve nem érvényes a házasságkötés akkor, hogy ha úgy megy oda a pár, hogy "szép a szertartás, de ha valami nem stimmel, akkor majd úgyis elválunk". Másfelől a pár - legalábbis ez esetben a megkeresztelt fél - ígéretet tesz arra, hogy a gyerekeket majd a keresztény normák szerint neveli. Ezt is érdemes mérlegelni.

"Jegyesoktatás kötelező, ha nem vagy megkeresztelve."

Akkor is az, ha mindkét fél meg van és gyakorló keresztény. :))

Egy szónak is 100 a vége: a ti esetetekben ha már felmerült a keresztény házasságkötés gondolata, mindenképp jelentkeznék jegyesoktatásra. Legyetek őszinték és mondjátok meg, hogy mi a helyzet. Attól még, hogy ilyen alkalmakra elmentek, még nem kötelező templomban házasodni, de kicsit mélyebben megismernétek a dolgokat, hogy könnyebb legyen dönteni.

2018. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!