Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az anyáknak senki sem elég jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyáknak senki sem elég jó a gyermekük párjául?

Figyelt kérdés
Anyukám egyre többször szól a leendő férjem ellen. Kerüli is őt, ugy intézi, hogy ne nagyon találkozanak, és minden találkozásunkkor mond nekem valamit. Pl: nem értem miért mész hozzá, stb. Pedig erre semmi oka! A vőlegényem imád engem, okos, érzékeny, közgazdász, mindent megad nekem testileg-lelkileg. Szép, harmónikus a kapcsolatunk. Anyukámékkal udvarias, segitőkész, kedves. Nem értem mi baja anyunak vele? ha kérdezem persze nem mondja el. Ködösit, hogy: "Aki téged szeret, azt én is elfogadom. Ha szeret." Most már nagyon idegesit, hogy szinte "uszit" a férjem ellen. Ez normális? hogy esküvő előtt az anyák igy aggódnak??
2010. júl. 5. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy simán csak bepánikolt, hogy a "kicsi lánya" felnőtt, és férjhez megy... Remélhetőleg elmúlik... :)
2010. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

A normális anyák nem. Se az anyám nem viselkedett így, se én a gyerekeim barátaival. (még esküvő nincs, de akkor se leszek ilyen, ez az ő dolguk)

Mondd meg neki, hogyha van valami konkrét kifogása, akkor mondja el, ha pedig nincs, akkor maradjon csöndben.

2010. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Senki. A te anyukád szemében a leendő ferjed egy csirkefogó, az ő anyukája szemében meg te vagy egy ingyenélő.

Persze vannak kivételek. Az én anyósom például. :)


Valószínű, hogy anyukád aggódik, hogy biztosan jól választasz-e. Beszélgess vele a boldogságotokról, a vőlegényed erényeiről, a szeretetéről, stb. Ha elűzöd a félelmeit és az aggódását, akkor nem fog ilyeneket mondani.

2010. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A legjobbat szeretnék neked-ez tény. Emiatt lehet egy kis félreértés. Nálunk nem volt ilyesmi, inkább apa volt távolságtartó a párommal szemben, de amint megismerte a feszélyezett hangulat feloldódott.
2010. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én anyum is ilyen.

Már van gyerekünk is,így az unokára koncentrál és nem csinálja azt amit veled az anyud:-)))

Megbékélt:-)

2010. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem normális szerintem.

Egy anyának el kell fogadnia a gyermeke választottját.

Az én anyukám az összes páromat elfogadta, pedig volt olyan, aki nem volt neki szimpi, de csak utána mondta el, amikor már vége lett. Amíg az illetővel voltam, addig kiszolgálta, kedvesen, tisztelettel beszélt vele, és még éreztetni sem éreztette. Látta, hogy szeretem, ezért elfogadta. A vőlegényemet, akivel 2 éve élek együtt, egyenesen imádja, mindent megkapunk tőle, olyan a párom neki, mint a gyermeke lenne, már sokszor őt hívja, hogy menjen át enni, mert én dolgozom, vagy megkéri őt, hogy segítsen a boltból őt hazahozni, ha sokat vásárolt. A párom szintén segítőkész, szereti anyukámat, úgyhogy örülök neki.

Viszont ott van az anyósom, aki egyenesen után engem, én csak annak örülök, hogy távol vagyunk tőle. Míg anyukám 3 utcára lakik, és megháláljuk neki a jóságát, de egy ilyen anyós, mint amilyen nekem van, kesereghet otthon 300km-re magában. És ahelyett, hogy elgondolkodna, hogy miért nem foglalkozom vele. Bár őt nem érdekli, csak a kicsi fiacskája.

Szóval látod, szülők és szülők között vannak különbségek, de addig, amíg anyud nem érezteti a pároddal, addig nincs nagy gond. Te pedig fogadd el, hogy valamiért nem kedveli a párodat.

2010. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az természetes, ha egy anya aggódik, félti a gyerekét egy kapcsolat elején, de ha már odáig lejutottatok, hogy jegyben jártok, akkor nyilván nem tegnap ismerkedtetek meg, tehát nincs oka aggódnia az anyukádnak, inkább örülnie kéne a boldogságotoknak.

Közte és apukád között minden rendben van amúgy? Mert ha nem, akkor esetleg arra tudok gondolni még, hogy irigykedik, hogy neked ilyen jó kapcsolatod van.

2010. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Az én anyám engem az öregördöghöz is hozzáadott volna, leszarta az egész jövőm magasról, csak ne kelljen velem már foglalkozni.

Most sem segít semmit, az unokára is pénzért vigyáz.


(diplomás az egész család ráadásul, de anyun ez nem látszik)

2010. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hajjajj! De még mennyire életszerű! Az én anyám (34/F vagyok) esetében a feleségem az első és egyetlen, akit eddig elfogadott. Előtte mindenkit szét szekált, s idővel addig zsugorította az agyamat, amíg 3 tartós (2-4 év együttélés) kapcsolatomat is felszámolta.

Persze féltésből és jóindulatból csinálják többnyire, nem pedig féltékenységből, azonban veszélyes dolog.

NE ENGEDJ TERET NEKI! Ne hagyd, hogy bántsa, azonban ha ezt teszi egyszerűen engedd el a füled mellett. Ha telefonon beszélsz vele és belekezd, akkor tedd le. Gondolj arra, hogy hamarosan KÜLÖNÁLLÓ család lesztek, saját "belügyekkel", amelyekbe nem szólhat bele. A te életed, a te döntésed és a TI gyerekeitek lesznek.


Aztán majd jön a következő forduló a gyermeknevelésben:) Mindenért a férjed lesz a hibás, ami rossz és mindennek anyukád lesz az oka, ami jó....Ez van...Legalább is 90%-ban ilyenek. A fiús anyáknál azonban NINCS veszélyesebb ezt hidd el!

2010. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk fordítva volt. Anyósom mindent elkövetett, hogy ne legyünk egy pár. De rá.....ott! Már 3 éves házasok vagyunk, és szóba sem áll velünk. Meg vagyunk nélküle! Mint kiderült ő egy uralkodni vágyó fajta, és rajtam ezt nem tudta érvényesíteni. Sokkal erősebb jellem vagyok nála, nem az a pitizős fajta.
2010. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!