Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogy tudja elfelejteni a...

Más hogy tudja elfelejteni a férjét/feleségét válás után, netán még ha gyermekük is született?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert én a barátomat nem tudom elfelejteni 1 év után. Depressziós vagyok, folyton sírok, mindenről Ő jut eszembe. Nem tudom elképzelni az életem másokkal. Volt már új kapcsolatom, de nem tudtam szerelmes lenni.


Meddig fog ez tartani? Más hogyan viseli ha már férje/felesége volt és elvált?


3 évig tartott....de mások 5-6-7-10 évig vannak együtt...nekik hogy megy????


2011. ápr. 12. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, mert ezt én sem tudom, talán úgy, hogy a legtöbb esetben azért válnak, mert egyik a másikat nagyon megbántja, vagy pedig teljesen elhidegülnek egymástól tehát utána már nincsenek érzelmeik. Én is kb csak egy évet voltam a barátommal, nem rég lett vége, de képtelen vagyok túljutni rajta, igazából annyira szeretem még mindig, hogy mást el sem tudok képzelni magam mellé.:( Ez a szívás...
2011. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért válunk el, mert nem működik a kapcsolat. Persze más ha téged hagynak ott, de abban is hibás mindkét fél. A következő szakítás már könnyebb lesz. Nem kell egy emberre építkezned, és akkor nem buksz akkorát. Idővel rájössz, hogy nem egy ember körül forog a világ. 16 év után váltam:-)
2011. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy narancsra írd rá a nevét, és ahányszor csak eszedbe jut, rúgjál jó nagyot belé. Ezt csináld addig, míg el nem rohad a narancs, és rugd ki őt a szobádból, vagy a lakásodból nagy ívben.
2011. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
idő idő idő
2011. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14 év után váltam el, de a volt férjem olyan számomra, mint egy idegen.Én mondjuk megutáltam.
2011. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól állsz a dologhoz. NEM kell elfelejtened! Miért kellene? 3 évig hozzád tartozott, alakította az életedet, hatással volt a személyiségedre. A múltat nem tudod kitörölni, teljesen felesleges is próbálkozni vele. Csak át kell értékelni a dolgokat. Örülj az együtt töltött szép és hasznos perceknek, de tartsd szem előtt, hogy ez a múlt. Próbálj a jelenben élni és a jövőre koncentrálni. Az exed mindig az életed része marad, de tudni kell, hol a helye. A múltadban van, nem a jelenben és nem a jövődben. Ne akard elfelejteni, nem fog sikerülni. Tanulj meg együttélni az emlékével, és emellett lépj tovább.
2011. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"következő szakítás könnyebb lesz" Igen, igen..könnyebb is volt. Nem is voltam szerelmes, nem is fájt. Alig voltunk együtt pár hónapig.

Azóta is csak a régi barátomra gondolok, akik utána voltak azok nem hiányoznak. Csak az az egy :'-(


A narancsos dolog igen aranyos.:)

2011. ápr. 12. 10:11
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom elfelejteni, csak hogy végre szűnjön meg a hiányérzet és a szerelmem iránta. Mert élő halott vagyok így.:(:(
2011. ápr. 12. 10:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem két és fél év után, karácsony napján (24.) közölte velem, hogy más lányba szerelmes... igaz, hogy addig se veled se nélküled kapcsolatban voltunk, és azelőtt pár nappal még lefeküdtünk, meg mondta, hogy szeret, meg hogy engem akar, de semmi baj....


24-26.áig csak wc-ágy... és éjjel nappal chateltem, s tök idegen pasik tartották bennem a lelket :) Tök egyedül voltam... szilveszterkok még hullattam pár könnycseppet... de azóta életvidám vagyok :)

mert rengeteg olyan hibára lettem figyelmes, amire csak legyintettem, hogy majd megváltozik, de mindig állando volt...


szerintem merengj el azon, hogy lett volna-e közös jövőtök, vagy csak te szeretted volna mert ragaszkodtál hozzá..

2011. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évig voltam együtt valakivel, és nem is akartam szakítani. Így, hogy ezt csak a másik fél akarta, mindig nehezebb elfogadni, mintha korábban megromlott volna a viszony köztünk, és közös megegyezéssel vetettünk volna véget valaminek, ami már nem működik. Mégis túl tettem magam rajta. Segítséggel, sok lelki gyötrelemmel, munkával. Olyanokat tudtam meg magamról, amikkel soha nem is foglalkoztam volna, ha nincs ez a válás.


Kapcsolatban maradtunk, mivel van közös gyerekünk. Eleinte ez is nehéz volt. Mára már nem az. Könnyűnek sem mondom, de valahol átment természetesbe. Nem felejtettem el semmit. Ez az időszak fontos része az életemnek. Eszem ágába sem lenne kidobni, vagy meghamisítani a múltam ezen éveit.


Csak azt tudom mondani, amit már másnak is mondtam itt:


NEM BELÉ VAGY SZERELMES. Hanem egy álomképbe. Amit ráhúzol. Ez azért biztos, mert nem vagytok együtt. Ha Ő az lenne, akinek elképzeled Őt, akkor nyilván együtt lennétek most. Mivel nem vagytok együtt, ebből tudhatod, hogy csak álmodozol, nem a valódi embert látod, nem őt szereted. Ő nem az, akinek hitted, akinek szeretnéd hinni még most is. A dolog innen csak azon áll, mennyi ideig akarsz még hazudni magadnak, vagy mikor állsz készen arra, hogy szembenézz azzal, amit mások úgy neveznek: VALÓSÁG?


Sok sikert, és bátorságot hozzá!

2011. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!