Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn mennyire gyakori az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn mennyire gyakori az esküvői beszéd?

Figyelt kérdés

Az én tapasztalatom szerint külföldön (angol nyelvterületen) gyakoribb, mint itt. Én életemben 2 esküvőn voltam, az egyik igazi nagy lagzi volt, 150+ fős vendégsereggel, a másik meghittebb, kevesebb, mint 20 fővel. Beszédet viszont egyiken sem mondtak (hozzátartozók vagy maga a vőlegény/menyasszony), mindkettőt csak a ceremóniamester vitte végig.

Ti mit gondoltok az esküvői beszédről? Nem erőltetett? Nem nyűg?



2019. ápr. 9. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én voltam, ott mondtak, de csak röviden, nem szívhezszólóan, mint az amcsi filmekben, inkább csak hogy köszi mindenkinek, hogy itt van, együnk igyunk stb.
2019. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én két olyanon voltam, ahol volt beszéd. Egyik 150+ fős volt, másik 30. Az egyik engem egy sajtótájékoztatóra emlékeztetett, ott ült a főasztalnál a pár meg a szüleik, és sorban egyesével felálltak beszédet mondani. Hosszú is volt, nekem egyáltalán nem tetszett. Nálunk nem lesz ilyen, pont az erőltetett és nyűg szavak jutnak róla eszembe. Egy "köszi, hogy eljöttetek", meg még egy bővített mondat szerintem elég.
2019. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gyakori. Eddig csak egy esküvőn volt ilyesmi. Ott a vacsora előtt mindkét örömapa mondott egy rövid pohárköszöntőt, hogy milyen jó, hogy ez a nap is eljött és hogy együtt ünnepelhetünk, de kb. ennyi. Nem volt hosszú.

Egyébként de, szerintem erőltetett. Ha vacsora előtt van egy rövid pohárköszöntő, hogy köszönik a vendégeknek, hogy eljöttek és érezzék jól magukat, az belefér.

2019. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan mint a tánc. Ha valaki tud beszélni anélkül, hogy untatná a hallgatóságát akkor nem baj ha egy RÖVID beszédet tart (nyilván ha amúgy is szerepe van az esküvőn, ha nincs akkor erőltetett beszédet mondania a huszadik rokonnak anélkül, hogy felkérnék). A tánc ugyanez. Ha valaki tud úgy táncolni, hogy szórakoztatja vele a közönségét akkor jó, de betanulni egy táncot úgy, hogy közben falábad van, megint csak erőltetett.


Én eddig 125 esküvőn voltam (fotósként) és nekem is hasonlóak a megfigyeléseim: itthon annyira nem de angol nyelvterületen illetve az északi népeknél eléggé jellemzőek a beszédek.

2019. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi véleményeket.


Beszéd alatt nem a félperces köszöntőkre gondoltam, az szerintem alap.

Külföldön máshogy állhatnak ehhez hozzá az emberek, vagy nem tudom. Egy kicsit a magyar mentalitásra fogom ezt a szűkszavúságot és tartózkodást. :D

Nekem nem tetszett egyik esküvőn sem, hogy szinte csak a ceremóniamester (gyakorlatilag egy idegen) "szórakoztatta" a népet végig. Ezek a beszédek szerintem személyesebb hangvételt adhatnak az egész estének.

2019. ápr. 9. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, itthon nem divat. Angol, sőt skandináv nyelvterületen igen. Nekünk most lesz egy dán-magyar esküvőnk. Korábban voltam kinn családi eseményeken, huh na az kemény, 5-6 óra hosszán keresztül kaja-pia-beszéd, kaja-pia-beszéd, a dánok ezért bolondulnak. Volt amin én is bőgtem, na, de volt amit átugorhattunk volna.

Most is lesz 1-2 a dán oldalon, hát, meglátjuk hogy fogadják majd a rokonok.

Csak magyar esküvőn én se láttam ilyet szinte soha, max 2-3 mondatot.

2019. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!