Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság kötéskor a pap kér-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság kötéskor a pap kér-e pénzt? Vagy mennyit szokás adni? (Római katólikusra gondolok)

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Stólapénznek hívják..., rá kell kérdezni, mert nem egységes!
2010. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Esküvőn is szoktak pénzt adni én úgy tudom, legalábbis elvárják az tuti.

Temetéskor mi úgy jártunk, hogy a falunkhoz kijelölt papnak kellene elvileg szólni és fizetni x összeget, de mivel a pap beszélni se tud szépen minden hülyeséget összehord (b*zik, politika, stb.), ezért egy másik közeli falu papját hívtuk, annak is kellett "gázsit" fizetni, meg kötelezően ki kellett fizetni a mi falunk papjának is a kiszállást és minden egyebet, mert hivatalosan az xy faluban a rk. temetésekre elvileg csak őt lehet hívni. Felháborító...

2010. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondják mennyi. Nekünk 25 ezer volt. De nem kértek egyházadót.
2010. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
az egyházadónak ehhez semmi köze
2010. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De van ahol nezik, hogy az egyhazadot fizeted-e es visszamenoleg be kell fizetni, hogy hazasodhass.


En mar nem emlekszem pontosan, hogy mennyit fizettunk, de a pap konkret arat mondott. Azt hiszem, hogy 45 ezer Ft-t volt, de a mi eskuvonk azert volt dragabb, mert ketnyelvu volt. Amugy sutemenyt, tortat is elvarta, azt is vinni KELLETT. Nem illett, hanem kellett.

2010. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jesszus..., tortát a papnak a templomba??
2010. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

mi nem az illetékesség szerinti templomban házasodtunk, így szóba sem jött az egyházi adó

de amúgy arra sem vagy kötelezhető, az igazából csak hozzájárulás, nem olyan, mint amit az APEH-nek fizetsz be

2010. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, nálunk 25 ezer volt az esketés, plussz a templom díszítése jött hozzá. Katolikusoknál nem tudom, mennyit kell fizetni. Ezt az osszeget a pap mondta, tehát nem úgy adtuk, hogy csak adunk valamennyit.
2010. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25 ezer ft-ot kellett fizetni, ebben benne volt a virágdíszítés, ének. Nálunk konkrétan megmondták, hogy ennyibe kerül. Egyházadót mi is megúsztuk. Mi ezen felül már nem ajánlottunk fel pénz az Egyháznak.
2010. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! akkor kell fizetni nem is keveset...
2010. júl. 1. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!