Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a fiatal pár a saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fiatal pár a saját esküvőjén balhézik úgy össze, hogy elválnak, akkor illik visszaadni az esküvői ajándékokat?

Figyelt kérdés
Nem saját sztori szerencsére :D Egy ismerőssel beszélgettünk, hogy kinek mi volt a legnagyobb balhé, amit esküvőn látott, és ő mesélte, hogy egyik rokonáéknál a részeg vendég a lagziban kotyogta ki, hogy a menyasszony éveken át csalta a vőlegényt és a gyerek se tőle van. Persze válás lett a dologból, de a násznép megosztott volt abban, hogy visszajár-e ilyenkor az ajándék meg a menyasszonytáncos pénz.

2018. dec. 18. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Valszeg kamu.


Ha 100% hogy igaz, akkor ha visszaadnák se fogadnám el, viszont az biztos ha a menyasszony omiatt mentem, és igaz a rágalom, akkor nem mennék el a köv "esküvőjére".

2018. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem kamu.

Vannak durva esküvők. És vannak "válások" is. Bár ott egyszerűbb a helyzet, ha időben vissza vonják a hivatalban a kérelmet.


Ajándék - ha oda adtam, ott marad. Ez az én hozzá állásom. Ha vissza adják, tovább adom.


Más csak arra tud gondolni, hogy ez is a Soros műve.

2018. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Egy kolléganőm vendég volt egy nagyon durva esküvőn, ami hasonló sztori.

A menyasszony a lánybúcsún részegen orális szexben részesítette a vetkőző fiút, amiről videó is készült. Ez a videó kiszivárgott és eljutott a vőlegényhez még az esküvő előtt, aki úgy döntött, hogy megleckézteti a menyasszonyt. Nem szólt neki, megvolt a ceremónia, a vacsorán ott volt a násznép, amikor az ételek felszolgálása előtt a vőlegény annyit mondott, hogy nem lesz kaja, vége a bulinak, mert ők elválnak. Akit érdekel az ok a széke alatti fotót nézze meg. A videóból egy féléreérthetetlen kép volt kivágva és kinyomtatva minden vendég széke alatt.

Az ajándékokat a vendégek el kellett vigyék magukkal, a vőlegény semmit se fogadott el.

2018. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 ez nem csak urban legend? remélem, ügyvéddel konzultált előtte a férfi, mert lehet, hogy a válással rácsesz...
2018. dec. 18. 15:34
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is kicsit sánta a sztori, de lehet csak én jövök más közegből. A lényeg, az esküvőre azért szokás ajándékot pénzt vinni, ugyanis az egész vendégsereget a pár hívja meg "ingyen" kaja/pia/mulatozásra és kompenzálásképp szokás ajándékot adni, tehát ha meg lett tartva a buli akkor szerintem az ajándék az maradhat a párnál, meg amit nekik vettek ajándékba azzal lehet nem is tudnának mit kezdeni. Egyébként meg nem nagyon látok különbséget mondjuk abban, hogy valaki összebalhézik az esküvőn és utána lesz válás vagy mondjuk 5 év után. Az utóbbi esetben sem szoktak a vendégek kopogtatni, hogy kérik vissza az ajándékot/pénzt.
2018. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Én olyan esküvőn voltam, ahol megjelent a férj valódi felesége, akitől még nem vált el.

Ott még oda sem adták az ajándékot, mert ez a szertartás alatt történt.


Itt egyszerűbb volt az ajándékok hekyzete.

2018. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as ezt a sztorit már én is hallottam, kapuvári vagy?
2018. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Én ugyan nem értek egyet azzal, hogy kompenzálni kell a házasulandókat a bulira költött pénzért, mert én se szoktam úgy vendéget hívni, hogy kifizettetem vele, és sose értettem, egy esküvő miért más helyzet (ez az ajándékozás szokás még onnan maradt meg, amikor így segítettek elindulni az ifjú párnak az életben, mert nem x év együttélés után házasodott mindenki). Viszont én se kérném vissza, mert ajándékot visszakérni tahó szokás, meg akkor se kérjük vissza, ha két hónap után válnak.
2018. dec. 18. 19:36
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 ez hogy lehet? Anyakönyvvezető nem ellenőrizte előre, hogy szabadok-e a felek?
2018. dec. 18. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

"Katolikus esküvő volt. :)

Azokat ez nem érdekli."


Ezt hiszed?

Ugyanolyan komolyan megnézik "azok", mint a polgári előtt... Lehet, hogy újat mondok, de ráadásul az egyház régebb óta vezet anyakönyvet, mint az állam... Jogszabályok vannak rá, hogyan kell vezetni az anyakönyveket. Ezt ellenőrzik is. Házasság előtt meg ki kell kérni a keresztlevelet, amin rajta van, hogy ki milyen szentségeket vett már fel. Így a házasság is kiderül.

Olyan lehet a fenti sztori kapcsán, hogy az előző házasság csak polgári vagy valami más felekezetű volt.

2018. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!