Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre egyetemistaként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre egyetemistaként mennyi pénzt adnátok?

Figyelt kérdés

Egy tanfolyamról megismert barátnőm lagzija lesz hamarosan, ahová engem is szeretne meghívni. Jelenleg még tanulok, önálló keresetem nincs, csak a tanulmányi ösztöndíjam, ami nem sok :/. Sok esküvőn nem is veszik figyelembe, hogy aki nem keresőképes, annak egy-egy ilyen kiadás is sokat ürít a pénztárcáján. Szerintetek egyetemistaként mennyi pénzt illik vinni egy lagziba? Esetleg a pénz helyettesíthető valami hasznos ajándékkal?


24/N



2019. máj. 2. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

20 ezer ,és ezt nem kézben adod legalábbis én még nem voltam olyan esküvőn ahol ne kalapba kellett volna tenni vagy egyéb tárgyba így fel sem fog tűnni kb senkinek:)

23f

2019. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
20 ezer egy egyetemistának aki nem keres, igenis sok pénz.
2019. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
semmenyit, én legalábbis nem várnék el pénzt olyantol aki nem keres
2019. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Már megint te?! Itt már kiveséztük a dolgot egyszer: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eskuv..
2019. máj. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
20.000 Ft-ot adnék egy borítékban, a menyasszonytáncnál.
2019. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Szeritnem sok. Én max 15-öt adnék.
2019. máj. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
10 ezer, plusz egy jelképes óccó DIY ajándék
2019. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit illik, amennyi fedezi a rád fordított költségeket. Általában az étel és az ital árát szokták beleszámolni. Persze a pontos költségeket nem lehet tudni, de lehet következtetni (videk vagy főváros, mennyire elegáns étterem, mennyire különlegesek az ételek, stb.).

Általában 10 és 20 ezer közötti összeg/fő.

Ennek tudatában mérlegeld, hogy mennyire vagy jó viszonyban a párral és mennyit tudsz rászánni. Ha tudják, hogy nincs kereseted, valószínűleg nem a pénzed miatt hívtak meg, és nem fognak megsértődni akkor sem, ha keveset adsz. Csupán nekik segítesz azzal, ha a rád költött pénzt fedezed.

2019. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8assal értek egyet. Milyen lagzi lesz?? Voltam már templom+ebéd lagzin (anyakönyv vezető házhoz jött). Mondjuk ott a férj rokonsága 200km et buszozott. Vagyis elindúlt a busz egy nagy városból a férj szülőfalujába ahol volt egy kis reggeli aztán irány Pest.

Voltam már "hagyományoson is" uzsonna ,vacsora menyecsketánc éjfélkor virsli/töltött káposzta.

Ha tudsz sütni ajánj fel 1-2féle süteményt. (Felènk szokás női befor party a sütemény osztás dobozolás -kérdezd meg lesz e olyan menjél e segíteni) tudd meg tortát szokás e vinni(nálunk azt is).

Szerintem ha ezeket megcsinálod erre fognak emlékezni és nem arra,hogy adtál e pénzt cagy nem:)

2019. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Én ilyen esetben 10.000-t adnék.
2019. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!