Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek egy kb.60 fős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy kb.60 fős lakodalomra egy háromemeletes esküvői torta mellék még mennyi tortát és egyéb édességet rendeljek, hogy ne legyen túl sok de azért még csomagolni is tudjunk belőle? Ugyanez rövidital mennyiségnél mennyi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

A 3 emelet hány szelet? 60 főnek bőven elég egy kb. 40 szeletes torta. Ha csomagolni akarsz, akkor se legyen több 60 szeletnél. Aprósüteményből 25-30 dkg-t számolj fejenként. Ezek mellé szerintem tök felesleges még plusz torta, de ha nagyon szeretnéd, még 2-3 db kb. 18 szeletes elég. Ezek nagyon nagy számok, bőven tudtok belőle csomagolni.

Gondolj bele, hogy a kaja (ebéd/vacsora) után nem igazán tudnak sok sütit enni az emberek.

Röviditalt passzolom... nekünk 120 főre fogyott 9 l Jager, kb. 20 l bor, 1 l pálinka, 2 x 0,75 l martini. Kb. ennyi...

2010. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Fejenként maximum 5 sütit/tortaszeletet számolj, beleértve az esküvői tortát is. Ennél többet a legédeszájúbb vendég se tud bekebelezni. Aztán gondold végig, hogy mennyi sütit szeretnél csomagolni ajándékba, és ezt szorozd be hatvannal.


Nálatok nem szokás, hogy a vevdég tortát vagy sütit hoz? Nálunk igen. Az esküvői torta mellé csak sósat rendeltünk, a többit a vendégek hordták össze.


Rövidben sajnos nem tudok segíteni. 4 liter pálinka és 4 liter édeslikőr volt az összes rövidünk, és a fele se fogyott el, annyire nem alkoholizálós a társasaág (70 fős volt a lagzink.)

2010. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A tortát szerintem szeletre számoltasd, ha hatvanan lesztek, akkor 3 emletes, egyenként 20 szeletes torta (átlag), plusz süti meg apró pogi vagy hasonló:) úgyse eszik mindenki mindenből. AZ alkohol már fogósabb, szerintem amennyit jónak látsz, de ha nagykerben veszed nagy tételben, akkor nem is lesz olyan drága, de ha van vendéglátós ismerősöd akkor ő nagyjából konyít hozzá, hogy 60 embernek mennyi rövid elég, és lehet, hogy rendeltet neked és úgy még jobban kijössz :)
2010. jún. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk szintén 60 főnél 3 emeletes torta volt,az elég is volt édességnek,mindenkinek jutott belőle,meg az apró süti fogyott.

Csomagolni volt 10 tortánk a sima egy emeletes,ezeket a vendégek hozták,de nem ciki ebből csomagolni,sőt volt aki el is várta h elosztogassuk.Kb 8 tepsi süti volt vegyesen,a röviditalnál már nem tudok tanácsot adni,nekünk pincérek osztogatták,étteremben volt,és ott a saját rövidüket kellett fogyasztani,csak a sütiket lehetett vinni.De ebből a mennyiségből bőven tudtunk csomagolni.

2010. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

egész éjjel ott ülnek, aki nem táncol, az eszik.

hogy lenne elég 60 embernek 40 szelet torta !!! úha marad, küldd át nekem ..)

2010. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Látom csak az első mondatig jutottál kedves hurrogó! Olvasd végig figyelmesen és akkor meglátod, hogy még mennyi mindent írtam...
2010. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk 50 főre 48 szeletes torta volt, 1/3-a megmaradt, úgy látszik, nem vágtam elég vastag szeletet. :) De mindenki vékonyat kért.

Ezen kívül fejenként 10 deka édeset és sósat számoltunk, a sós kb. elfogyott, az édesnek a fele.

Tortából 6 db 8 szeletest rendeltünk, összesen kb. 10 szelet ha fogyott belőle. Én nem akartam csomagolni, de így kénytelen voltam. Még így is rengeteget kidobtunk.

2010. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok...köszi a lepontozást!

Akkor rendelj 100 szeletes tortát meg vagy 60 kg aprósüteményt és még 40-50 sima tortát. Bizti elég lesz.

Ezen az oldalon tényleg nem érdemes normálisan válaszolni, mert ez a vége!

Köszönöm szépen!

2010. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Igazából az étterem tulajdonosa is hasonló mennyiségeket mondott /menyatorta mellé még kb. 2-3 db kisebb torta plusz 25-30 dkg aprósüti fejenként/, csak nekem olyan kevésnek tűnt, de megerősítettétek az elmondottakat. Az első válaszolónak külön köszi, hogy italmennyiségeket is írt!
2010. jún. 30. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!