Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül 2018 ban egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül 2018 ban egy esküvő, nem nagy városban?

Figyelt kérdés
Akinek most volt esküvője leírná mire költött , hányan voltak és mennyibe került? Köszönöm szépen.

2018. szept. 4. 21:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

60 fő, jövő héten lesz.


Kaja és helyszín és dekor: az az érzésem, vagy az egyik drága, vagy a másik. Az éttermeknek alacsony a terembérlete (100-150.000), de a kaja-pia árát nagyon meg tudja nyomni. Ha művház, kultúrközpont a kiszemelt, akkor a terembérlet 2-2,5xannyi is tud lenni, mint egy étteremé, viszont ugye ők nem tudnak hasznot hajtani a kaján. Mondjuk úgy, hogy a kettő együtt olyan 500.000től indul, ha nagyon nagy mázlid van, inkább 6-700.000. Egyébként, ha mondjuk a vacsit cseréled mondjuk mártogatós bárra, vagy hasonlóra, hidegtálakra, caterer céggel 150-250.000ből megvagy. Az egyik étterem épp csak kicsivel vaskosabb kajáért félmillát kért volna.


Díszítést érdemes megoldani egyedileg, sokkal olcsóbb. Vannak székszoknya, abroszbérlésre szakosodott cégek, h te pakolod fel a dolgokat, 30-40.000, homemade díszek + 20.000, és megvagy 50-60.000ből, szemben mondjuk az egyik étterem 250.000-t kért volna ugyanezért. Tényleg, betűre ugyanezért: székszoknyák masnival, falra anyagdísz (1500/fm a szatén méteráru webshopokban), 1 ledcsík, amit megnéztünk, technikailag karácsonyfaégő volt rézdrótra tekerve. Decemberben 3000. Drótostul. Pinterest tele van klasszabbnál klasszabb DIY ötletekkel.


Ültető kártyák, meghívók: megrajzoltam én, bescanneltük, aztán kinyomtattattuk. 150/A4 a színes nyomtatás, 6 kártya volt egy lapon a meghívókból, 15 az ültetőkártyákból. 3000 alatt megvolt.


sütemények: nekem az éttermi cukrászatokról nagyon rossz véleményem van. A városban van egy aranykezű anyuka, vele süttetjük meg. Úgy emlékszem, 3000 körül kért, de lehet, volt 5 is. 3 íz, 3 emelet. Mind remek, kóstoltuk korábban.


gyűrűre, ha pl. nemesacél, volfrám vagy titánium anyagból is válogatsz, 10.000től indul, aranynál a határ a csillagos ég. Nekünk a pár olyan 30.000 volt, allergiás vagyok az aranyra, úgyhogy mi ilyet választottunk.


És akkor a tiszta sor:

terembérlet, asztallal, székkel: 400.000

kaja, innivaló: végül megoldottuk büféasztallal, ételt kiszállíttatóval hozatunk, aki a hűtőt, evőeszközt is bérbe adja. Innivalót meg megvettük egy nagykerben, így 120.000 volt a vége kb.

dekor: székszoknyástul, dekorostul, mindenestük nem volt 40.000

gyűrű: 30.000

ruha: 5000 volt az anyag, nagymamám megvarrta. Gyönyörű, és baromi büszke vagyok a nagyira. Esküvő után kicsit átalakítjuk, hogy máskor is tudjam majd viselni.

Fotót, videót profi barát csinál. DJ helyett playlist egy gépről, reméljük, nem fagy le.


Ha jól számolok, 600.000 körül van a vége.

2018. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11: Le a kalappal, ezt úgy megcsinálni, hogy a végén jó is legyen, csak nagyon kevesen tudják, szóval ha valakinek erre tényleg van ennyi ideje, van hozzá kézügyessége és rendelkezik az ehhez szükséges eszközökkel is, az ki tudja hozni ennyiből, de ez nagyon nem általános. A legtöbbeknek ez alsó hangon kétmillióba kerül sajnos.
2018. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!