Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van valami szabály/hagyomány,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valami szabály/hagyomány, hogy milyen nemű legyen a tanú?

Figyelt kérdés
Egy házaspárt kértünk fel tanúknak, van valami szokás, hogy melyikük legyen melyikünk tanúja? Pl. hogy a feleség legyen a menyasszony tanúja vagy a vőlegény tanúja?

2019. máj. 3. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az összhatás miatt szokás felkérni egy nőt-egy férfit felkérni tanúnak, jog szerint lehetne 2 férfi vagy 2 nő is.
2019. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
-felkérni
2019. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Szabály nincs, hagyomány van. Hagyományosan a menyasszony és vőlegény férfi testvére a tanú.
2019. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk pl. semmilyen szabály vagy hagyomány nincs erre. Testvért szokás első körben (mindegy milyen nemű), de pl. nekem nincs testvérem, így barát lesz.
2019. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, valószínűleg rosszul fogalmaztam, a kérdésem az, hogy ha egy férfi és egy nő a tanú (barát házaspár), akkor van-e olyan szokás, hogy a férfi legyen a vőlegény tanúja vagy pont hogy a menyasszony tanúja legyen...? Tehát nemek szerint hogyan döntsünk, ki legyen kinek a tanúja? Ki kell tölteni a tanúk adatait a formanyomtatványon, hogy menyasszony tanúja meg vőlegény tanúja, tehát el kell dönteni, melyikük kinek a tanúja lesz.
2019. máj. 3. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, jól fogalmaztad, én legalábbis értettem. Erre nincs külön hagyomány, valójában teljesen mindegy melyik nemű félnek milyen nemű a tanúja.
2019. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Régi verzió: keresztszülő a tanú, akkor is általában férfi a menyasszonynak és a vőlegénynek is.


Új verzió: testvérek, de itt is illő, ha van fiú testvér, őt felkérni.

2019. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
#7: Az első éjszaka is a férfitestvér/keresztszülő joga nem? Hagyd már ezt az ostobaságot, sosem volt ilyen hagyomány, vagy, hogy illene férfit felkérni. Ne viccelj már!
2019. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk elég vallásos családjaink vannak, de sehol nem volt szokás, hogy a keresztszülő a tanú. Inkább a testvér.

De a kérdésre válaszolva: nincs ilyen szabály és hagyományról sem tudok, hogy pl. a menyasszonynak nő tanújának kell lennie, a vőlegénynek meg férfi.

2019. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért kell ebből ekkora hisztit csapni? Felnőtt emberek... :D


De, amúgy van/volt ilyen szokás.

2019. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!