Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti elfogadnátok így ajándékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elfogadnátok így ajándékba esküvői ruhát? Babona és divat, vagy praktikusság?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy a leendő sógornőm felajánlotta nekem a saját esküvői ruháját, mármint nem kölcsön, hanem hogy nekem adja. Bár nem vagyunk egy méret, de ő nagy pocakos terhesen ment férjhez, így a ruha fűzős, állítható, szabható, rám lehetne igazítani nagy eséllyel.


Egyrészről ez tök jó. Nagyon szűkösek az anyagi kereteink, támogatni egyik család sem tud (igazából párom családja ezt gondolja támogatásnak, hozzájárulásnak anyagiak híján). Mivel nekünk sincs túl sok félretett pénzünk, ezért nem lesz olyan igazi álomesküvőnk, végül is nem lenne mindegy. Persze, nyilván ezért ajánlották fel. :)

Másrészt kicsit bennem van az, hogy így nekem nem lesz "álomruhám". Mivel sosem volt rajtam hasonló ruha, így nem tudom, mi az, ami jól áll, ez ugye fix fazon, pedig lehet lenne sokkal előnyösebb is, stb. Ha elfogadom, nyilván nem keresgélhetek mellette, mert az már sértő. Ez is egy szempont.

Illetve van egy harmadik is. Lehet babonásnak nevezni, de... a helyzet az, hogy sógornő házassága alig néhány hónap alatt tönkrement, olyan igazi tányércsapkodós balhés menekülése volt a közös házból. Pedig tényleg hú de boldogak voltak, nem a külsőség miatt házasodtak. És ez tényleg csak ilyen babonaság, de benne van az, hogy "nem hozott neki szerencsét" a ruha.


Vacillálok rajta, hogy elfogadjam-e, mert nyilván amíg az egyik érv gyakorlatias, a másik fele inkább érzelmi alapú dolog.

Ti hogy döntenétek hasonló helyzetben?



2018. szept. 25. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám, ha alapvetően tetszene, legfeljebb egy kicsit átszabatnám az ízlésemre. Ez még mindig olcsóbb és egyedibb, mint egy új ruha. Babonákban nem hiszek, szerintem minden ember saját sorsának kovácsa.
2018. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

És az igazi álomruhára lenne pénzed, vagy akkor is megalkudnál az anyagi keret miatt valami "kevésbé álom" ruhával? Ugyanis ahogy nézegetem néha az esküvői ruhákat, azt veszem észre, hogy 200 ezer forint alatt szinte nincs is igazán szép darab. Ami olcsó, az kb. szalagavatós keringő szintű ruha gagyi anyagból gagyi csipkével.


A babonára nem alapoznék, ahogy már írták: a szalonokból bérelt ruhát is viselték előtte,d feltehetőleg jó részük elvált.


Ha tetszik a ruha, akkor fogadd el. Ha nem tetszik, akkor meg keress másikat.

2018. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszene a ruha és felpróbálva is jó (vagy kis alakítással szépen áll), akkor elfogadnám. Letojom a babonát. Igaz, én kicsit "antinő" vagyok, nem hiszek az "álomruhában" sem, és mindig is sokalltam százezret elkölteni egy hülye ruhára, ami egy fél napot van rajtam...
2018. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
Hát én max. úgy, hogy teljesen mást varratok. Ha pici igazítással is, de ugyanazt kéne, akkor nem. Nem babona miatt, hanem mert nem akarok ugyanúgy kinézni, mint a rokonom.
2018. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!